• emrindeki polis teşkilatı 3 sene içinde 225 kişiyi öldüren başbakan.
    bir de israil'e insanlık dersi verecek!
    ağır yaralılara kelepçe takılmasının ne kadar insanlık dışı olduğunu anlatıyor.

bakalım güler zere ölümün kıyısında nasıl koşullarda tutuluyormuş:
    <<güler zere'nin babası haydar zere, kızının hastanede olmasına karşılık istenilen şekilde tedavi görmediğini söyledi. güler zere'nin durumuyla ilgili bilgi veren haydar zere, "kızım 40 kiloya kadar düştü. perişan bir durumda, gözleri görmüyor, elleri kelepçeli. bu hastalıkla savaşta moral önemli ama kızımın elleri kelepçeli. versinler biz tedavi edelim" dedi.

kızının hastalığı nedeniyle ağzında kapanmayacak yaralar oluştuğunu, halsiz düştüğünü, 40 kiloya kadar zayıfladığını, görme ve duyma özelliklerini kaybettiğini söyleyen baba zere, "buna rağmen bileklerinden ranzaya kelepçeli halde. annesi de kızını o halde görünce baygınlık geçirdi. yasalar ve hukuk bir an önce gereğini yapsın" diye tepki gösterdi.>>
  • kıymeti, yerine sonradan gelecek başbakanlar ile çok daha iyi anlaşılacak başbakan. özal için de bir çok söylenmiş ama yıllar sonra mumla aramıştık kendisini...
  • diplomasi ve uluslararası ilişkiler uzmanı bir çok ekşi yazarı tarafından ağzının payı verilmekte olan başbakandır. herkes biliyor da, bir tek o hiç bir şeyden anlamıyor. kendisini ekşi sözlük yazarları gibi internette fink atarak hayatın gerçeklerini öğrenmeye ve oyyy oyy bu kılıçdaroğlu ne güzel lider ezberini okuyup duran alternatifsizlik korosuna katılmaya davet ediyoruz.
  • konuşmasını baştan sona dinledim. daha önce böyle bir konuşmaya şahit olmamıştım. eleştiren winston churchill ve bilimum torunlarını başbakanlık koltuğunda görmek isterim.

siyaset nedir, ne değildir bilmeyenlerimiz var. kahvehane köşelerinde ülke kurtaranlar gibi bir kavran oluşturanlar var: (bkz: ekşisozlükte memleket kurtarmak). ideolojisini fikirlerini belirleyecek şekilde yöneltenler var tam tersi olması gerektiği halde.

kendisine oy vermedim, verme ihtimalim de çok düşük ama konuşması siyasi ve hitabi bakımdan harikaydı.

go recep go.
  • ne yaptığını bilmediğine artık emin olduğum kişi..önce hiç bir önlem almadan sivil hareket diye kontrol etmeden hangi amaçla gittiklerini bile bile insanların gemilere binip gitmesine izin ver..sonra mahalle kabadayısı gibi efelen..kendi adına da değil..ülke adına..

ister cehalet denilsin, ister körlük..ister dini sömürüler kullanılarak gazzedeki yetimlerden bahsedilsin..bu insani yardım adı altında dönen dolaplardan midem bulanıyor..kendi ülkemde insanların can güvenliği yokken, eğitim- sağlık-adalet gibi en temel değerler alt üst olmuşken, her yerden şehit haberleri gelirken, üretemeyen sürekli tüketen, sevgisiz, cinnete yakın bir toplum olmuşken, para kazandıran eden her şeyimiz yabancılara satılırken ve gelecek yıllarda eğitimden sağlığa sigortadan iletişime herşeye yabancıların yön vereceği gerçeği apaçık dururken ben yapılanların ülkemizin geleceğini tehlikeye atan, akıldan uzak tavırlar olduğunu düşünüyorum..buna çanak tutması ve kargaşa kültürüne izin vermesi, kendi halkını önemsemeyen hamasa insani yardım maskesi ardından destek veren yandaşlarını durdurmayıp, kendi halkını doğru bilgilendirmediği hala din sömürüsünden ve kurbanı oynamaktan medet umduğu için de başbakanı kınıyorum..sonuçları neyse bende katlanırım.
  • israil'e terörist devlet dediği için binlerce defa özür dileyip, iki büklüm hale gelen siyasetçileri gördükten sonra devlet adamlığı tartışılamayacak başbakandır.

tahiminim, dünyanın hemen her yerine nüfuz ettiği iddia edilen israil bugüne kadar dünyada hiçbir ülkeden böyle laf yemedi. hayır adam bir de eleştiriliyor kuru kuru sallıyor diye. türkiye şu ana kadar uluslararası arenada yapabileceği her şeyi yapmıştır. asıl önemli süreç bundan sonra başlıyor, türk devleti dünyada yeterli lobiyi yapıp israil'e karşı bm'de cezai yaptırım çıkartabilecek mi* yoksa sadece kınama kararıyla mı yetineceğiz.
  • kendisi amerikan yahudi kongresi tarafindan cesaret odulune layik gorulmustur
  • davos ta one minute dedi son olayda one day ortalarda yoktu
  • kendisinin cumhurbaskani olmasini istedigim basbakan. kötülemeden bir soluklan, soguk birseyler ic ey sözlük ahali:

su anki cumhurbaskanimiz kim? abdullah gül.
    abdullah gül cenevre´de her zamanki yumusak taviriyla euro 2016´yi kazanmamiza yardimci olamadi.
    eger euro 2020´ye aday olursak ve dört sene sonraki adaylik elemelerine sarkozy misali sert mizacli bir lider olarak rte´yi oraya gönderirsek avrupalilari daha kolay kafalariz.

michel bey konusmasinda yine fair play´den zirvalarken özet gec lan pic diye yumrugunu masaya vuran, olasi bir basarisizlikta "daha da gelmem cenevre´ye" diye restini ceken bir lider istiyorum ben dört sene sonra orada.
    zaten dördüncü basvurumuzda yine bizi secmezlerse cidden bir daha gitmeyelim, bugüne kadar üc basvuru icin harcadigimiz milyonlarla izmir veya ankara´da saglam ve avrupa standartlarinda bir stadyum yapilir nerdeyse.
hesabın var mı? giriş yap