• içinde "ironi için dahi olsa" hiçbir olumlu tümce kullanılmaması gereken biri.

  örnek: "rte sayesinde toplum ilk defa direnişe geçti."

  yapmayın abi. ne olursa olsun, olumlu sözcük ve tümcelerden kaçının. emiyorlar bunları her halükarda. yapmayın. kendisini yaptığı kötülük için ters anlamlı olsa da "tebrik" vs. etmeyin.
 • halen daha 90 yaşındaki dedemi kafalama politikası uygulamaktadır. başarılı da olmaktadır, aferin kendisine. bi de 90'lar nesli var tabi kafalaması gereken, kısmet artık..
 • çoğu politikacı gibi ateisttir.
 • artık ciddi ciddi allaha tanriya herhangi bir yuce varliga inanmadigini dusundugum basbakan. bunu onun inancini sorgulamak icin soylemiyorum kendinedir inancı ama şöyle bir durum var ki tanidigim cogu dini bütün müslüman arkadasimda yalan soyleme korkusu var. kimse görmez allah bilir korkusuyla butun bir milleti ilgilendiren yalanlari bu kadar rahat atamazlar.

  ınancini gectim vicdaninin da olmadığını düşündüğüm abasbakandir nedenini ise bir kac dakikanizi ayirip halk tv'yi polis saldirisi varken izlerseniz anlarsiniz.

  ote yandan artik basbakanlik yapamadığını düşündüğüm insandir zira bir ulkenin basbakani ben yuzde bilmemkacin basbakaniyim diyerek insanları ikiye boluyorsa ya o ülkeden vazgecmistir ya da ciddi anlamda bir otekilestirme plani icerisindedir ki bunlar da basbakanlik gorevinin disina cikiyor.

  son olarak yukarıda belirttigim yuzde bilmemkacin basbakani olan insana diyorum ki benim basbakanim olmasan da olur istemiyorum olmani da zaten ama lütfen insan ol ve bana aileme yatak odama afedersiniz vajinama karisma. saygilarimla.
 • gezi olayları için artık anladığım kadarıyla "eğer dağa çıkıp 30 yıl boyunca 40.000 asker şehit edip, bir de köy yakmazsanız, sizi anlamam ve görüşmem mümkün değildir." demekte olan kişi.

  yoksa terör örgütü lideriyle görüşen, taleplerini dinleyip söz veren bir adamın, taksim'de hayatında eline silah almamış insanlara karşı yaklaşımı bu olamaz.
 • istanbul benden önce çöldü demiş adamdır. hayal gücünü siz düşünün.
 • kibriyle yandaslarinin gonlunu fethetmistir.
  az mi geldi? nasil geri kalanlari fethedemedim? diye daha da kibirlenmektedir.
  (bkz: http://eksisozluk.com/…en-sevdigim-gunahtir--326721)
 • bizim bi ablamız var, akrabamız. akıl hastası, şizofren. doktora gidiyoruz, doktor inanmıyor hasta olduğuna. o kadar güzel idare ediyor ki süreci, doktor diyor ortalamanın üstünde zekası var, çok duyarlı bir insan. ve hatta doktor anneme ilaç yazmıştı, sen iyi değilsin bu kadının hasta olduğunu söyleyip duruyorsun diyerek. sonunda çözüm bulmuştuk. bu ablayı doktorun önünde sinirlendirip atak yaşamasını sağlamıştık. doktor ikna ve mahçup olmuştu.

  tayyip beyin durumu da buna benziyor. yıllardır söylüyorlar. bu adam diktatör olma yolunda ilerliyor. aşırı otoriter, baskıcı... dinleyen yok. türkiye rüyası, dünya lideri, usta siyasetçi, güçlü ekonomi...o güçlü ekonomi tabana ne kadar yayılıyor gerçi. (neyse o başka bir rte entrysinin konusu) birşeyler yapıyor, yasaklar, düzenlemeler ses etmiyoruz. ses eden 3-5 kişiyi azarlıyor, kimse herhangi bir talepte ısrarcı olmuyor. peki öyle olsun tayyip bey deyip geçiyor 3-5 kişi. herkes başbakanı alttan alıyor.

  derken çözüm kendiliğinden geliyor; çok basit bir şey talep ediyoruz. bir parkı avm yapmasın istiyoruz. şehrin içindeki tek parkı avm yapmayın lütfen. yok diyor, yapacağım. ama bu kez (basın hariç) kimse kendisini alttan almıyor. ısrar ediyoruz. sinirleniyor, küplere biniyor. küfrediyor ve sonunda çığrından çıkıyor. bedeli neyse ödetmeye kararlı. ödemeye de zahir. düşünmüyor. allah ne verdiyse dalıyor. ve türkiye ve dünya nihayet görüyor. nihayet.

  bu devirde kimse şah değil padişah değil efendim. sultan değil. muhteşem yüzyıl izleyip heves etmemek lazım. bu dünyanın sultan süleymana kalmadığını sağır sultan biliyor. fani dünya, gönül kırmaya, kol kırmaya, kafa göz yarmaya, gözlere plastik mermi sıkmaya hiç gerek yok.
 • sonu gelmeyen yalanlarla ve provokasyon dolu ulusa sesleniş konuşmalarıyla, molotofcu-polis-medya arasında tezgahlanan oyunlarla, satılık medyaya yaptırılan yalan haberlerle taraf toplamaya, alanlardaki gençlere tepki oluşturmaya, yandaş halkla meydanlardakini karşı karşıya getirmeye, kısaca halkı halka kırdırmaya çalışan, akıl tutulması yaşayan bir başbakan. tarih seni yazacak.