şükela:  tümü | bugün
 • hülya avşar, hasan kaçan ve polat alemdar'ın direnişçilerin temsilcisi olduğu hayali bir ülkeyi yönetmektedir.
  işi zordur.
 • halen daha 90 yaşındaki dedemi kafalama politikası uygulamaktadır. başarılı da olmaktadır, aferin kendisine. bi de 90'lar nesli var tabi kafalaması gereken, kısmet artık..
 • çoğu politikacı gibi ateisttir.
 • artık ciddi ciddi allaha tanriya herhangi bir yuce varliga inanmadigini dusundugum basbakan. bunu onun inancini sorgulamak icin soylemiyorum kendinedir inancı ama şöyle bir durum var ki tanidigim cogu dini bütün müslüman arkadasimda yalan soyleme korkusu var. kimse görmez allah bilir korkusuyla butun bir milleti ilgilendiren yalanlari bu kadar rahat atamazlar.

  ınancini gectim vicdaninin da olmadığını düşündüğüm abasbakandir nedenini ise bir kac dakikanizi ayirip halk tv'yi polis saldirisi varken izlerseniz anlarsiniz.

  ote yandan artik basbakanlik yapamadığını düşündüğüm insandir zira bir ulkenin basbakani ben yuzde bilmemkacin basbakaniyim diyerek insanları ikiye boluyorsa ya o ülkeden vazgecmistir ya da ciddi anlamda bir otekilestirme plani icerisindedir ki bunlar da basbakanlik gorevinin disina cikiyor.

  son olarak yukarıda belirttigim yuzde bilmemkacin basbakani olan insana diyorum ki benim basbakanim olmasan da olur istemiyorum olmani da zaten ama lütfen insan ol ve bana aileme yatak odama afedersiniz vajinama karisma. saygilarimla.
 • kibriyle yandaslarinin gonlunu fethetmistir.
  az mi geldi? nasil geri kalanlari fethedemedim? diye daha da kibirlenmektedir.
  (bkz: http://eksisozluk.com/…en-sevdigim-gunahtir--326721)
 • bizim bi ablamız var, akrabamız. akıl hastası, şizofren. doktora gidiyoruz, doktor inanmıyor hasta olduğuna. o kadar güzel idare ediyor ki süreci, doktor diyor ortalamanın üstünde zekası var, çok duyarlı bir insan. ve hatta doktor anneme ilaç yazmıştı, sen iyi değilsin bu kadının hasta olduğunu söyleyip duruyorsun diyerek. sonunda çözüm bulmuştuk. bu ablayı doktorun önünde sinirlendirip atak yaşamasını sağlamıştık. doktor ikna ve mahçup olmuştu.

  tayyip beyin durumu da buna benziyor. yıllardır söylüyorlar. bu adam diktatör olma yolunda ilerliyor. aşırı otoriter, baskıcı... dinleyen yok. türkiye rüyası, dünya lideri, usta siyasetçi, güçlü ekonomi...o güçlü ekonomi tabana ne kadar yayılıyor gerçi. (neyse o başka bir rte entrysinin konusu) birşeyler yapıyor, yasaklar, düzenlemeler ses etmiyoruz. ses eden 3-5 kişiyi azarlıyor, kimse herhangi bir talepte ısrarcı olmuyor. peki öyle olsun tayyip bey deyip geçiyor 3-5 kişi. herkes başbakanı alttan alıyor.

  derken çözüm kendiliğinden geliyor; çok basit bir şey talep ediyoruz. bir parkı avm yapmasın istiyoruz. şehrin içindeki tek parkı avm yapmayın lütfen. yok diyor, yapacağım. ama bu kez (basın hariç) kimse kendisini alttan almıyor. ısrar ediyoruz. sinirleniyor, küplere biniyor. küfrediyor ve sonunda çığrından çıkıyor. bedeli neyse ödetmeye kararlı. ödemeye de zahir. düşünmüyor. allah ne verdiyse dalıyor. ve türkiye ve dünya nihayet görüyor. nihayet.

  bu devirde kimse şah değil padişah değil efendim. sultan değil. muhteşem yüzyıl izleyip heves etmemek lazım. bu dünyanın sultan süleymana kalmadığını sağır sultan biliyor. fani dünya, gönül kırmaya, kol kırmaya, kafa göz yarmaya, gözlere plastik mermi sıkmaya hiç gerek yok.
 • sonu gelmeyen yalanlarla ve provokasyon dolu ulusa sesleniş konuşmalarıyla, molotofcu-polis-medya arasında tezgahlanan oyunlarla, satılık medyaya yaptırılan yalan haberlerle taraf toplamaya, alanlardaki gençlere tepki oluşturmaya, yandaş halkla meydanlardakini karşı karşıya getirmeye, kısaca halkı halka kırdırmaya çalışan, akıl tutulması yaşayan bir başbakan. tarih seni yazacak.
 • akil adam walter bishop'un yardımıyla az önce paralel evrene bir gidip geldim. 1 haziran cumartesi sabahı başbakan gezi parkını ziyaret etmiş orada. gençlerle oturup sohbet etmiş. zaten yargı kararı da var biz bu projeyi tekrar bir gözden geçireceğiz. son halini de kadir bey gelip yine burada dinlemek isteyen bütün vatandaşlara sunacak demiş. polis'in aşırı uygulamaları için özür dilemiş, emniyet müdürü ve vali hakkında soruşturma başlatmış. göstericilerden biri börek ikram etmiş. "bizim abdullah resim koyup duruyor şu twitır'ı instagramı bana da öğretin" demiş. istiklal'i temizleyen ekibe akparti gençlik kolları da katılmış. duvar yazılarının anlamını sormuş. kimisine gülmüş, küfürlülere bozulmuş. "sis atma oç" yi tam çözememiş.

  olaylar büyümeden diğer illere sıçramadan bitmiş. sonraki günlerde yerel ve uluslararası basında başbakan'ın yapıcı tavrını öven yayınlar yapılmış. herşey tatlıya bağlanmış.

  şimdi kibirinden olayları buraya kadar sürükleyen rte mi daha kârlı, yoksa alterdogan mı?

  ha bu arada melih gökçek o tarafta da aynıymış. observer bir arkadaşla görüştüm 3 milyar farklı senaryoda da aynı kalabilen tek karakter oymuş. bu anomaliyi çözmeye çalışan 5 observer kör olduğundan araştırmaktan vazgeçmişler.
 • hani askerliğini 28 gün bedelli yapıp da sanki 15 ay yapmış gibi sürekli anlatan adamlar vardır ya, işte bu adam da 59 yıllık ömründe 4 ay hapis yattı, sürekli döndürüp döndürüp bundan bahsediyor.

  her olay mı senin hapiste olduğun o dört aya denk geldi ulan!!!!