• rte' ye "sen de zamanında fetocuydun" demek harbi gerizekalılıktır veya cahillik diyelim. bu adamın yetiştiği kadro milli görüş/milli selamet yani erbakancılar. ki fetullah denen sapıktan nefret eden bir grup. 40 yıl boyunca fetoya yol vermeyen tek hükümet kadroları.

ülkede bugün ihtiyaç duyduğumuz kemalist kadrolar şuursuzca bu erbakancı adamlara saldırıp kapatmaya kalktı. sonra erdoğan mecburen bu fetoculara sarıldı.
    rte' nin "milli görüş gömleğimi çıkardım" lafını fetullaha dediğini anlamadınız sanırım. evet artık senle anlaşıyorum dedi. doğru. lakin akp ilk iktidara geldiğinde zaten feto ve kadroları devletin çoktan köşe başlarını tutmuş bekliyordu. o ilk dönem abd yanlısı politikaların sebebini anlamışsınızdır. bu bir mecburiyet hali. ama feto akp milletvekillerinin 3 de 1 kısmını isteyince işin rengi değişti. üstelik ortada kemalist tehlike de kalmadı ve bu şerefsizlerin üzerine ancak yürüyebildi. dersanelerin kapatılması süreci bu savaşın miladıdır.
    kandırıldım demesi fetonun cia bağlantılarının gerçekten doğru olmasıydı. ona göre bu kadar türk okulu açmış islami çizgide görünen bir organizasyonun bu cia desteği/ilişkisi muhtemelen onda müthiş bir aldatılma hissi yaratmıştır.

ayrıca bugün bilge bir kral gibi konuşmuştur. sistemi değiştirmeyeceğini gösterdi. hırsla saldırdığı başkanlık hayalini sanırım rafa kaldırdı.

ve eskisinden daha bitkin ve solgun gördüm.
  • bu milletin hakkettiği yegane lider olduğuna bugün, tamamen ikna oldum!
    artık kafam gerçekten çok rahat.*
  • sen başkomutan değilsin !
  • yenikapı mitingiyle karizmasına karizma katan , ve yerini sabitleyen lider
    türkiye cumhuriyeti 12.cumhurbaşkanı pardon yenikapı mitingi ile başkanlığını garantiliyen devlet adamı
    --- spoiler ---

1.devlet başkanı
    --- spoiler ---
  • ya adam ülkeyi birleştirdi resmen. helal be diyorum ve sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.
  • yenikapı demokrasi ve şehitler mitingi headliner
  • elbette bir insan bu kadar çabuk değişemez, elbette bugünkü çıkarları nasıl gerektiriyorsa öyle davranıyor. ama dileğim bu role hep devam etmesidir. zira kutupların tam gergin olduğu bir toplumda yaşamaktan sıkıldım. tayyip'in %50'si nefret söylemini bırakıp bir adım gelirse diğer yüzde elli iki adım gelir, kutuplar birbirine yaklaşır, mutlu huzurlu bir millet oluruz.

ama çok zor değil mi? evet kutuplaşmalardan beslenen bir adam için çok zor. kutuplar birbirine yaklaşırsa eğer, karşı tarafın haklılıklarını görmeye başlar. kendi kutbunun hatasını affetmesi zorlaşır. örneğin kimse "akp'ye oy vermeyelim de chp mi başa gelsin" demez çünkü chp nefret unsuru olmaktan çıkar ve bu bazılarının işine gelmez.

keşke erdoğan bu haliyle kalsa ve hep o başta kalsa, hiç laf etmem. ama huylu huyundan vazgeçmez işte, "fıtrat" meselesi.
  • bir kez daha gördük ki sağda solda hakkında nefret söylemleri yayanlar bile içten içe kıskanıyor onu. memleketin başına gelmiş üç beş iyi şeyden biridir.
  • 7 ağustos 2016 büyük yenikapı mitingi'nde yaptığı konuşmasında alıntıladığı atatürk’ün sözlerini teyit etmek için araştırma yaparken tbmm’nin sitesindeki şu sayfaya denk geldim: https://www.tbmm.gov.tr/kultursanat/me_ata_soz.htm

alıntıladığı paragrafın hemen altındaki paragraftaki atatürk'ün bir diğer sözü ise şöyle;

"tarihimizi tetkik ediniz. türk’ün çektiği bütün felâketler, maruz kaldığı tehlikeler ve musibetler hep kendi öz benliğini, millî varlığını ihmâl ederek nereden geldikleri ve ne oldukları, hangi nesle mensup bulundukları belirsiz birtakım kimseleri kendilerine reis tanıyarak onların şuursuz bir vasıtası olmak mevkiine düşmüş olmasındandır." (kılıç ali, atatürk’ün hususiyetleri, s.543)
hesabın var mı? giriş yap