• bu bir korku filmi olmalı.
    kendisi şu an elazığ'da. deminki söylemini aynen aktarıyorum.

erdoğan: elazığ, büyükşehir olmak istiyor musunuz?
    -eveeeeeettttttt
    erdoğan: o zaman şart ne? 750,000 nüfus. elazığ'ın nüfusu ne? 650,000. ben boş yere demiyorum 3 çocuk diyeeeeeeee!!!

bakın bu mantık kimin aklına yatıyorsa; kusura bakmasın da, sandığa gidip oy vermesi oldukça tehlikelidir. kıyamet tasavvurudur hatta. ne diyeyim ki...
  • delikanlıysa çıksın anayasa değişikliği maddelerini tek tek canlı yayında okusun.

bakın yorum yapsın falan demiyorum bildiğin okusun. ama yapamaz.
  • az önce mitingde malatyalılara seslenirken "yeni stad istediniz, yapıldı. doldurmazsanız yandınız!" diyen siyasetçi.

bir gün de birilerini tehdit etme be reyiz.
  • 4,543e9 yaşındaki dünyada denk gelinen cumhurbaşkanı.
  • sol frame de görünce biran umutlandıran türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı.
  • söyledikleri ısrarla yanlış yerlere çekilen türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı. "hayır diyenler teröristtir." demiyor, "teröristler de hayır diyor." diyor.

şöyle ki;
  • bu adamı sandıkta yıkmanın yolu bu adamın huyuna suyuna gitmek yani risk almak ki bahçelinin yaptığı gibi yenikapı mitinginden sonra bahçeli reisi sevmeye başladı bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü şuan için bahçelinin planıda tıkırında siyasette plansız hareket eden yolda kalır
  • siyasi olarak zekidir. kitleleri harekete geçirmeyi iyi biliyor. aynı konuşma içinde "bu başkanlık şahsımın projesidir" deyip yine aynı konuşma içerisinde "kendim için istemiyorum" diyen birisidir. halk ikisine de inanıyorsa siyasi olarak zeki değil demek hata.

chp mhp hdp'den oy istiyor ve alabiliyorsa, aynı oyu ana muhalefet isteyince pkk'lı oluyorsa zekidir. karşısına en az kendisi kadar karizmatik, dindar, hitabeti iyi olan bir muhalefet lideri çıkmadığı sürece ölene kadar iktidarda kalabilir. hayır oyu önde iken seçime girme riskini göstermesinin ilk sebebi budur. ikinci sebebi ise sandıktan evet çıkması için her yolu deneyecek kadar gözü karartmasıdır.

çok ilginç bir iki ay bekliyor bizi. inanılmaz ithamlar, akıl almaz olaylar yaşayacağız. ama sandıktan hayır oyu çıkacak ve erken seçime gidecektir. kendisi bile farkında ak parti seçmeninden bile kopmalar var.

not: hayır.
hesabın var mı? giriş yap