• gün gelecek, "götünün kılıyım" diyenler bile "ben nasıl oldu da bu adama yıllarca oy verdim" diyecek.

tarih bunun örnekleri ile dolu.
  • belediye başkanı , başbakan , cumhurbaşkanı ve ardından başkanlık sistemi ile "tek adam/başkan" olduktan sonra daha ne olabilir ki diye merak ettiğim kişilik...
  • rte ve yaratığı akp aynı zamanda kanser , son 3 yıldır kemoterapi sürecinde, iki oluşumda kendini bitimek üzere. yaşasın melih başgan!!
  • çıkarı olduğuna yanaşan, işi bitince de fırlatı atan makyavelist.
    yetmez ama evetçi liboşlar,
    fetö,
    avrupa birliği,
    abd ki desteğiyle geldiği amerikayı dolandıran tek kişidir,
    kürtler,
    son olarak da atatürkçüler.
    hele bir başkan olsun, anıtkabir’i bile yıkmak ister.
  • an itibariyle başladı siyaset yapmaya...
  • 10 kasım atatürk'ü anma töreninde beştepe'de chp'ye sallamaktadır.
    yorum yapamıyorum.
  • en son alkolik diyordu ulu önder gazi mustafa kemal atatürk'e şimdi dilinden düşürmüyor. neyse an itibariyle en dinlenesi konuşmayı yapan cumhurbaşkanıdır.

sonra da eşeği niğde'ye sürsün bence.
  • (bkz: yav he he)

beştepe'de anma törenine bonzai çekerek çıkmış bence. kendisi atatürkçüymüş. 'atatürk kavramı'nı chp değiştirdiği için atatürk'ten uzaklaşmış millet. millet derken bare kendisinin evde zor tuttuğu %50'lik kısmı belirtseydi. chp'nin zihinsel fetişizmine atatürk'ü yedirtmezmiş bak bak.

işin ilginç kısmı orada olup, şu konuşmayı dinleyenler de gayet normal bir şekilde alkışlıyor. sanki ezelden beri atatürk'ün izinden gidiyorlarmış gibi. daha birkaç sene önce 'ayyaş' değil miydi arkadaş, hayırdır?
  • bir itirafta bulunmak istiyorum:

siyasetinin yavaş yavaş erimeye başlaması,

gerilemesi karşısında canhavliyle verdiği yanar döner kurtulma tepkileri,

artık ortaya sürebilecek -etik ya da değil- hiç bir kozunun kalmamış oluşu,

kendi inşa ettiği labirentte kaybolmuş olmasına rağmen her şey yolundaymış gibi davranıyor olması,

karşı yönden gelen kamyonu görmesine rağmen inadı ve gururu uğruna ters şeritten çıkmıyor oluşu....

yalan değil dostlarım, için için hoşuma gidiyor çaresizliği!

yargılanmak, hapse girmesi ya da başka cezalar değil önemli olan. önemli olan işte bu: "kişisel" olarak dibe batışı, kimsenin bulamayacağı açıklarda batıyor oluşu.

unutulmak istenen hatıralarımızdan biri oluyor iyice...

bir daha başımıza gelmeyeceğini seziyorum böyle bir şeyin. bu adam tekamül sürecimizde önemli bir süreçtir, bu adam bizim için bir dersti.

ve ders bitiyor diye dostlarım, inanın çok seviniyorum!
  • chp'nin, sahiplenmekte zorlandigi bazı değerlere kerhen de olsa sahip çıkmaya çalışan biçare reis...
hesabın var mı? giriş yap