• nur topu gibi bir savaşı türk halkının kucağına bırakmış olan sözde dünya lideridir.

  bu harekatın kesinlikle dünya ekonomisi düzeyinde yaptırımı olacaktır. ülke borç batağına battıkça, durumun vahametini daha iyi anlayacaktır. bir tweetle türk lirasına ağır darbe vuruluyor, bir gece kurun ne kadar oynar başlıklı olduğunuz görüyoruz. demek ki, halihazırda 5-6 aydır yapay bir kur bizimle eğleniyormuş. ne yazık ki türkiye ekonomi bataklığında çırpınmaya devam edecek olan ise sade vatandaşa olacaktır.

  damat, powerpoint ve excel ile kurtarır bizi.

  umarım bu yazdıklarımın tersi olur ve harekatın sonucunda türkiye ekonomik anlamda demir yumruk olur.
 • abd başkanı ve senatörlerinin tüm dünyanın gözü önünde ülkemize hakaret ve tehdit etmesine karşı tek bir cevap vermemiş, susmuştur, yutmuştur.

  ama ülke içinde en ufak bir şey de nasıl esip gürlediğini biliyoruz demek ki tüm bağırmaları çağırmaları esip gürlemeleri zamlardan beli bükülmüş, parası pul olmuş, milyonlarca arap ile kültürü şehri sokakları işgal edilmiş türk milletine.
 • hulusi akar ile telefon da konuşurken bile önündeki hazır metinden okuyarak konuşuyor.
  bu kadar mı ne konuşacağını bilmiyorsun be mübarek.
 • belliki bariş pınarı harekatıyla sadece suriyeye değil buradaki ne idüğü belirsiz soysuz hakkinda atip tutan kötülemeye çalışmaktan başka bir vasfı olmayanlarada girdirmiş, yüreye dursun hepinize birden sokacagız, desteklediklerinizin leşlerini aldiğınızda zırlarsınız artık.
 • 5000 yıllık ordusu ve devlet geleneği olan türk ulusunu kişisel hırsları ve yanlış politikaları ile madara etmiş imam hatip mezunu.
  neyse ya devlet başa ya kuzgun leşe, bu devleti yeniden kurtaracak olan yine bizleriz, ıslak takunyalılar değil...

  edit: imla ve ıslak takunyalılar ancak küfür ederek karşılık veriyorlar. hoşt ulan it...
 • iceride sıkı$ınca dışarıya yönelen biyikli. birkac yildir hic $a$mıyor...

  ;;))

  olayin guldurmyen tarafi ise, bunun ogullari, diger cooooook akebelilerin falan cocuklari bedelli askerlik yaparken, yine parasi olmayan biz fakirlerin ogullarinin şehit olmasi...
 • ecevit'ten sonra abd'ye karşı dik duran tek lider.

  hâlâ çıkıp trump'a cevap ver diyenler var. trump operasyonu durdur diyor adam suriye'ye girerek cevap veriyor. daha ne yapsın aq? bunu bari hazmedin.
 • ulkenin en onemli ticari silahi olan insaat sektorunu canlandirmak icin komsuya giren lider.

  kendisi de soylemisti soyle evler, soyle bahceler yapacagiz diye. keza tvlerde operasyonun ilk anlarinda bile konusuluyor operasyondan sonra yapilacak imar planlari.

  bayaa bayaa calistirmis ekibi anladigim. pafta pafta imar planlari var.

  ekonomi dolar niye bu halde dersen operasyon yazarsin bilancoya. herkese de evet dedirttin yine. kisa zamanli da olsa siyasi birligi sagladin etrafinda. belediye kayiplarindan gerceklesen ruzgari da durdurdun. guzel hamle adina.

  saygilarla.
 • milyonlarca muhalifi ve muhalefet liderlerini tek bir hareketi ile emrine almıştır.
  ülkenin tamamı reisçi ve onun komutasında. (bkz: siyasi deha)
 • 19 şubat 1915’de ingiliz ve fransız ordularının topa tuttuğu çanakkale’yi bir aylık süre içerisinde 18 martta titrete titrete denize döken, tırıs tırıs geri giden fakat toparlanarak ve daha da güçlenerek yeniden gelen bu orduları yaklaşık sekiz buçuk ay içerisinde çanakkale’den tıpış tıpış geri gönderen, 16 mayıs 1919’da modern türkiye cumhuriyetini kafasına koyarak istanbul’dan yola çıkan, 13 eylül 1922’de düşmanın hiçbir parçasını bu topraklarda bırakmayan ve öncesinde lafta değil özde “geldikleri gibi geri giderler” sözlerini bütün dünyaya gösteren, birçok orduyu dize getiren, memleketi prestij sahibi yapan, posta koymanın ve haddini bildirmenin kitabını yazan bir askeri dehanın* miras bıraktığı bugünkü orduyu, 30km sınır ötesine yürütmeyi marifet gören, kendisini ve kurduğu partiyi nimet sanan bir partinin başkanı.

  tanım: kendisini mevzide en önde görmek istediğimiz başkomutan(!)