• facetime dan konusurken bile korkudan titreyen baskomutan !
  • bugünden itibaren 20 yıl daha başta olmayı garantilemiş liderdir. hayırlı uğurlu olsun.
  • peşin not: öncelikle, bana yeşilden gelip heval ve pkk’lı diyecek olanlar yedi sülalelerini hazırlasınlar, sizin anlayacağınız dilden konuşacağım. bu ülkeye sizden daha fazla hizmet etmekte olduğuma ve edeceğime de eminim. ben atatürkçü bir ailenin atatürkçü evladıyım. bu, ben son nefesimi verene kadar da değişmeyecek. oturduğunuz yerden insanlara pkk’lı diye hakaret edemezsiniz.

entry’e gelecek olursak; recep tayyip erdoğan kitlesine nasıl ara gaz vereceğini çok iyi biliyor. ilerde toplum psikolojisi derslerinde ders konusu olarak okutulacaktır. millete krizi unutturdu, herkes aşırı milliyetçi. bir fon bulabilirse-ki pek sanmıyorum.- suriyelileri o yeni inşa edilecek olan güvenli bölgeye nakledecekmiş. 4 milyon suriyeli var deniliyor. bunlar nasıl o bölgeye sevk edilecek? kim ne kadar üredi de ailesini genişletti onu bile bilmiyoruz. ne yapacağız? elimizde kafa kağıdıyla suriyeli mi arayacağız göndermek için? ayrıca, bizim işçimiz, memurumuz, köylümüz açken o suriyelilere bahçeler, kapalı spor salonları bilmemneler yapmak da neymiş. ümit özdağ’ın dediği gibi kaç şehrimizde kapalı spor salonu var bizim? bunların ekonomimize bir yük olduğu anlaşıldı diyorduk tam, meğer olay hiç anlaşılmamış. dünya üzerinde böyle başka ülke var mı? varsa ne olur yazın da ben de öğreneyim. hangi ülke başka bir ülkenin vatandaşına dört dörtlük şehir kurar ya? üstelik o mülteciler ekonominin ve asayişin orta yerine sıçmışken?

bu arada olası bir ambargoya, yaptırıma nasıl dayanırız, gerçekten kimse bunun cevabını bilmiyor. halihazırda ağzı açlıktan kokan bir milletiz. şimdilik sessiz kalan rusya ve hatta iran duruma müdahale ederse ne yapılır? 15 temmuz sonrasında görünen o ki ordunun yarısı fetöcüymüş. bunlar temizlenince orduda bir kayıp oldu mu, ordumuz eski gücünde mi? bunlar pek bilinmiyor. ordudaki fetöcüler için “kandırıldık” denilmişti. bu daha büyük sonuçlar doğurursa da “yapamadık” mı olacak durumun adı? bu halk daha ne kadar bedel ödeyecek allah aşkınıza? amaç terörü bitirmekse, girelim hepsini temizleyelim işte. süleyman soylu iki dakika diyor güvenli bölgenin temizlenmesine. 5 dk’da bizden olsun da girip köklerini kurutalım? olmuyor değil mi? pkk yetmez, orada ne kadar terörist grup varsa hepsinin tepesine çökelim. 2 dk olmasın, 12 dakika olsun. 2 saat olsun ya. olmuyor değil mi? biliyorum.

insanları güzel fişliyorsunuz sevgili büyük resimciler. ve fakat büyük resme nedense bakmak istemiyorsunuz. rahatsız ediyor büyük ihtimalle. uğraşılmaz diyorsunuz. işler türk’ün lehine sonuçlansın. biz başka bir şey istemiyoruz. umarım akılcı bir plan eşliğinde gidiyoruzdur. umarım tüm bunlar biraz para kazanmak ve oy durumunu toplamak için yapılmıyordur. terörü keşke kökten kurutsak da şimdiye kadar ödediğimiz canların analarının yüzüne rahatça bakabilsek. ama güvenli bölge olarak tabir edilen kısımın terörü bitirmeyeceği, az öteye iteleyeceği açık. keşke birlik olabilsek. ama akılcı bir birlik.

edit:ekleme yapıldı
  • ordu savaşa giderken terk derdi millet ittifaki olan lider. saniyor ki ordu suriye seferinde diye yeniden başkan seçilecek.
    ordu kendisinin arkasini toplamaya suriyeye girmiştir. 2001 yilinda yok olmuş olan pkk kendisi döneminde dirilmiş ve devlet kurma aşamasina gelmistir.
  • iktidarıı korumak ve muhalefeti davar güder gibi gütmek konusunda oldukça mahir bir kişi.

https://twitter.com/…tatus/1182002109467758592?s=20
  • (bkz: #73667057)

zamaninda hakkinda sunu yazdigim zat. kac yildir ayni taktigi uyguluyor ve yine tutacak gibi. once virusu ulkeye yay ve sonra temizle taktigi ile iktidarda kalmayi basariyor. feto icin aynisi yapmisti ve ekmegini yedi.

bildigimiz gibi suriyelileri ulkeye plansiz sekilde doldurdu, hatta bu konuda avrupalilari bile mutlu etti, ab'nin parasini da aldi. bu kadar parayi alip, suriyelileri organize bile edemedi ve gocmenler de dogal olarak halkin duzenini bozdu. simdi de sinir otesi operasyonlara baslayip secime yakin zamanda suriyelilerin buyuk bir kismini geri gonderip, milliyetcilikle karni doyan halkimizin gozunde kahraman olacaktir. oslo görüşmelerini gerceklestirip pkk ile işbirliğin benim mehmet'imi şehit etti diyebilecek birinin, artik ulke sinirlari disinda operasyon yapmasi yazdiklarimi dogrulayacaktir. bu operasyon artik kurt ve pkk'dan cok suriyelilere yonelik gibi duruyor. ekonomik kaygilari bu sekilde unutturan biri. butun veriler, ekonominin daha kotuye gittigini gosterirken, bu gibi ucuz numaralari 17 yildir halkimiza yedirmesini kitap olarak yazmak gerek.

imza: (bkz: büyük oyunu gören yazar)
  • anlamayan civcivlere hitaben yazıyorum
    ülkemizi tehdit eden ypg pkk sınırımıza çok yaklaşmıştı bugün temizlenmese daha fazla türüceklerdi.. bırakın rte yi ya karşı çıkan devletlere bakın bu devletler dost mu yoksa post mu?
    bugün rte değil türkiye mevzusudur
  • nokta atışını pyd'ye değil türkiyedeki muhalefete çataldan vurmuştur. muhalefeti yok etti.ayrıca adım gibi eminim chp ve ip bu operasyondan hoşnut değil fakat ufacık homurdanma belirtisinde medya ve toplum linç eder mantığındalar ve kitlenmiş akp'nin vereceği yöne doğru çaresizce bekliyorlar.
  • bugün seçim olsa yine ilk turda yine %51 alacak siyasetçi. işte bu bir siyasi dehadır. ben bu adama kadar kitleyi iyi yöneten bir insan görmedim.
  • avans peşinde koşuyor ama durumlar hiç iyi değil.