• uçsuz bucaksız konvoylar o geleceği zaman tüm caddelerin polisler ve keskin nişancılarca istila edilmesi etrafını saran bir koruma ordusu. bu kadar abartılı bir koruma prosedürünün tek bir sebebi var o da algı yaratma çabası...yoksa kendisi bir adnan kahveci bir recep yazıcıoğlu bir necip hablemitoğlu bir gaffar okkan bir uğur mumcu bir john f. kennedy gibi kirli düzene karşısında doğruları dile getiren düzene çomak sokan bir kişilik değil aksine düzenin bir parçası. kimde ne çıkarı varsa onunla anlaşma uzlaşma yoluna giden çıkarları gereği etiği yok sayabilen klasik bir politikacının hayatına kim neden kastetsin. o kürsüde esip gürledikleriyle odada anlaşma imzalayan bir politikacı. tüm bu abartılı koruma ordusunun altında yatan tek bir sebep var o da kitlesine "bakın ben kurtarıcı olduğum için hayatım tehlikede" mesajı vermek. "batı bizim gelişmemizi istemiyor" zihniyeti nezdinde sanki türkiye'yi süper güç yapacakmış da bu yüzden okların hedefi haline gelmiş gibi bir algı oluşturma çabasından başka bir şey değil. hal bu ki gerçekte 18 yıldan bu yana yaptıklarına ülkeyi getirdiği duruma bakıldığında eğer batı bizim kalkınmamızı istemiyorsa bu ülkeyi yönetmesi için isteyebileceği ideal devlet başkanı recep tayyip erdoğan'dır. bugün recep tayyip erdoğan beş tane koruma polisi ile sokakta dolaşsa ve böyle devam etse hiç bir şey olmaz. ona operasyon düzenleyebilecek ortadan kaldırmak isteyecek çevreler için en küçük bir risk arz etmiyorken bakıldığında hiç birimiz ondan daha güvende değil. yolda yürürken benim başıma bir şey gelme ihtimali onunkinden daha fazla desek yeridir.
  • panteizm kelimesi içeren bir cümle içinde adını anmanız halinde, sözlük yönetimi tarafından çaylak muamelesi görmenize sebep olan insan.

dindar bir gençlik istemesiyle bağımsız olarak verilen bir adet hede'nin bu kadar gerginlik yaratması da enteresan.
  • camide içki içtiler, kabataş'ta başörtülü bacımı yerlerde sürüklediler, üstü çıplak 70 adam falan filan.. görüntüleri bu cumaya" denmesi üzerinden geçen 332. cuma.
  • ali babacan ve ekibinin partisinin kendi projesi olduğunu düşündüğüm cumhurbaşkanı. siyasi deha.

edit: önce ak parti'den chp'ye geçen oyları ali babacan'ın partisine çekecek ondan sonra ittifak yapacaklar. yalnız kendisinin unuttuğu çok önemli bir detay var. ekonomi çok kötü sayın cumhurbaşkanım. öyle kötü ki en erdoğan'ı seven esnafı bile erdoğan'ı sorgulatan cinsten.
  • çöpe attım dediği mektubu gitmeyeceğim dediği görüşmeye götürecek olan akp’li cumhurbaşkanı.
  • eylülde abdye gitti.
    kasımda tekrar abdye gidiyor.
    bu kadarı kendisi için bile fazla.
  • allah razı olsun kendisinden, sayesinde ateist oldum. gözüm açıldı :)

edit: yazım hatası
  • abd nin türkiye büyükelçisi. ilaveten yine bir kandırılma vakasıyla karşı karşıya.
  • feto'nun demirbaslarindan, pennsylvania ile direk irtibati olan, hergun bylock'tan yazisan bağırsakçıbaşının damadi nasil beraat etti?

"250 sehit, 3000 gazi" derken, organlari etrafa sacilan insanlardan bahsederken pek bir duygusalsin. niye canlarini verdi bu insanlar? bu bağırsakçıbaşı milletin akliyla dalga gecsin diye mi?

git bağırsakçıbaşıyı ve ailesini biraz daha odullendir. secimlerde millet alayinizi odullendirecek.