*

  • kasımpaşa delikanlısı, eski istanbul belediye başkanı, milli görüş neferi. şimdilerde gelenekçiler tarafından davaya ihanetle suçlanıyor. değiştik diyor; ama değişen bir şey olmadığını herkes biliyor.sadece yeni bi vitrinle milli görüşü hayatımıza sokmak içi fırsat kolluyor; ancak ona bu fırsatı vermeyecekler galiba.
  • belediye başkanlığı döneminde istanbul metrosunu yağmurdan dolayı su basınca , ''metroyu su basmadı ,biz yıkadık.'' deme yürekliliğini gösteren adam...
  • mitinglerde veya herhangi bir nedenle kalabalığın önüne çıktığında mutlaka yaptığı garip bir hareketle dikkatimi çeken ve acaba bu hareketin anlamı ne diye düşünmeme neden olan biri.önce her iki avucunu gergin ve parmakları bitişik olacak şekilde açıyor ve ellerini yavaşça kaldırarak parmak uçlarıyla her iki şakağına değdiriyor.ardından yine ellerini yavaşça aşağı indiriyor ve göğsünün üzerinde çapraz yapıyor.eller yine yukarı kalkıyor ve bu hareket yirmi -otuz sefer tekrarlanıyor.sanırım bir çeşit tarikat ritüeli gibi birşey.ama yine de tam emin değilim.