şükela:  tümü | bugün
  • recep tayyip erdoğan'ın emri sonrasında tasfiye edilen melih gökçek'in 28 ekim 2017 tarihinde yaptığı veda konuşmasında okuduğu şiirdir.

recep tayyip erdoğan demek türkiye'de mazlumların sahip kalmaması demektir.
    recep tayyip erdoğan demek bu güzel vatanın bu güzel insanlarının yeniden o karanlık günlere dönmemesi demektir.
    arakan'da yaşayan mazlumun aç kalmaması, ölüme terk edilmemesi demektir.
    dünün 25 cent'e muhtaç türkiyesi, bugün afrika ve dünyadaki mazlum milletlere 6,5 milyar dolar yardım ediyor, mazlumları aç bırakmamak için gayret sarf ediyor ve dolayısıyla recep tayyip erdoğan demek afrikadaki mazluma el uzatmak demektir.
    recep tayyip erdoğan demek filistin ve tüm ezilen mazlum devletlerin sahipsiz kalmaması demektir.
    recep tayyip erdoğan demek türkiye'de yaşayan 3,5 milyon suriyeli ve ıraklı'nın yeniden memleketlerine gönderilmemesi, orada açlık ve ölüme mehkum edilmemesi demektir.

adamlarda nasıl bir biat kültürü var, siz düşünün. erdoğan kendi adamı olmasına rağmen tekme tokat melih gökçek’i koltuğundan kovdu bu hala gelmiş reisini savunuyor. yok davaymış, yok saygıymış, yok bilmemneymiş. para gerçekten inanılmaz bir ibadet aracı olmuş sizin için.

şiirin videosu: 6:47'den itibaren

bu halk (en azından bir kısmı) yıllarca fetö'nün kucağında oturduğunu ve ankara'yı parsel parsel sattığını unutmayacak.
    ben demiyorum, o zamanın başbakan yardımcısı-hükümet sözcüsü söylüyor.

aha da link