şükela:  tümü | bugün
  • ulan öyle bir yazmış ki sanki rusya bizim can ciğer dostumuz. tüm devletler ikiyüzlüdür, kendi kısa vadeli veya uzun vadeli çıkarlarına yönelik davranır. bırakın bu "türkiye artık daha bağımsız" ayaklarını. rusya tarihten bu yana osmanlı ve ardından türkiye'ye karşı abd'nin olduğundan çok daha düşmandır. ellerine fırsat geçse soy sop bırakmayacak adamlar gelmiş burada türkiye'yi pohpohluyor. her şey iyi olacak ama insanlık yok olup gittiğinde. insanlar var olduğu sürece iyi olacak hiçbir şey yok. çünkü insanlık alemi içinde iyi insan sayısı bir avuç kadardır, çoğunluk ya kötüdür ya da kötüler tarafından yönetilmeye meyillidir. o yüzden de kötüler daima kazanacak. iyilerin tek yapabileceği savaşmaya devam etmek ve ölürken en azından kendi vicdanına "ben savaştım" diyebilmektir.
  • türkiye'nin abd'den kopması doğru. rusya ile yakınlaşması da doğru. bunlar gündemi takip eden herkesin net şekilde göreceği şeyler.

fakat türkiye, bağımsız olmak istiyorsa abd'den kaçıp rusya'ya sığınmamalı. ha şu an sığınması şart ama rusya'dan yeni bir abd yaratmamalı kendi bakış açısı için söylüyorum. şu an türkiye eğer abd'ye boyun eğmeye devam ederse ya 1 yılı var ya da 2 yılı var. 2 yıl fazla bile bu kadar net söylüyorum ama rusya ile iş birliği yapıp "sağlam eğitim, seri üretim" kafasında ilerlerse rusya farkına olmadan bize "sağlam eğitim, seri üretim" şansı verecektir. abd'den kurtulup rusya'nın himayesine girmektense yapmamız gereken vakit kazanıp üretmeye, eğitmeye başlamaktır.

erdoğan seçimle geldi, müdahale ile giderse onu çok arayacağız çünkü abd'nin erdoğan'ın yerine getireceği adam kuşkusuz erdoğan'dan beter olacaktır. bu yüzden erdoğan'a karşı yapılan saldırılarda -dış saldırılar özellikle- kendisini savunacağım. içeride de erdoğan'ı eleştirenleri savunacağım. umarım ne demek istediğimi anladınız.

yazarın dediği gibi "her zaman abd yarı yolda bırakıyor, bu da ölümlere ve ülkenin dağılmasına yol açıyor."

ne ölüme yol açsın, ne de dağılmaya. atatürk'ün bıraktığı ülkede seçimle gelen seçimle gitsin. dışarıdan egemenliğimize darbe gelmesin.