şükela:  tümü | bugün
  • (ara: iki ayyaş)
  • (ara: ananı da al)
  • (bkz: cibiliyetsiz)
  • bir başbakanın "senin ananı götünden kanırta kanırta sikeyim onun bunun piçi" demesini bekleyemeyeceğimizden, yani derse şaşırmam da normalde dememesi lazım, daha ne tür hakaretler eklenmesi beklendiğini merak ettiğim hakaretlerdir.

buna ek olarak, şerefsiz, onursuz gibi cümleler de vardır. damara basılma falan da yok.
  • aslında bana göre hakaret sayılması için ağızdan çıkmasına gerek yok. davranışlar ve insanlara yapılan muamele açısından bakacak olursak:

makarna, kömür, beyaz eşya dağıtıp insanları dilenciliğe alıştırması dilencileştirmesi de hakarettir.

insanlara dangalak muamelesi yapması da hakarettir. ne desem inanırlar diye düşünerek insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyip iftira atması insanları zan altında bırakması yalnızca kul hakkı değil insanlara geri zekalı muamelesi yapmak sureti ile hakarettir.

bu ülkede ölen gençlerin adını ağzına almayıp mısırda ki bilmem kim için gözyaşı dökmesi topumuza hakarettir.

bana sormadan benim maaşımdan vergi adı altında para kesip yine bana sormadan getirdiği insanlara dağıtması benim kişiliğime hakarettir. ( vergi demek paranın yol su olarak bana dönmesi demek terörist olarak değil. vergi değil ahiretinizi düşünüyoruz zekat bu diyorlarsa, bu da başkasının işine burnunu sokma sureti ile hakarettir.)

yüzde ellim var deyip, yüzde ellimi evde zor tutuyorum diye eklemek kendi tabanına hakarettir. ( gerçi tabanı anladımı bilmiyorum ama...)

ayrıca:

(bkz: çapulcu)
    (bkz: kemirgen)
  • (bkz: kadın mı kız mı bilemem) gibi seviyelerde olan bir çok hakareti mevcuttur. muhafazakar olmayan insanın bile tüylerini ürpertir. ayrıca insanları aptal yerine koymaya çalışmak başlı başına bir hakarettir. illa küfür ve kötü kelimeler kullanmaya gerek yoktur.
  • hakkında verilen örneklerin bazılarını bir türlü tatmin edemediği hakaretlerdir. bu başbakanını çok seven arkadaş bence trollük yapıyor. çünkü aklı başında hiç kimse "yea rte hiç hakaret etmez damarına basılmadıkça yeaaa" diye burada yavşak yavşak konuşamaz.
  • bazılarının tatmin olması için arasında çıkarıp masaya vurmak gibi şeyler aranan hareketler.

mallar. daha ne olacak.