şükela:  tümü | bugün
 • bir fatih portakal beyanı.şahsen haklı ve doğru bulduğum tespit.
  ''yeni gelecek olan bir enkaz alacak.zor günler bekliyor bizi hazırlıklı olalım.acı bir reçete ekonomide karşımıza çıkacaktır.''
 • haklı olabilir ama kolayciliktir elini taşın altına koymamaktir. o zaman kimse aday cikarmasin seçim de yapmasın. bu milleti göz göre göre ateşe atsınlar. ülkeyi bu hale getirenlerin bundan sonra düzelteceğini mi sanıyorsunuz ya da felaketi umurdayacaklarini. lafta milliyetçi lafta hizmetkar lafta vatansever insanlara buyrun devam edin demek sacmaliktir.
 • hayır çıkarsa olabilecek bütün olumsuzlukları hayırcılara atacaklardı. mesela: şu an doların 4 milyon olması dış güçlerin değil hayırcıların yüzündendir diyeceklerdi.

  bu mantık böyle gelişti bu ülkede. yeni bir yönetim gelirse işi çok zor bu belli zaten. en ufak olumsuzlukta ' sizin yüzünüzden' diyerek yeni yönetimin üzerine saldıracak olan halkımız, eski yönetim devam ederse sabır ve sebatla huşu ve kanaat içinde, bütün olumsuzluklara şükür diyerek hayatlarına devam edeceklerdir.

  şunu da ekleyelim: ak parti şu padişahlık işini ortaya atmasaydı yine yönetimde kalırdı ve bu kadar da sorun olmazdı. şahsen beni bu partiden soğutan meselenin özü padişahlık ve eyalet sistemidir.
  mhpnin içinde padişahlığı isteyen ama eyalet olmayacak diyen seçmenler de vardır. böyle inanırlar. eyalet olmaz diyorlar.
  göreceğiz arkadaşlar.

  ----------------

  beyler bayanlar milyon tedavülden kalkmış ırak savaşı da bitmiş. arkadaşlar mesajla uyarıyor,
  keşke mesajla değil de masajla uyarsalar.. hehe şakaydı..
  neyse milyon yazdık öyle kalsın şu saatten sonra onun milyon değil tl olduğundan haberim var. belirteyim isterim. tşkler.. yine aydınlandım. çok da güzel oldu sağ olun.
 • haklılık payı olan bir açıklamadır. bu yüzden gidip de erdoğan a oy verecek değilim elbette ama başka bir partinin gelip sıkı ekonomik önlemler almasıyla ne olacağını herkes az çok tahmin ediyor sanırım. 4-5 sene sonra ekonomi çoğğhh kötü diye naralar atan ülkemizin güzide sığırları yalayacak yeni bir tip bulup, onu peygamber mertebesine getireceklerdir. döngüyü kırmanın yolu belki de erdoğan ın halk elinden gelecek tam bir çöküşü olacak. belki de ülke tamamen felakete sürüklenip 3 dünya ülkeliğinin dibine vuracak.
 • herkes boyunu versin, ki bu herifler sizin de burada oldugunuzu bilsin. yoksa %70le gelseler herkesi ezerler, ustumuze ordu surmeye kalkarlar. o yuzden siz oyu verin, gerisini devran hallediyor.
 • ara ara aklımdan geçen düşüncedir. bundan dolayı kendisine oy verecek olmasam da tekrar seçilirse önceki seçimlerdeki kadar üzücü olmaz benim için. belki sadece ilk gün biraz.*
 • bugün basında yer alan ve 16 yıldır ilk defa rte'nin ağzından duyduğumuz "kazanamazsak milletin verdiği karara saygı duyacağız" şeklindeki beyanatıyla ilişkilendirmek istediğim açıklama.

  fatih portakal için: (bkz: ironide sınır tanımamak)
  sözlük sazanları için: (bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)
 • zaten gitmek gibi bir niyeti olmadığını defalarca göstermiştir.

  benim asıl anlamadığım reisin bu fatih portakal a hala bulaşmamış olmasıdır. doğan medyasına bile tahammül edemeyen reisin bu portakal toleransının arkasında aslında ne vardır?
 • dış ve iç politikada gerici olması, ekonomi adına bir gelişme olmaması oy vermemek için yeterli sebeptir. ha kime oy verelim derseniz orasını bilemem.
  skandal bir çok olayda ismi geçtiğinden seçilmese iyi olacağını düşündüğüm lakin yine de seçilecektir.