şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir fatih portakal beyanı.şahsen haklı ve doğru bulduğum tespit.
  ''yeni gelecek olan bir enkaz alacak.zor günler bekliyor bizi hazırlıklı olalım.acı bir reçete ekonomide karşımıza çıkacaktır.''
 • haklı olabilir ama kolayciliktir elini taşın altına koymamaktir. o zaman kimse aday cikarmasin seçim de yapmasın. bu milleti göz göre göre ateşe atsınlar. ülkeyi bu hale getirenlerin bundan sonra düzelteceğini mi sanıyorsunuz ya da felaketi umurdayacaklarini. lafta milliyetçi lafta hizmetkar lafta vatansever insanlara buyrun devam edin demek sacmaliktir.
 • haklılık payı olan bir açıklamadır. bu yüzden gidip de erdoğan a oy verecek değilim elbette ama başka bir partinin gelip sıkı ekonomik önlemler almasıyla ne olacağını herkes az çok tahmin ediyor sanırım. 4-5 sene sonra ekonomi çoğğhh kötü diye naralar atan ülkemizin güzide sığırları yalayacak yeni bir tip bulup, onu peygamber mertebesine getireceklerdir. döngüyü kırmanın yolu belki de erdoğan ın halk elinden gelecek tam bir çöküşü olacak. belki de ülke tamamen felakete sürüklenip 3 dünya ülkeliğinin dibine vuracak.
 • herkes boyunu versin, ki bu herifler sizin de burada oldugunuzu bilsin. yoksa %70le gelseler herkesi ezerler, ustumuze ordu surmeye kalkarlar. o yuzden siz oyu verin, gerisini devran hallediyor.
 • ara ara aklımdan geçen düşüncedir. bundan dolayı kendisine oy verecek olmasam da tekrar seçilirse önceki seçimlerdeki kadar üzücü olmaz benim için. belki sadece ilk gün biraz.*
 • bugün basında yer alan ve 16 yıldır ilk defa rte'nin ağzından duyduğumuz "kazanamazsak milletin verdiği karara saygı duyacağız" şeklindeki beyanatıyla ilişkilendirmek istediğim açıklama.

  fatih portakal için: (bkz: ironide sınır tanımamak)
  sözlük sazanları için: (bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)
 • zaten gitmek gibi bir niyeti olmadığını defalarca göstermiştir.

  benim asıl anlamadığım reisin bu fatih portakal a hala bulaşmamış olmasıdır. doğan medyasına bile tahammül edemeyen reisin bu portakal toleransının arkasında aslında ne vardır?
 • dış ve iç politikada gerici olması, ekonomi adına bir gelişme olmaması oy vermemek için yeterli sebeptir. ha kime oy verelim derseniz orasını bilemem.
  skandal bir çok olayda ismi geçtiğinden seçilmese iyi olacağını düşündüğüm lakin yine de seçilecektir.
 • ekonomi ne kadar kotu olursa olsun, erdogan'in daha fazla ulkeyi yonetmesi ulkeyi curutuyor. onun gitmesi sart.

  ayrica radikal ve esitlikci kararlar alan birisi, ekonomik krizi, yeni bir ulke ekonomisini insaa icin de kullanabilir.