1. sonu, bakan olup da yeniden milletvekili adayı olamayan selma aliye kavaf' ile arasındaki ilişkiye benzeyecek diyor ve arttırıyorum.

edit: başlık başa kalmış. bu arada tahminim de kısmen tutmuş.
  2. (bkz: gg)
  3. kafadan uydurma ile yazılan bir haberin, onu okuyanlar tarafından onlarca siteye yayılıp, doğruluğunu sanki kendileri malum kişiler şey ederken izlemişçesine savunulan olayların bütünü.

--- spoiler ---

biri böyle bi yazı yazar, sonra düşmanlardan biri okur, oda bu iddaayı kendi bloguna taşır, ondan da diğerine taşınır, bir bakmışsın onlarca kaynak var. ardından ona oy veren birine dersinizki siz daha bu adamı tanımıyorsunuz, açın bakın google'a erdoğan nimet çubukçu diye arat bak ne çıkıyor dersin. oda harbi harbi yazar, vay beeee hakkatten ya, onlarca yazı varmış, vay şerefsiz vayyy, bizde seni adam bildik oy verdik diye kendini tekrar eden bir döngü oluşturur.

--- spoiler ---
  4. benim daha yeni duyduğum ilişki.en mantıksızı duyduğum isimlerden ikiside evli, diyeceksin adamda evli onun inancına göre 2. eş olduğu için kadının bekar olması lazım.kadında kocasını aldatmış oluyor kadın yapamaz erkek yapabilir bunu(!)

geçen sene ikbal gürpınar ile ilişkisi vardı o yüzden apar topar evlendirildi diye duymuştum.

kısa süre öncede esra ceyhan ve nimet baş'ı (çubukçu) duydum.-hangisi olduğundan emin değiller anlatan kişiler-

bugünde nadire içkaleyi duydum

hangisi doğru?
  5. çok yönlü saldıralım, toparlanamasınlar amaçlı, yalan ve düşmanlık dolu olması sebepli mide bulandırıcı iftira.
  6. bu şekilde dedikodusunun sürdürülmesini yakışıksız bulduğum iddia.
    herhalde bir kadının, eski bir kadın bakanın onurunu esas koruması gerekenler, kadının çalışma hayatında onuru ve namusuyla, bir erkekle ilişkisi söz konusu olmaksızın var olması gerektiğini savunan kesimler olmalı.
    bunun sonu yok ki, yarın da herhangi bir hükümette herhangi bir kadın bakan için böyle dedikodular yapılabilir, aslı astarı olmaksızın.
    sonra da biz dincilere kızalım, neden kadının çalışma hayatına atılmasına sıcak bakmıyorlar diye.
    normal koşullar altında, çalışan kadının erdemini sorgulamak onların, savunmak ise bizim görevimizdir.
    üzülerek söylüyorum, bu dedikodu durumu tersine çevirmiş görünüyor.

edit: bu ikiliden kadın olanı savunuyorum. diğeri için bir şey demek istemiyorum.

edit2: bu hanımın da son dönem mecliste gösterdiği performansa, kendince atatürk'e çatmaya çalışmasına bakınca onu da savunmak istemiyorum, değer yargıları o kadar farklı ki...
  7. başıma bir şey gelmeyecekse ilk defa 2009'da duyduğum bir söylenti. bana bunu aktaran kişi milliyetçi-muhafazakar bir partinin genel başkanının özel kalemi. ankara kulislerinde herkesin bildiği ama dile getirmekten kaçındığı bir ilişki olduğunu iddia etmekteydi. sonuçta insani bir meseledir, doğruluğu yanlışlığı kimseyi ilgilendirmez, üzerinden siyaset yapılmaması gerekir.
  8. nimet çubukçu'nun 2011'de eşinden boşanmasına sebebiyet verdiği söylenen ilişki.
    ayrıca, chp'li muharrem ince tarafından mecliste hafiften dem vurulduğunu düşünüyorum. 2010'da nimet çubukçu andımızı değiştirmeyi gündeme getirince muharrem ince şöyle demişti:

“sayın bakan, sürekli andımızla uğraşıyorsunuz. ’bu andı ben bile yazarım’ dediniz. bu size bol gelir. ben sizin adınıza yazdım: ‘doğruyum, çalışkanım, yasağım, haksızlıkları paklamak, haklıyı paylamak, milletimi bölmek, parçalamak; ülküm yükselmek, geriye gitmektir. varlığım recep tayyip erdoğan’ın varlığına armağan olsun’

link

nimet çubukçu'nun "varlığım recep tayyip erdoğan'ın varlığına armağan olsun" lafı sırasında renginin attığını farketmiştim...

recep tayyip erdoğan nimet çubukçu ilişkisi hakkında bilgi verin