şükela:  tümü | bugün
  • bu kişiden nefret etsem de takdir ettiğim iki yönü vardı. dik durması ve kimseyi siklememesi. ikincisi ise seçim ekonomisi uygulamaması ve kim ne derse desin çok çalışkan olması.

artık nasıl kandırıldı kim ne dedi bilmiyorum yüzde kırk oyla istediği gibi at oynatırken gitti başkanlık şu bu derken kendisini yüzde elli artı biri ararken buldu.

işlerin çok istediği gibi gitmeyeceğini görebilecek kadar zeki bir insan. bu durumda ne yaptı. yolda görse suratına bile tükürmeyeceği çocuğu yok bunun bu anlamaz dediği devlet bahçeli ile aynı kayığa bindi.

sonrasında bununda yetmeyeceğini görünce seçim öncesi yok emekliye bin lira yok şuraya para akışı para saçmaya başladı. ancak bunları yaptıkça oyları yükselmedi. çünkü yandaşları onun paniklediğini korktuğunu ilk kez gördüler. bu ise oylarının azalmasına neden oldu.

çevresindekiler de korkmaya başlayınca panik havası başladı. (bkz: 13 mayıs yusuf yerkel'in özür dilemesi) ben binlerce saçmalık gördüm bu adamların özür dilediğini duymadım.

binanın devrilmesi için küçük bir travma yeterli. bunu recep tayyip erdoğan'da biliyor ve bunu bilmek normalde davrandığı gibi davranmasını engelliyor. bu ise döngüyü hızlandırıyor.

seçime kadar bir kaç milletvekilinin istifa edeceği konuşuluyor. eğer bu olursa gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

son bir hamlesi olacak. muhalefeti birbirine düşürüp birini yanına çekmek ya da hdp ile arayı düzeltmek. ikinci turda selahattin demirtaş içeriden çıkıp devlet bahçeli fetöcü ilan edilirse şaşırmam.

edit: çalışkanlığı hakkında da bir şeyler yazacaktım yaşlanıyorum. metal yorgunluk var diyordu. kendisindeki metal ve mental yorgunluk konuşmalarında açık görülüyor.
  • tam tersi aslında. muhterem muhalefete çekilmeyi istiyor. seçime gitmeseydi ekonomi o kadar kötü olacaktı ki rte daha ölmeden partisi anap gibi yok olacaktı . o zaman en ufak bir gücü olmayacağı için herşeyin hesabı da tek tek sorulacaktı . şimdiyse %50 ye yakın bir oyla mecliste muhalefet partisi olmanın derdinde . elinde en azından mecliste bulunmanın gücü olacak. hem de bu sayede meclisi kilitleyecek
  • mental ya da metal yorgunluk değildir o!!
    dolar ile euronun dolayısı ile benzinin vb tüketim mallarındaki ateşi söndürememenin verdiği yorgunluktur.
  • arkadaş bu klavye pamuk prensesin üvey anacığının aynası gibi mübarek. eline alan kendini siyaset profesörü sanıyor.
  • agzinizdan bal damlıyor gençler. lakin sonuçları görmeden inanmam hala. 16 yıl dile kolay kabus gibi geçen 16 yil.
  • (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)

muhalefeti birbirine düşürme planı seçim kararı alındığı gün başlatıldı, fakat bu sefer muhalefet daha önce hiç olmadığı kadar iyi kenetlenmiş durumda. iyi parti'nin seçimlere katılması, 15 milletvekili olayı, muharrem ince adaylığı, rte ve kurmaylarının panik havasıyla yaptığı açıklamalarla kendi kalelerine attıkları goller ile muhalefet tarafı iyiden iyiye kenetlendi.

akp'nin son çaresinin hdp'ye yanaşmak olduğu bilinen bir şey, hatta bunun için sırrı süreyya önder, sırrı sakık gibi adamların ayarlandığı biliniyor. son çareleri selahattin demirtaş'ı çıkarmak olabilir. artık elindeki kozlar tükendi; hitabeti, chp'ye, kılıçdaroğlu'na saldırması, fetö naraları ilgi çekmiyor. başkan olsa bile meclis çoğunluğunu sağlayamama riski ciddi şekilde canını sıkıyor, meclis elden giderse tekrar seçime gitmek isteyecek, bu durum eriyen oylarını daha da aşağı çekecek. köşeye sıkışma tabiri mevcut durumu çok güzel özetliyor.
  • 3 haftadır erdoğan'ın sessiz kalmasından dolayı çıkarılabilecek bir sonuç.
  • cumhurbaşkanlığı yarışında son haftalara girilirken yarış kızışıyor. tarafların cezalı oyuncuları belini bükmekte. fakat 2 mitingini sis dolayısıyla erteleyen ince'nin bu noktada psikolojik üstünlüğü ele geçirdiği kulislerde konuşulmakta. muharrem ince bu mitinglerden başarılı sonuçlar çıkartırsa cumhurbaşkanlığı yolunda büyük avantaj elde edecek. erdoğan da önümüzdeki sezon başbakanlık kupasına katılır deyolaa.
  • muharrem ince ve meral akşener rte 'nin alışık olmadığı tarzda siyaset yapıyor. ülkenin içinde bulunduğu durum da bugüne kadar rte 'nin alışık olmadığı kadar kötü. millet de artık rte 'nin önüne gelene gider yapmasından sıkıldı.
    bunların hepsini üst üste koyup rte nin gücünün günden güne azalacağını bildikleri için seçimi öne aldılar ama 2 ay da gidişine yetecek kadar uzun süre.