şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ondan öncesi 50 yıl gibi, sonrası 50 yıl da yine halkı hakettiği şekilde yönetecek kişilerin tahta oturacağı dönem olacaktır. tabii ki, şark kafasının sürdüğü coğrafyalarda en iyi din / mezhep söylemi kazanır.
 • koalisyon hükümetlerine dönüş yapılacaktır...

  liderlere bakıyorsun; abdullah gül, bülent arınç, devlet bahçeli ve kemal kılıçdaroğlu... bunlar mı yönetecek koca ülkeyi? valla komedi...
 • recep erdoğan sonrası türkiye olarak ele alınırsa, rest, tayyip erdoğan sonrası türkiye olarak ele alınırsa test olacaktır. her hâlükârda değişik günler yaşatacaktır.
 • olacak dimi gerçekten.şaka yapmıyorsunuz dimi.
 • bir çok siyasi parti akepenin açtığı deliklere düşerek yok olup gidecek, ülke ciddi bir bunalıma girer. akepenin götürdüklerinin ülkeye geri kazandırılması için büyük bedeller ödenir ama her haliyle ülke bugünkünden çok daha umut verici olur.
 • gaz'sız yaşam demektir.
 • gaza basıp,ilerlemektir.
 • (bkz: mad max)
 • masallah memleketi ic savas esigine getirdi, bunca senelik memlekette baba ogula, arkadas arkadasa dusman kesildi, facebooklardan silindi, twitterden unfollowlar basladi. gitse nolacak herkes ah bir tahta geceyim onlar gorurler havalarinda. su memlekete onca karaktersiz sagci yonetici geldi, kimse bunun kadar bu halki ayristiramadi. bu tahlil akpyi ve rte'yi asiyor ama soyleyeyim, bundan on yil once emperyalist amerika ve sionist ısrail'e karsi musluman alemi vardi, simdi katlli vacip siilerle, yezid sunnilerin savasi var. birak memleketi buyuk vizyonlariyla tum ortadogunun anasini aglattilar. ayni melih gokcek sonrasi ankara gibi, memleket de gelenin kucaginda patlayacak bomba. gokcek milyon dolarlik borclardan buna ozel gecirilen kanunlarla, mahkemelerin ve savcilarin gormezden gelmesiyle yirtiyor, bu adam da on yilda satip bitiremedigi devlet mallarindan gelen sicak parayla ayakda durmayi basardi. bu memlekete huzur mu gelmis, her gun kavga, her gun haksizlik, her gun bir baska rant haberi, bu mu adil duzen! bu zamana kadar ne yapmis da yalandan bundan sonrasini hesapliyorsunuz. gotu tutusan hukumet simdi de ehliyetten harac topluyor bunlar hala daha ayni telden caliyorlar. kendi adamlari zirnik vergi vermez, veren de sto diye deniz fenerine parayi aktarir, ordan vergiden muaf olur, elli bin liraya on derslikli okul yaptirir, faturayi bes yuz bin lira gosterir, ee sonra bizim gotumuze benzin, elektirik, cep telefonu zammi. olme esegim olme.

  mandela olum doseyinde bugunlerde, o magdur, yalniz, omrunun 20 yildan fazlasini zindanlarda geciren gariban adam iki yuz yildir birbirine dusman bir milleti birlestirdi, bu cok sevdiginiz dalyan kukla on yilda milleti birbirine dusurdu. gozunuz aydin hacilar, olumune veya politikadan cekilisine uzulecek bir karakter ariyorsaniz, gidip yatirlarinizda mandela icin bir mum yakin, birakin bu dinle alakasi olmayan paragoz dinci tayfasini!