1. bir facebook fan sayfası. recep tayyip erdoğan'nın politikalarını tabi ki beğenenler olabilir. bu insanlarda tartışırız, gerçekleri göstermeye çalışırız. bunlar gayet normal şeyler ama bu sayfa erdoğan'a oy veren insanların genel profilini görmek için oldukça elverişli. hiç öyle anketler yapmaya gerek yok. şu sayfada 5 dakika gezinmek yeter. birkaç örnek;

tuncel kurtiz'in ''içki stoğumu çoktan yaptım!'' haberine yorumlar;
    -bir ayağın çukurda ayyaşlık yapacağına al eline tesbihini salavata gel ya murdar gideceksin illa
    -bok iç pezevevenk
    -yasak seni ne ilgilendirsinki ne yasak ne hiç bişe senin zaten bi ayağın çukurdaaaa
    -efeste kapanır inşallah

haber ''süleyman demirel'in eşi vefat etti''. yorumlara bakıyoruz;
    -darisi kocasina
    -darisi geride kalanlara insallah
    -karısını fazla bekletmez, inşaallah.

''ülke batıyor diyenler, karne ile ekmek almayı çok mu özlediniz?!'' buda adminin bir post'u. 10 yıl önce karneyle ekmek alınıyordu sanıyor.

bunları niye paylaşıyorum. sözde dindar ve bu ülkeye demokrasi getirecek kitleyi görmemiz için. şimdi sorarım size bu insanlar mı dindar, bu insanlar mı demokrası getirecek. güldürmeyin beni gözünüzü seviyim. aysun kayacı'nın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha bu sayfaya bakınca görmüş bulunmaktayım.
  2. halkı galyana getirmek için uğraşan facebook grubu , kardeşlerimizi birbirine düşürmek için uğraşan grup.

yaptıkları suçtur. atatürk e put denmektedir: cezası vardır.
  3. = boş küme

şeklinde sonuçlanacak eşitliktir. (lan neyden neyi çıkarınca tanımsız oluyordu. la vereceğiniz egitimi sikeyim!)
  4. duran adam'a atatürk'e bakıyor diye putperest, rte'ye karşı eylem yapıyor diye dinsiz, saygı duruşu yapıyor diye cehennemlik diyen akli denge tedavisi görmesini umduğum grup. bunlarınki ne kafası, dinle ne alakası var söylediklerinin? dindar insan 2 dakika önce ana bacı küfredip, aynı cümlede allah mı der... insanlara iftira atıp, yargılayıp, ölümünü mü ister... allah nerede bunu buyuruyor, nerede bu hakkı sunuyor size de allah ile başlayan hakaret dolu cümleler saydırıyorsunuz... inanılmaz bir zihniyet. tamamen ırkçı, ayrımcı, nefret dolu söylemlerle dolu.
  5. çeyrek milyon kullanıcılı facebook sayfası burada da duyuruları var:

ben yeni yönetici. facebook'ta kullandığım isim ''abduhamid han'ın fedaisi''. paylaşımlarım da bu isimle sizlere hizmet edeceğim.

başbakan erdoğan'a nasıl eleştiri ve saldırıda bulunuyorlarsa, misli ile karşılık verilecektir. onlar erdoğan'a karşı haddi aşan eleştiri ve hakaretlerde bulunurlarsa, bende onların hassas oldukları kişi ve kişileri hedef alacağım, atatürk bile olsa!

atatürk'e karşı muhabeti olan kardeşlerimiz alınmasınlar, ben t.c. devleti başbakani'na karşı haddi aşan eleştiri, hakaret ve saldırıda bulunanları kastediyorum.

atatürk düşmanı değilim ama kisasa kisas bundan sonra!

abdulhamid han'in fedaisi
  6. her akşam yatmadan önce aklıma gelen haklı önerme. aşağıdaki şarkıyı dinleyip 1 litre ayrana gömülür dertli dertli düşünürüm...

sana kul köle oldum fayda etmedi
    ölürcesine sevdim çilem bitmedi
    ne yazık aşkta da şans yaver gitmedi
    ben her şeye alıştım sen kendine bak
    sen kendine bak sen kendine bak

mutluluklar dilerim yeni aşkınla
    sen beni düşünmeden yaşamana bak
    senin dertlerin var ya benim yanımda
    ben onlarla yaşarım sen keyfine bak

ben ağlatılmak için yaratılmışım
    en sevdiğim sen bile ağlatmadın mı
    koskoca şu dünyada sana muhtaçtım