• sizin bu %50'yi hiç sikine takmayan saygısız halleriniz ne zaman son bulacak ben onu merak ediyorum
    ulan olm halkın %50'sinin istemediği biri nasıl ümmetin başkanı olabilir manyak mısınız siz?
    hem biz ne zaman islam devleti olduk, ne zaman halifelik geldi, nerde yaşıyorsunuz arkadaş, ne yediniz ne içtiniz nasıl bir hayal diyarı kurdunuz kendinize?
  • sayesinde ümmetlikten milletliğe adım attığımız cumhuriyet devrimi'nin nasıl bir karşı devrimle karşı karşıya olduğunun dışavurumlarından biridir yalnızca.
  • yahu melih bu adam size büyü mü yaptı allah aşkına soyle ya..
    adam azına sıçsa, biraz daha sıç diyeceksin bu nedir oğlum ya yeter makam mevki yüzünden tassak yalamayi bırak.
    senin sonunda topbaş gibi karambole gider demedi deme melih.
  • platon ne demiş;

demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar.

demokrasi despotluğa dönüşür.

demokrasinin esas prensibi, halkın hakimiyetidir. ama milletin idarecilerini iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. eğer bu temin edilemezse demokrasi, otokrasiye dönüşebilir. halk övülmeyi sever. onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
  • rantçı ve müteahhitler ümmetinin lideri olduğu doğrudur.

islam ümmetinin lideri olabilmek için hak, hukuk, adalet mevzularında tekamül etmesi gerekir kişinin.
  • son zamanlarda gördüğüm en iyi blow-job.
  • ümmetin bundan haberi var mıdır?

bu arada ümmetin lideri kimdir?

emir-ul müslimin!

yani?

halife!

mantıklı mı? bence önce müslüman dünyaya bir sormak lazım. ben mesela arap ülkelerinde nasıl algılandığımızı iyi biliyorum. bunu mesela mısır'da sorsanız suratınıza suratınıza söverler.
  • sandıkla gelen ancak muhtemelen sandıkla gitmeyecek bir başkanın beyanıdır.

müstehak sana ve senin gibilere böyle lider. arada biz kalıyoruz ya ona yanıyorum.
  • (bkz: köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek)

70 'e merdiven dayamışsın, önündeki tek köprü sırat, bu formül de o köprüde geçmez. daha neyin çabası bu, doyamadınız gitti.
hesabın var mı? giriş yap