şükela:  tümü | bugün
  • istanbul 8. sulh ceza hakimliği'nin 26/07/2016 tarihli ve 2016/3506 d. iş sayılı kararı gereğince bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • sayfalar dolusu yalan vardı burda, hemen hepsinin yalan olduğu kanıtlarla ispatlanmış. şimdi hepsi mahkeme kararıyla uçurulmuş. canınız sağolsun, nasılsa yeni yalanlarınız gelir, biz de onları kanıtlarız.
  • kitap yazılabilecek kadar fazladır. sildirmesinin sebebi budur.

başbakanlığı döneminde meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı bir konuşmada "değerli arkadaşlarım benim milletimin dili tektir. bu türk milleti… dili tektir…" demiş, sonra 2011 genel seçimleri öncesinde bir mitingte "ben ne tek dil dedim, ne de din dedim. hiçbir yerde benim böyle bir ifadem yok. çünkü bunlar yalan makinası" diyerek şaşırtmıştır.

başka bir mitinginde ise ‘tek dil’ demediğini ‘tek din’ dediğini söylemiştir.

yine aynı recep tayyip erdoğan partisinin bir grup toplantısında, tek dil ile ilgili görüşlerini "kim söyledi bunu? tayyip erdoğan mı söyledi? beşir atalay mı söyledi? hangi sözcümüz böyle bir şey söyledi? yalan söylüyorsunuz yok böyle bir şey. kalkıp da halkımızı aldatmayın." şeklinde çevirmiştir.

bu sadece küçük bir örnek. devamı gelecektir.
  • hepsi, videolarla belgelenebilen yalanlardır.

başbakanlık döneminde, bir basın toplantısında bedelli askerlikle ilgili yaptığı konuşmada, "şahsen ben böyle bir sorumluluğun altına tayyip erdoğan olarak giremem. çünkü parası olan var olmayan var. parası olan bastıracak parayı askerlikten kurtulacak. eee.. parası olmayan da askerlik yapacak… kimlerle görüştüysem ben, kenar köşedeki izbe yerlerdeki vatandaşım, onlar bu işe hiç sıcak bakmıyor. ee biz yola çıkarken kimsesizlerin kimi olarak çıktık, sessiz yığınların sesi olarak çıktık. o zaman sormamız lazım, ona göre de adımımızı atmamız lazım." demiştir.

sonrasında meclis’te yaptığı bir konuşmada, "bedelli askerlik yasa tasarısının ayrıntılarına girmeden önce şu hususu da vurgulamak durumundayım..." ifadesini kullanmış, başka bir mitingte ise "şu anda çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. bu hafta içinde olmasa bile önümüzdeki hafta bu işi tamamlayıp hemen adımı atacağız ve bedelli askerlik ile ilgili inşallah yasayı çıkarmış olacağız." demiştir.
  • durumu en iyi şekilde özetleyen entry bizzat ekşi sözlük yönetimi tarafından girilmiştir (#61966142) (bkz: doğrusunu kanıtlamak yerine haberini yasaklamak).
  • libya konusunda da örneği mevcuttur.

başbakan iken cebıt kongre merkezi’nde yaptığı konuşmada, "nato libya’ya müdahale etmeli midir?… böyle saçmalık olabilir mi ya? nato’nun ne işi var libya’da?" şeklinde coştururken, mekke ümmü’l-kurra üniversitesince fahri doktora ünvanı aldığı törende, "nato, libya’nın libyalılara ait olduğunu tespit ve tescil için oraya girmelidir." diyerek, bir kez daha şaşırtmamıştır.
  • meşhur one minute hadisesinde de görülebilir.

2009 yılında davos’ta düzenlenen dünya ekonomik forumu’nda yaptığı konuşmada israil cumhurbaşkanı simon perez’e yönelik “öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz.” demiş ve bu tepkisini yıllarca iç siyasette malzeme etmiştir. fakat enteresandır, aynı recep tayyip erdoğan, “herhangi bir şekilde ne israil halkını ne cumhurbaşkanı perez’i ne de musevi halkını hedef aldım. benim burada tavrım moderatöre olmuştur. toplantı moderatörüne bir tepki ortaya koydum.” diyerek forum çıkışında kendi kendini ele vermiştir.
  • bugün bile güncel örneği görülebilir.

(bkz: lozan'ı zafer diye yutturmaya çalışıyorlar)

daha 2 ay önce başı sıkıştığında lozan'ın 93. yılı için bir açıklama yayınlayıp, "bugün, cumhuriyetimizin kurucu belgesi olan lozan barış antlaşması’nın imzalanmasının 93. yıldönümüdür. aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zafer, lozan antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir. bu anlaşma, yeni kurulan devletimizin tapusu niteliğindedir" diyen recep tayyip erdoğan; bugün "bugüne kadar lozan’ı bize zafer diye yutturmaya çalıştılar. bunun neresi zafer" diyerek, enteresan dönüşlerine yenisini ekledi.