şükela:  tümü | bugün
  • 24 haziran seçimlerinde resmen kazanan ve bugün mecliste yemin eden recep tayyip erdoğan'a bir öğretmen olarak çağrımdır.

2011 yılında yüksekova'ya atandım. orada yaptığım proje ile ödüllendirildim. ardından 3 ayrı öğretmenlik alanında resmi olarak öğretmenlik yaptım. en son özel eğitim öğretmeni olarak bir devlet okulunda kadrolu olarak çalışmaktayım.
    ayrıca yine kadrolu olarak müdür,müdür yardımcılığı ve şef olarak çalıştım.
    3 ayrı başarı belgem buna bağlı olarak milli eğitim bakanlığı tarafından verilen üstün başarı belgem var.ülkemizin eğitim sorunları üzerine yüzlerce brifing ve istatistik çalışmalarım var.mevzuata hakimim.aynı zamanda eğitim alanında tezli yüksek lisans mezunuyum.
    şimdi bunları yazıyorum ki beni yanlış anlayıp işe ihtiyacı var diye boşa nefes tüketmesinler.
    şimdi gelelim asıl meseleye ülkemizde eğitimde sonuncuyuz ama gerçekten devlet bu durumdan çok rahatsız çünkü eğitim alanında üst sıralara çıkmamız için maddi yönden inanılmaz derecede yatırım yapılıyor bunu kimse inkar edemez.

ama asıl neden maalesef maddiyat değil araştırdım nasıl olacağını da biliyorum ama benim gibi adamları niye dinlesinler ayrıca benim dayım da yok.
    işte recep tayyip erdoğan'a çağrım şudur ki eğitimi düzeltirsek ülkeyi düzeltiriz hem de kendiliğinden düzelecektir ama benim gibi adamları dinlemek yerine tanıdıktır diye alınan adamlar oldukça ne sınav sistemimiz ne de eğitim kalitemiz asla ilerlemeyecektir.

yeni hükümet yeni beklentiler yeni umutlar getirir. milyonlarca öğrenciye umut olmak adına ülkemizin en önemli sorunu olan eğitime katkıda bulunacaksanız lütfen hiçbir bilgisi olmayan tek ortak yönü torpille bir yerlere gelen adamlarla çalışmayı bırakın.
  • (bkz: dostum sen çok yanlış gelmişsin)

kıyamam ya eğitimi düzeltirsek ülkeyi de düzeltiriz falan demiş.
  • bugün yemin ettikten hemen sonra gelip ekşi sözlük okuyacağı için cevap alacağın çağrıdır.

hatta çaylak imiş, cevap yazamıyor ama mesaj atar istersen çaylaklara açık ise mesajlaşman.
  • çağrı değil çağrı atıp beni ara demek gibi bişeydir.
    "ama asıl neden maalesef maddiyat değil araştırdım nasıl olacağını da biliyorum" ama söylemem mi? nedir yani?
    anlat, yaz, yayımla, aç eleştiriye, belki bi şekilde dikkat çeker...

ben biliyom, beni seçersen sana söylerim mi?
  • akşam bedellinin müjdesini ver reis başkan!
  • eğitim düzelirse tayyip erdoğan gideceğinden duymazdan gelinecek çağrıdır. hevesini ve iyi niyetini anlıyorum ama aynı sözleri söyleyen adama bana bak muharrem deyip kek fırlatan bir adamdan ve buna alkış tutan halktan çok şey bekliyorsun
  • eğitim fakültesinde öğrenciyken eğitim sistemi üzerine çok kafa patlatırdık. herkesin farklı farklı fikirleri olurdu elbet ama istisnasız herkesin uzlaştığı tek fikir vardı. okumak isteyene kısaca açıklayayım (böyle bir hayalleri yoksa da "lan bu bizim niye aklımıza gelmedi" diyeceklerine eminim).

eğitim sistemi herkesin dillendirdiği gibi özellikle, bile isteye bozuluyor. kendi çevremden örnek vereyim. tarih bölümü mezunu eski kız arkadaşım ücretli olarak felsefe öğretmenliği yapıyor. yine tarih mezunu diğer arkadaşlarım da sınıf ve ingilizce öğretmenliği yapıyor. bakın eğitim fakültelerinin ve formasyonun kazandırdığı nitelikleri tartışmak bir yana ücretli çatısı altında insanlar branşı dışında eğitim verebiliyor. durum gerçekten çok ümitsiz.

peki sebep ne? bizim üzerinde anlaştığımız varsayımımız da şu: biliyorsunuz akp uzun süredir özel okulları teşvik ediyor. şu an özel okul sayısının artması ve yeterli olgunluğa erişmesi bekleniyor (kısaca devlet okullarıyla arada devasa bir kalite farkı oluşması bekleniyor, bu amaçla da devlet okullarının niteliği hızla aşağı çekiliyor). zamanı geldiğinde diyecekler ki: "biz o kadar sistem değiştirdik ama yok beceremiyoruz". tıpkı şeker fabrikaları kâr etmiyor bahanesiyle sattıkları gibi devlet okulları eğitim veremiyor bahanesiyle eğitimi özelleştirecekler hem de tamamen. düşünsenize: şehir merkezinde okul arazisi olan genişçe bir alan... offf ne rant kapısı be!.. büyükşehirler harici her şehirde ortalama 4-5 lise olduğunu varsayarsak...

malum, devlete ait satacak pek bir şey kalmadı artık. dolayısıyla bu okulların arazileri de kısa süreliğine nakit akışı sağlar ama en önemlisi devleti yönetenlerin kambur olarak gördüğü eğitim giderleri devletin üzerinden kalkmış olur. akp gibi ultra liberal ve kapitalist bir partiden de daha azı beklenemezdi. ayrıca özelleşen eğitim sistemiyle her tarikat kendi müritlerini daha özgürce yetiştirebilecek. allah'tan fetöcüler şimdilik o kulvardan düşürüldü ama menzil gibi, üstelik şeyhine günah çıkarma gibi devasa bir yetki sunan bir başka risk kapı gibi karşımızda.

dolayısıyla eğitim sisteminin ıslah edilmesini filan beklemeyin. devleti bu işten tamamen sıyırmaya çalışıyorlar. tabi bunlar bizim henüz 2010-2011 yıllarında ortaya attığımız teorilerimiz.
    edit: imla
  • (bkz: tamam)
    sen kimsin, sen bilirkişi misin de reis'in atayacağı eğitim bakanını beğenmiyorsun. yılların deneyimi ile mükemmel hale getirilen eğitim sistemini beğenmiyorsun.

eğitimi düzeltirsek ülkeyi düzeltiriz ne demek? ülkenin düzelmesi gerekiyormuş da sana mı kaldı pezevenk.
    bir aktrolün gözünden yeterince açıklayıcı olduğumu düşünüyorum.

tanım : karşılık bulamayacak çağrı. bir khk ile işini bile kaybedebilecek iken yapılmış anlamsız çağrı.