• (bkz: rte_22 şimdi oturumu açtı)

fetöcümüsün sen!
    beni neyle suçluyorsun!
    o kadar köprü, duble yol, alt geçit, üst geçit falan yaptım neyine yetmedi ha!
    sen amarikan emperiyalist güçlerine hizmet ediyorsun. biz senden iyi biliriz tamam mı!

bekir* bulun bunu bana!
  • sayın erdoğan’a açık mektup !,
    sayın cumhurbaşkanı, kırgızistan'ın çolpan-ata kentinde yapılan türk konseyinde ;
    "filistin türk dünyasının dışında değildir." diyerek sürekli takipçisi olduğunuz filistin davasını türk konseyine de taşımışsınız..

sayın erdoğan size soruyorum..
    konseyde adını bile ağzınıza almadığınız doğu türkistan türk dünyasının içinde midir,dışında mıdır ,neresindedir ?

şu anda çin zulmü altında inim inim inleyen ve türk dünyasının içinde,merkezinde vede tam kalbinde olan kadim türk yurdu doğu türkistan'ın sizin gönlünüzde ki yeri neresidir?
    doğu türkistanlılar insan değil midir?
    doğu türkistanlılar türk değil midir?
    doğu türkistanlılar müslüman değil midir?
    belki bilmiyorsunuzdur,ben söyleyeyim.
    türk tarihinde hun ve göktür devletlerinden sonra kurulan 3.türk devleti uygur devletidir.
    cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 yıldızdan birisi de tarihteki uygur devletini temsil etmektedir.
    ilk müslüman türk devleti olan karahanlılar devleti doğu türkistan topraklarında kurulmuş ve türkistan'da islamiyetin yayılmasında önemli rol oynamıştır.
    türklerin yazılı ilk sözlüğü kaşgar'da yani bugünkü doğu türkistan'da kaşgarlı mahmut tarafından yazılmıştır.
    türklerin ilk felsefi ve hukuk kitabı kutadgubilik kaşgar'da yazılmıştır.kitabın yazarı yusuf has hacib'in mezarı kaşgar'da dır.
    1863'de kurulan doğu türkistan (kaşgariya) islam devletinin hükümdarı yakup han osmanlı devletine biat ederek sultan abdülaziz adına hutbe okutmuş,para bastırmıştır.
    sayın erdoğan;
    doğu türkistan'da yaklaşık 35 milyon uygur ve kazak türkü asilime olmamak,milli ve dini kimliklerini korumak için ''bedel ödemek'' pahasına direnmektedirler.
    milyonlarca soydaşımız nazi kampları benzeri kamplarda ''ideolojik eğitim '' adı altında psikolojik ve fiziki ''işkence ''görmektedirler.
    doğu türkistanlı kardeşlerimiz dini vecibelerini yerine getirememektedirler.
    oruç tutmak,namaz kılmak ve diğer dini vecibeleri yerine getirmeleri yasaktır.
    direnenler ''terörist'' ilan edilerek kurşuna dizilmektedir.
    erkekleri toplama kampına gönderilen ailelerin evlerine zorla çinli erkekler yerleştirip soydaşlarımız bunlarla birlikte yaşamaya zorlanmaktadırlar.
    uygur ve kazak kızları çinli erkeklerle zorla evlendirilmektedir.
    annesi,babası kamplara gönderilen uygur ve kazak çocukları ''melekler kampı'' adı altında kurulan kamplara toplanıp çinlileştirilme eğitimlerine tabi tutulmaktadır.
    çinli aileye 3.çocuk serbest iken doğu türkistanlı aileye 3 .çocuk yasaktır. yakalanılması halinde ağır cezaya çarptırılmaktadırlar.
    bu konularda ki örnekleri çoğaltabiliriz.
    sayın erdoğan ;
    siz ve diğer türk devletlerinin başkanları çin'le ters düşmemek adına doğu türkistan'da soydaşlarımızın yaşadıkları zulümleri görmezlikten gelip üç maymunu oynamayınız.
    ve özellikle siz,filistin davasına gösterdiğiniz ilgi ve alakayı doğu türkistan davasından esirgemeyiniz.
    unutmayınız ki siz,beşbin yıllık geçmişe sahip bir devlet geleneği olan türkiye cumhuriyeti devletinin cumhurbaşkanısınız.

evet...!!!
    olmanız zor’dur biliyorum da..
    bir kere de..
    türk olsanız..
    türk deseniz..

ben de olmayacak dua’ya..
    amin desem..

edit: düzeltme
    ................................................. alıntı
  • başlığın band genişliğinin %98'e kısılması ile sonuçlanacaktır. eh bundan sonra böyle.

(bkz: keyfimin kahyası)
  • bedelli askerlik eklemesi de yaparsan çok insan mutlu olur *
hesabın var mı? giriş yap