şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: win)

  (bkz: going the distance)
 • tv izlememek tam bir çare olmasa da güzel bir yöntem. iki yıldır doğru düzgün tv izlemiyorum. sırf rte için değil tabii. artık tv izlemek çok anlamsız ve zaman kaybı. ilginç şeyler olduğunda zaten youtube vs.den izleyebiliyorsun. yine de siktir olup gitmek en iyisi gibi.
 • benim anlamadığım, 35 milyon (ülkenin yarısı) neden 1 kişi için onca şeyi yapıyor ki?

  1 kişi uğraşacağına 35 milyon kişi neden uğraşsın? akıl var mantık var.

  (bkz: düz adam)
 • parası neyse verelim kalk yöntemi bu mahiyette dikkate alınasıdır.

  (bkz: rte'yi başbakanlığı bırakmaya razı edecek miktar)

  .
 • önümüzdeki 5 yıl boyunca..;

  - aynı anda cumhurbaşkanı, başbakan, devlet başkanı, devletbaşı, reis, devlet ustası görevleri ve ünvanları verilecek. 1 dediği 2 edilmeyecek ve dediklerine harfiyen uyulacak.

  - istanbul’un fatih mallallesinin tamamı ve üsküdarın bir kısmını ile kendi seçeceği her coğrafi bölgeden 3 şehirin kendisinin tapulu malı olarak tahsisi. hazreti isterse kira alacak ama zaten o istemese de biz vermeliyiz, yakışan bu.

  - ülkedeki bütün reklam panolarında büyük usta yazısı ve 2 x 4 mt’lik fotoğrafı olacak (görev süresince geçerli kural)

  - gezi parkına topçu kışlası ve taksim camii iç içe inşaası – modern mimaride var böyle şeyler – yapılacak. istiklal caddesi komple asfaltla kaplanıp, alkol satışı yapılmayacak. 5 yıl içki içmezseniz ölmezsiniz.

  - miss turkey ve mr turkey yarışmaları 1.’lik ödülü verilecek. erkek kullar mümkün mertebe o’nun giyim tarzına yakın giyinilecek, bıyık bırakacak. kadın kullara seçim şansı veriyoruz, isterlerse first lady emine gibi ya da sümeyye gibi giyinebilirler. seçim hakkınız var, hadi yine iyisiniz.

  - kasımpaşaspor’un ebedi başkanı olacak ve bu kulüp kendisi siyaseti bırakana kadar şampiyon olacak. demba ba, sneijder ve diego otomatikman bu kulüpte oynayacak. emre belözoğlu çoktan imzaladı.

  - eurovision şarkı yarışmasına ülkemiz adına katılacak (kazanamasa bile sevgi seli göstereceğiz, bu çok önemli – birlik beraberlik gibi mevhumlar vs..)

  - “berabare yürüdük biz bu yollarda” şiirini herkes ezbere bilecek. okullarda istiklal marşı yerine bu okutulacak.

  - altın portakal, altın küre, altın ayakkabı, altın ayı, altın olsun olmasın bütün ödüller kendisine verilecek. oscar’a aday olması için fatih akın ya da nuri bilge ceylan’dan film çekmesi istenecek.

  - diğer siyasi partiler görevlerine bu zaman zarfında devam edebilecekler ama mecliste yapılacak herhangi bir oylamaya katılamayacaklar.

  yok.. başka türlü kurtulamayacağız. kazansın her şeyi, 5 yıl sabredelim, her ünvanı alsın ve gitsin. ben razıyım, her ünvan onun olsun. geçmiş kazananlar’a baktığımızda “2002 – 2019 yılları arası her şeyi kazanan adam” olsun, her yerde onu görelim, duyalım. artık bi gazını alalım, bi rahatlatalım, huzura kavuşturalım ve bitsin..
 • (bkz: 404 not found)
 • televizyon izlemeyin.
  kitap okuyun orada recep tayyip erdoğan yok.
  tarihi kitapları daha bir öneriyorum,tekerrürleri görebilmek için.
 • ülkenin batmasiyla birlikte katar veya malezya'ya kacabilecegi icin sadece beklenilmesiyle gerceklesebilecek olan eylemdir.

  bir anket sorusu.