• ben olacağı allahın izniyle, vuracağım kırbacı vuracağım kırbacı

(bkz: başkanlığa hayır)
  • kader tayin eder
  • hayırcıların yürümesi gereken yer.

"rte ye güveniyorsunuz ya ondan sonra, dindar görünümlü dinsizin biri geldi camileri ahır yaptı mesela..."
  • taş ve sopadır.

yok o başka bir şeydi ya pardon
  • anayasanın bu son düzenlemesinde konuya ışık tutabilecek maddesine bir göz gezdirelim
    sonra atalım tutalım...

106. maddede diyor ki
    "cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olanlar arasından, cumhurbaşkanı tarafından atanır ve görevden alınır."
    ayrıca
    - cumhurbaşkanlığı makamının herhangi bir nedenle boşalması halinde veya cumhurbaşkanı'nın hastalık ve yurt dışına çıkma gibi sebeplerle geçici olarak görevinden ayrılması hallerinde de, "cumhurbaşkanı yardımcısı cumhurbaşkanlığına vekâlet eder ve cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır" hükmü getirilmektedir.-
    öncelikle kaç kişinin cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açık değil insiyatif direkt başkanda.
    ve;
    "cumhurbaşkanı yardımcısı konumundaki kişi(ler)in yalnızca cumhurbaşkanı'na "danışmanlık" yapan kişiler olmakla kalmayacağı, aksine, bu kişi(ler) cumhurbaşkanlığı'na vekâlet edecekleri süre boyunca cumhurbaşkanı'na verilmesi önerilen her türlü yürütme ve yasama yetkilerini bizzat kullanabileceklerdir."

bu düzenleme bana kalırsa, cumhurbaşkanının kendinden sonrakini pişirip hazırlaması adına yapılmış bir düzenleme.
    tarafsız seçilmeyeceği, direkt cumhurbaşkanı tarafından seçileceği için (tarafsız olması, milletvekili olması sıfatı aranmıyor, milletvekili sıfatını taşısın yeter deniyor) ne olacak, halef selef kısmı da direkt olarak tayyibe bağlanacak.
    zaten hem 2 dönemle sınırlı kalmayacağına dair madde açıklığı var, bir üçüncü döneme de uzayacak, o çok net, hem de sözü geçen maddedeki açıklıktan benim direkt kılandığım gibi, sen ben şu olsun diyemiyciğiz, alt yapı ona göre kurulmuş,
    o, şu olacak diyecek...
    çaktın mı?
    köfte açık mı?
  • (bkz: zeki müren)
  • (bkz: nihat doğan)
  • şuan tüm dünyanın merak ettiği soru
  • kendisi henuz baskan degil cumhurbaskanidir.
hesabın var mı? giriş yap