şükela:  tümü | bugün
  • su an itibariyle anlamadigimdir...

basindan beri ortami geren, halki kiskirtan aciklamalarini, olayla alakasiz kisilerle gorusme yapmasini bir tarafa birakiyorum...

bu olaydan once gerceklesen reyhanli patlamasi akabinde planini hicbir sey olmamis gibi amerika'ya gitmesini de atliyorum da...

gercekten merak ediyorum, su anda ne yapmaya calisiyor?

biraksaydi..

gezi parki'ni bir hafta daha rahat biraksaydi, inanin zaten azalarak bitecekti... zaten oradaki buyuk bir guruh, gitme hazirligi icindeydi... bitti diyordu...

bu gece gerceklesen muazzam sert mudahale, ancak bir aptalin gerceklestirecegi kadar sacmaydi...

olayi atesleyecegi, insanlari ayaklandiracagi malumdu.

yarin milyonlari sokaga dokecegi malumdu.

bu noktadaki soru su...

diktator ruhu icinde, panik icinde mi verildi bu karar, yoksa belirli bir plan mi vardi?

hali hazirda kutuplari yaratmisti, bugun secime gitse, kendi deyimiyle, kendine ait yuzde ellisi yine oyunu verecekti ve diger yuzde elli de bes alti partiye bolunerek aslinda yoklari oynayacakti...

bu durumda, kendini yok etme planina adim atmaktan baska aciklamasi olmayan, tum dunyanin gozleri onunde gerceklesen bu mudahale, neden yapildi?

bu kadar buyuk bir aptallik yapilamayacagini goz onune alinirsa, bombanin kendini imha vakti geldigine dair emirin geldiginden baska bir secenek gelmiyor aklima...

ikamesi kimdir oyleyse?
    abdullatif sener ikame olarak mi ayrildi zamaninda?

halki, durma noktasina gelmisken ayaklandirmanin, mantikli bir aciklamasi olmali...
  • (bkz: #34619347)
  • hiç bir birlik, uluslararası örgüt, devlet veya milletler topluluğu karışıklıktan fayda sağlama yanlısı değil. iletişimin böylesine güçlü olduğu bir zamanda, halk korkusu devletlerin en büyük sorunu. her zaman olduğundan daha büyük bir sorun. emin olun, şiddeti alenen körükleyen başbakanın bu şiddeti göstererek yapmayı düşündüğü her ne varsa, sekteye uğrayacak. şu an sadece olayları gözlemlemekle yetinen abd, olayların çığırından çıkması durumunda aba altından sopa gösterip, milyonlarca insanın yapamayacağını yapacaktır. hoş adamlarda aman türkler gaz yemesin diye yapmayacaklar ama, neden yaptıklarıyla ilgili onları da başka gün yazarız.
  • seçim öncesi yeni bir ergenekon türevi hayali bir düşman grubu olusturup , bununla mücadele etmek ve tekrar magdur ayağına yatmak..

elinde medya gücü ile kendisini düşmanlara karşı ülkesini savunan kahraman gibi lanse edip , hayalini kurduğu padişahlığı kısmen de olsa yaşamak..

tarih bugünleri nasıl yazacak çok merak ediyorum.. bir halkın zulme direnişi mi , yoksa bir başbakanın efsanelşmesi olarak mı ?

uzun vadede genelde halkın yönü ağır basar ama , bugün bu olayları yaşayanların büyük kısmı bunu göremeyebilir..
  • çözüm sürecinde kalbini kırdığı tabanını sıkılaştırmak istiyor.

gezi olaylarını anadolu'da "taksime cami yapılacak, münafıklar ondan eylem yapıyor" zanneden milyonlarca kitle var.

taban dediğim de böyle birşey

http://www.youtube.com/watch?v=zixtspsptsq
  • olmayan amaçtır.

ya arkadaş tamam para ile tuttuğunuz insanlarla bir kesimin gözünü boyayabilirsiniz ama kendiniz buna inanmazsınız.

gayet iyi farkındalar kendiliğinden taksimi dolduran insanlar ile kendi kitleleri arasındaki niceliksel ve niteliksel ( niteliksel farktan kastım tabii ki elitist bir duruşla "cahiller" falan değil, kastım; taksimde olası bir polis müdahalesine rağmen yine de giden binlerce insan ile belediyenin otobüsü evinin kapısına kadar gelmese ve ceplerine para konulmasa hayatta sokağa çıkmayacak insanlar arasındaki fark) farkın.

ortada bir amaç yok, ortada olan; kumardır. ya ben onları bitiririm ya da onlar beni kumarı.

buna gerek var mıydı? asla...
  • erdogan'in ne yapmaya calistigini anlamiyorum hicbir sekilde. zaten secimde vsde yeniden secilecegi asikar, karsisinda muhalefet yok, kitleler arkasinda. baskanlik sistemiyse onu da pekala alabilecegi ortadaydi. acaba kurt meselesindeki cozum sureci nedeniyle oy kaybettigini dusundu ve o yuzden mi karsina yeni bir dusman cikarmaya ugrasiyor. daha ilk gun cok kolay dagitilacak grubu, azdirdikca azdiriyor, bilerek ve isteyerek yaptigina inaniyorum. gezi parki olayinda artik bi oyun olduguna inaniyorum ama bu oyunu faiz lobisi falan degil, erdogan ve surekasi bizzat kendileri oynuyorlar.