şükela:  tümü | bugün
  • rte'nin, "birisi yorumlasa da, anlasak" dedirten söylemlerine getirilen açıklamalardır.
  • - "demokratik sürecin geriye doğru işlemesine izin verilmeyecek."

meali: "üstünden 3 sene geçtikten sonra seçim falan iptal olmaz. bindiniz alamete, gidiyorsunuz bu istikamete."
  • - "kürt sorunu benim sorunumdur. her sorunun çözümünün adresi biziz."

meali: "kıbrıs da benim sorunumdu, çözdüm. sıra güneydoğu'ya geldi."
  • - "türkiye'de herkes önünü görür hale gelmiştir."

meali: "saç-baş yolmaktan, kimsede kâkül falan kalmamıştır."
  • chirac’ın “ab üyelerinden birini tanımaksızın, bir ülke ile müzakere açılması düşünülemez” açıklaması üzerine:
    "chirac, bana 'bu bir siyasi tanıma değildir, ben de dönem başkanı lüksemburg, almanya başbakanı gerhard schröder ve ab komisyonu başkanı jose manuel barrosa'ya katılıyorum' dedi. şimdi maalesef bu tür açıklamalar yapılıyor”

meali: "devletlerarası ilişkilerin şahsi sözlerle değil yazılı anlaşmalarla yürüdüğünü anlayamadım. kendimi aldatılmış hissediyorum."
  • - "ak parti iktidarında asgari ücret 112 dolardan 255 dolara yükseldi."

meali: "dolar kuru, olması gerekenin yarısı düzeyinde. aynı tl'yi düşük kura bölünce, asgari ücret yüksek çıkıyor."
  • - ticaret yapmasam 3 bin euro maaşımla geçinemem

meali: karikatürcülerle bu kadar uğraşmamın tek bahanesi budur. açım aç. siz ne sanmıştınız?

(bkz: #7547404)
  • - "geçmişte yapilan hatalari yok sayamayiz."

meali: "siyasileri protesto, sandığa gitmemekle olmaz. zamanında sandık başına gitmeyenlerin, şimdi başına gelenlerden sızlanmaya hakkı yoktur."
  • - "ak parti iktidarında kişi başına düşen milli gelir 2072 dolardan 4500 dolara yükseldi"

meali: "bazı çevrelere acayip rant sağladık"
  • - "kahraman genç kadın ve erkek amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum."

meali: benden daha has adam bulamazsın kendine ey abd!