şükela:  tümü | bugün
 • artık rte taraftarlarının da kabul etmesi gereken durumdur. başarısızlıklar da insanlar içindir ve gayet normaldir.16 sene iktidarda olup da ülkeyi bu hale getiriyorsanız kusura bakmayın ama başarısızsınızdır. tabii her başarısız insan gibi birçok bahane üretebilirsiniz ama bu sonucu değiştirmez. şöyle bir durum olsa itiraz edenler haklı da olabilirdi; ülkede tarım ürünlerinin büyük çoğunluğunu kendimizin ürettiği, yediğimiz eti dışardan almadığımız, global markalarımız olduğu, iyi kötü teknoloji ürettiğimiz yani dış ticaretimiz kafa kafaya olduğu bir durum.
  bugün türkiye tamamen dışa bağımlıysa ve kendini borçla çeviriyorsa kimse kusura bakmasın bu ekonomimize savaş açıldığını değil bizim ülkemizi kötü yönettiğimizi gösterir. aslında çok basittir açıklaması. eğer dükkanınızın 10 lira masrafı varsa sizin en az 11 lira kazanmanız gerekir ki kendinizi döndürebilesiniz. bizim durumumuzda türkiye 10 lira harcıyor ve 6 lira kazanıyor, bunun için de batıyor.
  eğer bu ülkeyi tek başına ve kesintisiz olarak 16 sene o çok eleştirdiğimiz süleyman demirel veya bülent ecevit yönetmiş olsaydı türkiye bugün çok farklı bir yerde olurdu.
  2001 krizinde eleştirdiğimiz ecevit’in yaklaşık 2 senelik başbakan(koalisyonla) olduğunu ve 1999 da sanayi bölgemizde çok büyük bir deprem atlattığımızı da unutmayalım.
 • mümkün değildir. dış mihraklar oyun oynuyordur.
 • yanlış olan önermedir,başarılıdır ve hatta çok başarılıdır.lakin başardığı şey kendisi dahil hiç birimizin hayrına değildir.
 • 16 senelik dönemde ayyuka çıkan gerçektir. tabi tasmalı çomarları bunu kabullenmemek için canhıraş savunma yapsa da ülkenin durumu ortadadır.

  sözde herkese atar yapan kağıttan kaplan, ne doların bu derece artmasına engel olabildi ne de ekonomi anlamında bir refah düzeyi sundu.

  alım gücümüz yerlerde ve böyle giderse daha da düşecek. çakma reis fanları da kolpa icraatlarla kendi götünü parmaklasın.

  yine de temennimizi de eksik etmeyelim; herkes hak ettiğini yaşar. krizle gelen krizle siktir olur gider.
 • yaklaşık 6 senedir başarısızdır, 6 senedir de sert tavırları ile o koltukta oturmayı başarıyor.

  hepsi bu.
 • zamanlama açısından çok şanslıydı ama. ülkedeki tüm muhalefetin silinip gittiği (şimdide çok farklı değil ya neyse) bir döneme denk geldi.

  dünyada paranın uzun süre bu kadar bol olduğu bir dönemde, bu nimetten sonuna kadar yararlandı.

  tayfasının, açıktan protesto edildiği benim bildiğim ilk an 2012. hala youtube’da varsa izleyebilirsiniz.

  bnp paribas istanbul tenis turnuvası yapılmış bitmiş. ilk 3 tenisçiye kupaları verilecek.

  geldi bunun bakanları, gevrek gevrek konuşuyor. halbuki ödüllerini ver, tebrik et, çek git değil mi? ne lüzumu var hükümet güzellemelerinin? o an ve o ortam bunun ne yeri ne de zamanı.

  binlerce seyirci, sanki sözleşmiş gibi bunları aynı anda yuhalamaya başlıyor. sharapova şok olmuş, şaşkın gözlerle etrafa bakınıyor.

  o günden beri, 6 yıldır dikiş tutmadı ülke. sıkıntılar ciddileştikçe, bunlarda sertliğin ve goygoyun dozajını arttırdı.

  ve bugüne geldik.

  yendi, içildi. iyi vakit geçirildi. şimdi garson hesabı getirdi.

  edit: bnp değil, wta imiş. 28/10/2012 buyrun link
 • 10 gün sonra başarılı yada başarısız diyebileceğim başlık sebebi doların yükselmesi ile açılmış konu olmasıdır.
 • (bkz: 2+2=4)
 • kıbrıs fatihi ecevit'le süleyman şah türbesini bırakıp kaçan siyasetçiyi kıyaslamasan daha iyi olurmuş,sevgili yazar.