şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık rte taraftarlarının da kabul etmesi gereken durumdur. başarısızlıklar da insanlar içindir ve gayet normaldir.16 sene iktidarda olup da ülkeyi bu hale getiriyorsanız kusura bakmayın ama başarısızsınızdır. tabii her başarısız insan gibi birçok bahane üretebilirsiniz ama bu sonucu değiştirmez. şöyle bir durum olsa itiraz edenler haklı da olabilirdi; ülkede tarım ürünlerinin büyük çoğunluğunu kendimizin ürettiği, yediğimiz eti dışardan almadığımız, global markalarımız olduğu, iyi kötü teknoloji ürettiğimiz yani dış ticaretimiz kafa kafaya olduğu bir durum.
  bugün türkiye tamamen dışa bağımlıysa ve kendini borçla çeviriyorsa kimse kusura bakmasın bu ekonomimize savaş açıldığını değil bizim ülkemizi kötü yönettiğimizi gösterir. aslında çok basittir açıklaması. eğer dükkanınızın 10 lira masrafı varsa sizin en az 11 lira kazanmanız gerekir ki kendinizi döndürebilesiniz. bizim durumumuzda türkiye 10 lira harcıyor ve 6 lira kazanıyor, bunun için de batıyor.
  eğer bu ülkeyi tek başına ve kesintisiz olarak 16 sene o çok eleştirdiğimiz süleyman demirel veya bülent ecevit yönetmiş olsaydı türkiye bugün çok farklı bir yerde olurdu.
  2001 krizinde eleştirdiğimiz ecevit’in yaklaşık 2 senelik başbakan(koalisyonla) olduğunu ve 1999 da sanayi bölgemizde çok büyük bir deprem atlattığımızı da unutmayalım.
 • mümkün değildir. dış mihraklar oyun oynuyordur.
 • yanlış olan önermedir,başarılıdır ve hatta çok başarılıdır.lakin başardığı şey kendisi dahil hiç birimizin hayrına değildir.
 • yaklaşık 6 senedir başarısızdır, 6 senedir de sert tavırları ile o koltukta oturmayı başarıyor.

  hepsi bu.
 • zamanlama açısından çok şanslıydı ama. ülkedeki tüm muhalefetin silinip gittiği (şimdide çok farklı değil ya neyse) bir döneme denk geldi.

  dünyada paranın uzun süre bu kadar bol olduğu bir dönemde, bu nimetten sonuna kadar yararlandı.

  tayfasının, açıktan protesto edildiği benim bildiğim ilk an 2012. hala youtube’da varsa izleyebilirsiniz.

  bnp paribas istanbul tenis turnuvası yapılmış bitmiş. ilk 3 tenisçiye kupaları verilecek.

  geldi bunun bakanları, gevrek gevrek konuşuyor. halbuki ödüllerini ver, tebrik et, çek git değil mi? ne lüzumu var hükümet güzellemelerinin? o an ve o ortam bunun ne yeri ne de zamanı.

  binlerce seyirci, sanki sözleşmiş gibi bunları aynı anda yuhalamaya başlıyor. sharapova şok olmuş, şaşkın gözlerle etrafa bakınıyor.

  o günden beri, 6 yıldır dikiş tutmadı ülke. sıkıntılar ciddileştikçe, bunlarda sertliğin ve goygoyun dozajını arttırdı.

  ve bugüne geldik.

  yendi, içildi. iyi vakit geçirildi. şimdi garson hesabı getirdi.

  edit: bnp değil, wta imiş. 28/10/2012 buyrun link
 • 10 gün sonra başarılı yada başarısız diyebileceğim başlık sebebi doların yükselmesi ile açılmış konu olmasıdır.
 • (bkz: 2+2=4)
 • kıbrıs fatihi ecevit'le süleyman şah türbesini bırakıp kaçan siyasetçiyi kıyaslamasan daha iyi olurmuş,sevgili yazar.
 • doğruluğu nereden baktığınıza göre değişen bir önerme.

  eğer sizin baktığınız noktada devletin başındaki adam ve yönettiği hükümetin amacı devleti layığıyla yönetmek, ekonomik anlamda sadece belirli bir zümreyi değil de ülke halkının her kesimini ileriye taşımak, eğitim anlamında iyileştirmeler yapmak, sağlık alanında iyileştirmeler yapmak, ulaştırma anlamında iyileştirmeler yapmak, özetle ülkedeki vatandaşların daha iyi hizmetlere daha ucuza ulaşabilmesini sağlamak ve bu hizmetlere ulaşırken herhangi bir güvenlik endişesi yaşamamasını sağlamak ise evet başarısız bir yöneticidir.

  ama eğer sizin baktığınız nokta recep tayyip erdoğan'ın gözleriyse ozaman son derece başarılı bir yöneticidir kendisi. kendisinin emeli ilk paragrafta saydıklarım olmadığı için, sadece ve sadece kendisinin ve çevresindeki yalakalarının her türlü imkana sahip olmasını dilediği için ve bunu da başardığı için kendisi aslında başarılı bir liderdir.