şükela:  tümü | bugün
 • gereksiz bir durumdur. padişahlık sisteminden daha iyi bir sistem midir ki başkanlık.
 • yakalamış, yıkamış, pişirmiş.

  (bkz: ne yani başkasına mı yedirsin)
 • 7 haziran 2015 genel seçimlerinde ak parti'nin +330 milletvekili çıkarması durumunda gerçekleşecek olay.

  yeni anayasayla birlikte.
 • başımıza gelmemesini umduğum olay.
 • 10 ağustos 2014'te gerçekleşmiştir.

  edit: '...devlet başkanı olması' başlığından buraya taşınmış. daha da açalım o zaman. erdoğan zaten hali hazırda devlet başkanıdır. mesele unvanının cumhurbaşkanı yerine başkan olması değil, sorumluluk cumhurbaşkanında olduğu zaman ona başkanlık sistemi diyorlar.
 • artık benim de ufaktan olmasını istemeye başladığım şey.

  çünkü belli ki bu adam 400'ü alamadan, dişlerini boynumuzdan çekmeyecek, memleket huzura eremeyecek.

  bilim kurgu filminde yaşıyor gibiyiz ak. dünyayı ele geçirme planları yapan kötü adamların alayı, neredeyse aynı anda tamam.. olmayan şey ise tarih boyunca sadece bir tane çıkarabildiğimiz süper kahraman.
 • hukuken değil ama fiilen zaten gerçekleşmiş olaydır. günaydın üsküdarda sabah oldu.
 • dişleri boynumuzda olsa da, acı da çeksek, sonu selamettir diyip direnmek gerek. belki zalimin zulmü çok fazla ama, birgün beklediğimiz günler elbette gelecek.

  şuan başkandan farklı olarak hala takıldığı kanun yasaları var. lakin tek adamlık düzene bırakın bizi, diğer devletlerin de sıcak bakmadığı aşikar. ancak bu durumu da "bakın bizi engellemek istiyorlar" denilerek algı operasyonları ile birlikte halkı gaza getirerek, referandum ortamı ile gerekli hedefe ulaşmaları mümkün.

  ne olursa olsun, bir gün bu zulüm bitecek diye düşünüyorum.

  belki de sonunda ölürüz, ama biter.
 • bütün ülke olarak tek derdimiz bu kalmıştı. o kadar ki, gsmh olmuş 105.000 $, kendi enerjimizi urettigimiz yetmiyor gibi rusya ve avrupa'ya enerji satıyoruz. tarımsal kalkınma mükemmel. istanbul ve büyük şehirlerde trafik hiç bir şekilde sorun değil. eğitim seviyemiz dünyanın 10 kat üzerinde. her gün yeni bir bilimsel keşif yapıyoruz.

  ılgilenmiyorum arkadaş. şimdi yapamayıp da başkanlık gelince yapacağınız ne var ki? ışsiz kaldım ben işsiz. iki yabancı dili anadili gibi okuyup yazıp konuşuyorum. müşteri sadakati, memnuniyeti ve çözüm odaklı şikayet yönetimi adı altında projeler hazırlamış ve bunları kabul ettirmisim. ama bir tane nesebi gayri sahihin yaranmak ve göze girmek adına attığı feto iftrasi neticesinde işsiz kaldım. beni işten atarken ne dediler biliyor musun? "devletimiz sizinle olan ilişigimizi kesmemizi istiyor dediler.

  şimdi ben bu şartlar altında başkanlık mı düşüneceğim. bugün bunu yapanlar başkan olduktan sonra olacakların önüne geçecek mi?