şükela:  tümü | bugün
 • mhp ve hdp'yi ayni cümlede gördükten sonra okumayi biraktigim suser lafi.

  ama dedigi dogru adam akilli.
 • bu teze obama "beceriksiz" diyerek antitez sunmuştur
 • katilmadigim onermedir.

  akilli bir politikaci gucu ele gecirirken, 'gitmek zorunda kaldigi' senaryoya da kendini hazirlar. bu durumda uc bucuk atmaz.

  bu adam oyle eylem veya eylemsizliklere imza atti ki ebediyen guclu kalmak zorunda. bu saatten sonra galaktik imparator da olsa, hic birsey olmasa, colugu cocugu icin korkar oldukten sonrasina dair.

  kendisi guc asigidir. akilli adam guc asigi olmaz. simdi birakacam ya bile deme sansi yoktur. girdigi yol "goturebildigi kadar goturmek zorunda kalacagi" bir yoldur. ki kendini mutlak hakim olma adina girdigi bu yola da amerika'da vakti zamaninda gucu eli bulunduran neo con'larin senayorsu dogrultusunda girmistir. haliyle buyuk guclerin zikiyle gerdege giren bir 3. dunya liderinin sonunun bu olacagini bilmek keza zeka dahi gerektirmez.

  batili buyuk gucler, kazan kazan mantigiyla isler. bugun beyaz dedigine yarin siyah der cikarlar gerektiriyorsa. ve gene abd'de misal buyuk guc odaklari birbirlerine zaman zaman devir teslim yapar.

  nasil bir akilli lider ki kukla olmaya imza atmis. vay anasini. sunu unutmayin. abd ve o zaman ki neo conlar olmasaydi recep tayyip erdogan milletvekili dahi olamazdi. gidip abd'nin planina taseron olmayi kabul eden adami da bana konjonkturu iyi okudu, firsatini yaratti diye anlatmayin. adamlara ilimli islamci biri gerekiyordu, rte olmasa onlarca baska alternatif muhtemelen hazirdi. bu baglamda sadece hitap yetenegi guclu bir gerekiyordu (prompter okumak demek hitap gucu olarak doncek diye bir garanti yok). ama koca turkiyede hitap yetenegi guclu olan tek adam da rte degil. sirf hitabet yetenigiyle 14 sene bu ulkeyi yonetti demek komik yani.
 • kusura bakmayın ama dahi olsaydı hiçkimseye sezdirmeden skerdi bizi. ama öyle değil, ülkenin diğer yarısı* olayın farkına varmış durumda.

  dahilerin planlarını çoğunluğun sezemeyeceğini düşünürsek, hülooogg saçması diyorum.
 • --- spoiler ---

  bastan belirteyim akp'li degilim
  --- spoiler ---
 • üniversite diploması sahte olan bir dahiden bahsediyoruz! ayrıca bu arkadaşın hafızası ve ezberi bu kadar iyiyse eğer, lisede kuran-ı kerim'den anca bütünlemede geçebildiğini ve arapçası'nın da zayıf olduğunu unutmamakta fayda var.
 • şüphesiz zeki ve cesur biri lakin bu onu iyi ve başarılı biri yapmıyor.

  o sadece cahil ve çıkarcı kesimin yara izini kaşımayı çok iyi biliyor. ve bu onun kanaatimce dahi sınıfına sokuyor.
 • bilal gibi bir gerçek dururken mantıklı olmayandır.

  ne yani bilal'in bütün genler emine teyzeden mi geldi diye de düşündürtür insanı.