şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 404 not found)

gerçi anlamak zorunda da değildi üstelik. bu işi en iyi şekilde yapabilecek birisini koltuğa oturtsa ve karışmasa da yeterdi.

düşünsenize; ben kasabım, açık kalp ameliyatına giriyorum... çıkışta da ailesine “yarın ayağa kalkar ve 100 metre engelli dünya rekorunu kıracak kadar sağlıklı olur” diyorum...

olabilir mi amına koyayım böyle bir şey ya?

ee tabi benim yapacağım ameliyatı sikeyim, adam 2 gün sonra ölüyor ve ailesine diyorum ki;

- allah affetsin kandırıldık
    - merak etmeyin eceliyle öldü
    - nasıl 2 gün yaşattım ama ihihi
    - bu işin fıtratında var
    - ee zaten ölecekti değil mi
    - hepimiz bir gün öleceğiz
    - cennete gitti cennete

şimdiii... söyleyin bakalım; o ailenin yerinde olsanız beni ne yaparsınız?

öldürür müsünüz? yoksa sokak röportajında beni soranlara “üff çok iyi doktor yeminlen” mi dersiniz?
  • keşke "ekonomiden anlaması gerekmediğini" anlayabilse. sadece liyakat sahibi insanlara koltuğu teslim etse yeter. takımın teknik direktörü olup gol atmaya kalkarsanız olacağı budur.
  • merkez bankası başkanlığı'na bir "maliyeciyi" atayacak kadar sığdır.

devletin bir kurumu mu bu? vergi mı topluyor da maliyeci atıyorsun?
  • bence;

ekonomiyi padişah gibi yönetmeye çalışıyor.
    son dönem, eğitim almamış yetersiz padişahlar gibi.

yerli araba üretile, et fiyatları düşürüle, dolar yükselmeye, faiz indirile, krediler bol bol dağıtıla.
    sonra da merkez bankasını filan suçluyor.
    kendince haklı; indirin diyorum, niye indirmiyorlar diye düşünüyordur.

faiz nedir yazan kağıt koysan önüne, altına yarım sayfa fıkıh anlatır.
    haramdır diye başlar, haramdır diye bitirir. arasını da kulaktan dolma bilgilerle, laf salatasasıyla doldurur. çünkü oturup fıkıh çalışmışlığı da yoktur.
    sen lisede ne kadar kimya öğrendiysen o da imam hatipte o kadar fıkıh öğrenmiştir.
    sen 60 yaşında ne kadar lise bilgisi hatırlıyorsan o da o kadar hatırlıyordur.

okumayı sevmiyor, altyazılı film açılınca uykusu geliyordur.
    gençliğini eski türkiyenin içine kapalı islamist gruplarında geçirdiği için her konuda
    sürreal bir kültürel birikimi vardır.
    onun paralel dünyasında abdülhamit 1 karış toprak kaybetmemiştir, harf devrimiyle halk 1 gecede cahil bırakılmış, atatürk ingiliz ajanı, vahdettin kahramandır.
    aleviler mum söndücü, şiiler sahtekar, yahudiler aşağılık bir millettir.

her sorunun cevabı, her problemin çözümü geleneksel islamdır.

başa gelen her olumsuzluğun sebebi islamdan uzaklaşmaktır.
    aksi durumda allah bizim inancımızı sınıyordur.
    kendi icraatları ile şeriat çelişir ise, kendisi zaten islama daha iyi hizmet için detay bir konuda bunu yapmıştır, kutsal amaç için her yol meşrudur.

canım cumhurbaşkanım, çok seviyorum cumhurbaşkanımı.
    kendisini görsem dedeeeee diye seslenmekten, boynuna atılmaktan kendimi alamam.

(bkz: rte'nin tayyip dede diyen kıza efendim demesi)
    (bkz: yurt dışındaki yazarların gazına gelip tutuklanmak)
  • ben henuz akp de yaptigi isten anlayan birini gormedim.
  • içinde bulunduğumuz durumu düşünürsek, kahvede okey oynayan dayılar kadardır. biraz az biraz fazla belki.
  • son derece yüksektir. kim kasımpaşa'dan çıkıp saraylarda yaşayabilir, emrinde sayısız uçak, araba ve gemicikler sahibi olabilir?
    yok diyenler bir daha düşünmelidir. daha zengin bir ekonomist tanıyor musunuz?
  • ingilizce bilgisi ile aynı orantıdadır. yani yoktur.
  • her şeyi en iyi bildiği gibi ekonomiyi de en iyi şahsı bilmektedir.
  • her şeyi rent a car ile kiraladığından kimse ekonomi bilgisine laf edemez.