şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tayyip erdoğan'ın türkiye'de elde edemediği tek şey, sıkletine uygun bir muhalefettir. kaynak. bence adam haklı. muhalefetimiz o kadar berbat ki ülkemizin mutlak iktidar partisi bile kendi gelişimini engellediği için bu teneke muhalefetimizden şikayetçi. yok basın özgürlüğü yok bilmem ne demeyin. basın özgürlüğü olsaydı gazeteciliği muhalefet zannedecektiniz. hâlâ da öyle zannediyorsunuz. zaten başımıza ne geldiyle icraat yerine lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmaktan geldi. carcar ettiğin laflarla muhalefet yaptığını sanmak yerine muhalefet olarak kendi belediyelerinde hizmet yapacaktın, sahaya inip kapı kapı oy isteyecektin. hiçbirini yapmadın. kapı kapı dolaşmanı, yönettiğin belediyelerde hizmet yapmanı iktidar mı engelledi? anca yan gel yat, çenen çalışsın.

  edit: kaynak eklendi.
 • (bkz: huzur)

  ne yapsa huzur bulamıyor. daha yüksekte koltuk, daha büyük makam, daha çok, daha çok. kavuşuyor, yine huzur bulamıyor.
  yine daha çok, daha büyük, daha üst, daha, daha...
 • entelektüel karizma. denediler olmadı. ali ağaoğlu böyle şeyleri dert etmez mesela.
 • komik bir riyakarlık örneği.

  resmen deniyor ki, ''muhalif olanları hapse atarım, basın özgürlüğünü kısıtlarım, tüm medyayı yandaş yaparım, sosyal medyada dahi eleştirirken korkmanızı sağlarım ama siz düzgün muhalefet yapsanız geri adım atabilirdim.'' bir nevi diktatörlüğe bulunan kılıf. insanlar ekşi sözlükte bile sayın cumhurbaşkanına ve iktidar partisine eleştiri oklarını yöneltirken 10 defa düşünüyor ''acaba başıma bir şey gelir mi?'' diye. sonra da çıkmış ''ama muhalefet yok ki'' diyorsunuz. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama. basın özgürlüğünü sağlayın, muhalif isimleri sindirmeyin, hukuk düzgün işlesin müdahale etmeyin o zaman görün muhalefet var mı yok mu. yoksa tüm karşıt görüştekileri ötekileştirip, insanları kutuplaştırıp, hukuk yoluyla da muhalifleri sindirdiniz mi ''ama muhalefet yok ki'' deme hakkınız olmuyor maalesef.

  riyakar değil cesur olun. muhalif insanlara baskı kurmayın, görelim o zaman muhalefet güçlü mü değil mi? ayrıca, güçlü olmasa sindirmek için bu kadar uğraşılmazdı herhalde?
 • kimilerine göre peygamber bile oldu.bir faninin olabileceği her şeyi oldu... kendi ideolojisi çerçevesinde ki zaten problem orada başlıyor, olmak isteyip olamadığı,öykünmek istediği ama sakil durduğu, bir tarihi kişilik var.onun gücü,vizyonu,duruşu,kelamı,üniforması,zaferleri...
  üzülmeli mi? hayır...görünüşe göre, bırakın aşmayı,yakalayacak birini üretecek siyaset ekosistemimizin, olmadığı gerçeği ile bizim üzülmemiz gerekiyor.

  (bkz: atatürk)
 • (bkz: kalbim)
 • "siyasi iktidar olduk ama sosyal ve kültürel iktidar olamadık" recep tayyip erdoğan.
  zaten bütün sorun da bu. iktidarını cehalet ve gericilik üzerine kurarsan kral olursun ama yaşar usta olamazsın.