• kendini toplum mühendisi zanneden biri tarafından kurulur ve çok tehlikelidir.
  • ak parti iktidarından başka iktidar görmemiş olan "gençlerin" hayalindeki türkiye'nin gerisinde;
    kemalistlerin,
    ulusalcıların,
    askeri vesayet rejiminin,
    türk milliyetçilerinin,
    kürt milliyetçilerinin,
    arap milliyetçilerinin,
    sözcü gazetesinin,
    cnn'in,
    mossad'ın,
    birleşik krallığın,
    muhaberat'ın
    şii fanatiklerin,
    bilimum sol tandaslı örgütlerin hayalindeki türkiye'nin ise fersah fersah ilerisinde olan türkiye'dir.
    hatta bu kategorinin içerisinde yer alan ve türkiye'de ikamet edenlere "ilk defa bu ülkede başkaları da varmış benim kadar onlar da mesruymuş" mesajını yavas yavas sırınga etmiş adamın erdogan olması da ironiktir...
    mesela 80 yıl bu ülkede "sorgulanamaz" bir iktidara sahip olan kemalistler için bu ülke de "başkaları" var mıydı?
    kürtler var mıydı?
    aleviler var mıydı?
    muhafazakarlar var mıydı?
    bu kitleleri muhattap alma biçimi "sıkmabaşın", "yobazın" "cumhuriyet düşmanının" "bölücünün" ötesine geçiyor muydu?
    ülkede yaşayan herkes türk, herkes atatürkçü, milliyetçi olmak zorunda değil miydi?
    yüzde doksadokuz bile oy alsalar iktidar olamazlar diyenleri alkışlamadınız mı?
    önünüze koyulan gazete manşetleri ile yemlenmediniz mi her gün...
    diğerlerine hiç girmiyorum.
    bu "aşağılayıcı", "ayrıştırıcı", "öfke uyandıran" "jakoben" dille konuşulurken sizler nerede idiniz?
    bu bizi ayrıştırıyor diye sokaklara döküldünüz de biz mi görmedik?
    içinizden onaylamadınız mı bu tüm bunları?
    oh olsun demediniz mi?
    20 milyon insanın oy verdiği parti bir oyla kapatılmaktan kurtulduğunda hayıflanmadınız mı?
    sosyolojik açıdan bu saçmalık, siyaset bilimi açısından ilkellik mi dediniz?
    bunu yazmaya utanıyorum ben ya...
    ayrıca,
    generaller bankaların yönetim kurulu üyesi olurken sesinizi çıkarabildiniz mi?
    ama bugün ki türkiye'de çıkarabilirsiniz...
    yani arkadaşlar,
    erdoğan bugün öfkeli ise bu öfkeyi o adamın içine ekenler biraz da sizlersiniz.
    ak parti tabanı milyonlarla bu adamın bazı hatalarına rağmen arkasında duruyorsa, adamdan başını çevirdiğinde gördüğü "sizler" yüzündendir...
    sabıkalarınız yüzündendir...
    diktatörlükle itham ettiğiniz bu adamdır, sizin içinizdeki küçük diktatörlerin dahi gözünü açan...
    isteseniz dahi, artık siz bile diktatör olamazsınız.
    buna ne ak partili gençler izin verir ne de diğer gençler...
    yani özetle;
    işte bu incelikler yüzündendir %34; %47; %51.
    ve,
    "gençler" nitelemesi dışında kalanlardan herhangi birinin "iktidarındaki" türkiye'nin
    daha özgürlükçü,
    daha demokratik,
    daha kaynaşmış,
    ekonomik açıdan daha bağımsız bir türkiye olacağına inanan ve bunu temellendirebilen varsa ona da selam ediyorum.
  • para ugruna herkezin birbirinin döt kılı oldugu etik degerlerin yerlerde gezidi ücretsiz egitim istiyoruz diyenlerin hapisanede oldugu bir ülke
  • aynı saddam hüseyin'in ırak'ı gibi..
    %99 oyla iktidar.
  • başbakanlığı kendinden sonra oğullarına devredebildiği bir türkiye..
  • bugun beni yine meraklara gark ettirmis olay.
hesabın var mı? giriş yap