şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendi haddini bile aşacağını düşünme ihtimali yüksek olay.
 • gazeteciyle şöyle bir diyaoga giren adamın başbakan olduğu düşünülürse, neyi bekliyorsun anti-demokratik insan? diye sorulacaktır.

  radikal muhabiri: sayın başbakan kaza ile ilgili olarak sorumluluk sadece makinistlerle mi sınırlı kalacak? tcdd genel müdürü ve sayın ulaştırma bakanı ile ilgili bir tasarrufunuz olacak mı?
  başbakan erdoğan: acıyı paylaşıyorsan bu soru sorulmaz. siz hangi kurumda çalışıyorsunuz?
  radikal muhabiri: radikal.
  başbakan erdoğan: çok radikalsiniz. sorunun cinsi, şekli şemali çok önemli, acı paylaşmıyorsun.
  radikal muhabiri: acı hepimizin acısı sayın başbakanım.
  başbakan tayyip erdoğan: acı senin acınsa paylaşıyorsan, bu soru sorulmaz. önce acaba bu kazanın nedeni nedir? kaza neden olmuştur? bunların üzerinde durulur. soru sormak sizin göreviniz ama hemen ilk sorduğunuz soru, akla ilk gelmeyecek sorudur. acaba bugüne kadar türkiye'de meydana gelen kazalarda hep hükümetler istifa etmiş, hep bakanlar mı görevden alınmış? taa 50'lerden bu yana 10'u aşkın aynı hat üzerinde bu türden kazalar olmuş. ama hiçbir zaman böyle bir tasarruf aranmadı. aklımıza gelen her soruda, her kazada kalkıp da pat diye, burada tasarruf sahibi hükümet olur, bakan olur, bunlar hep görevden mi alınır? bir defa bu konularda haddinizi bilerek soru sorun.
  şu anda arkadaşlarımızın hepsi bu olayın acısını yaşıyorlar. geceden beri çalışmalarını sürdürüyorlar. teknik kadrolar çalışmalarını sürdürüyor. bizim bir taraftan acımız büyükken sizler gelip farklı şeyler soruyorsunuz. cumhuriyet tarihinde ilk defa bir yeni raylı sistem üzerinde adım atılıyor. bu adım atılmışken böyle boyutu büyük olan ve maalesef olumsuzlukla karşı karşıya geldik. bunun üzerinde duralım. bunlar sadece türkiye'de değil, dünyanın her yerinde olan şeyler.
 • ba$arisiz bir sozluk $akasi. eskilerin hatirlayacagi daha ba$arili bir tane icin: (bkz: bob dylan'ın ölümü)
  (ilk entry gitti arada tabii)
 • bu olay gercek olsun bende bir ate olarak kurban kesip imana gelmessem unakıtan olayım.
 • sözlerini de yazayım tam olsun;

  ya tutarsa ya tutarsa ya tutar da sazanlar oltaya gelirse
  ya tutarsa ya tutarsa ya tutar da biri denk gelirse

  ya tutarsa ya tutarsa ya tutar da 1 nisana denk gelirse
  ya tutarsa ya tutarsa ya tutar da biri denk gelirse

  ya tutar ya tutar da cidden istifa ederse lan, ne güzel olur laa... x 3
 • bugün itibarı ile gerçekleşen olay..

  bir dakika sonrasında ise yeni hükümeti kurma görevini alacaktır..
 • imkansızdır...
  muhtemelen kendisi sütten çıkmış a.k. kaşık kadar temiz bir politikacıdır, kötü bir amacı olamaz, mevkiisini kendisi ve yakın çevresine çıkar sağlamak için kullanmamıştır, (!) doğal olarak, sorgu suale gerek yoktur ama, tutun ki illegale bulaşsa, yaptığı her şey üstüste ortaya çıksa, çok büyük yalan dolana karıştığı, mevkiisine ve ülkesine zarar verici davranışlar içinde olduğu kesinleşse, hatta daha da kötüsü şahsi menfaatleri uğruna makamını kullandığı ve her türlü yapmamsı gerekeni yaptığı bile ortaya çıksa, bir numara olmaz...
  o kadar çok düşkündür ki o makama, makamı olmaksızın hiç bir şey olamayacağından korkmaktadır zannımca...
  o koltuğa tırnaklarını geçirmiştir, daha iyi bir koltuk ortaya çıkmadıkça istifa ettiremez kimse onu...