şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde yabancı kanallara yaptığı açıklamalardan ve ekonomi hakkında ki tutarsız sallamalarının ufacık çocuklara bile saçma gelmesinden mütevellit gördüğüm tablo. muharrem ince ve meral akşener'e çok iş düşeceğini zannetmiyorum böyle giderse. recep tayyip erdoğan gördüğüm kadarıyla feci bir panik halinde. sürekli olarak agresif ve yorgun. en ufak eleştiriyi kaldıramıyor, sinirleniyor fakat eski hazır cevaplılığından çok şey kaybetmiş gibi duruyor.

bana oy verip partime oy vermeyen ''münafıktır'' sözü bu seçim döneminin kendisi için iyi geçmeyeceğinin işaretiydi. ya artık durum o kadar kötü ki söyleyecek bir şeyi kalmadı, ya da gerçekten yaşlandı. eskiden köprü möprü bir şeyler söylüyordu. şimdi bunlar hep ''feto'' demekten öteye gidemiyor. kendi seçmeni de bunun farkında.

eğer yeni argümanlar üretip konuşmaya başlarsa bu sefer karşısında devlet bahçeli gibi kraldan çok kralcı bir muhalefet ve ya loser kemal kılıçdaroğlu da yok. en az kendisi kadar iyi bir hatip olan muharrem ince ve merkez sağı etrafında toplayabilecek potansiyeli olan meral akşener var.

sanırım bu sene o sene reis.
  • halbuki o sihirli cümleyi söylese herkes inanmaya hazır bekliyor; (bkz: ehonomi çok iyi)
  • ak partililer, kendisini diğer partililere karşı hunharca savunsa da, kendi aralarında "lan yolunda gitmeyen bir şeyler mi var acaba?" demeye başladılar. bunun bir sonraki leveli uyanmadır. bu seçimde olmasa bir sonraki seçimde uyanacaklar. ben tayyip erdoğan'ın yerinde olsam bu seçime girmezdim bile. kazanırsa berbat ekonominin suçunu chp'ye atma şansı azalacak :)
  • fanatik akp'li, siksen başkasına oy vermeyecek bir iki iş arkadaşım, arabalarına binemediklerinden, her şeyin aşırı pahalı olmasından dert yanmaktalar. ha ama yine gider oy verirler, çomar olmak bunu gerektirir.
  • kendi kendini bitirmiş değildir, siyasetin doğasıdır. refahı yükseltemezsen düşersin. o kadar kötü yönetmeye iyi bile idare etti 16 yıl. ben hala inanamıyorum dış istihbarat güdümlü bir cemaatle ortak olmalarına. o cemaatin akp'lilerin imzalarıyla orduya atadıkları müritleriyle darbe yapmasına, iktidar partisinin bu derece acze düşmesine rağmen hala seçime girecek yüzleri olmasına.