şükela:  tümü | bugün
  • doğruluğunu 3 farklı istihbarat ile teyit ettiğim durum. bağırsaklarından bir kısmı alınmış, biyopsi'nin sonucu da 3 defa kontrol edilmiş. vücuda yayılma durumu da söz konusu. ülke basınından mümkün olan maksimum süre saklanacak. doktorlarına konu ile ilgili konuşmaları sonucu oluşabilecek infial sebebiyle tazminat ile ilgili de bir takım evraklar imzalatılmış.

edit: hali hazırda recep tayyip erdoğan başlığına kolon yazarak onlarca entry'deki benzer bilgilere ulaşabilirsiniz..

edit 2: çok fazla mesaj geliyor kaynak ile ilgili. onlarca gazete yazdı, onlarca defa paylaşıldı bu bilgi kamuoyu ile ama kimse kaynak söylemedi. ben marmara üniversitesi hastanesi aracılığıyla öğrendim. daha da fazlasını söyleme şansım olmaz.

edit3: sadece bilgi vermiştim entry'de yorum katmaksızın. bilginin doğruluğu da sabit, ne zaman açıklanır medyaya ya da duyurulur onu zaman gösterecek. kendi düşüncemi paylaşmak gerekirse kansere yakalanan kim olursa olsun bundan mutluluk duymak etik olarak doğru değil. kendisini, ülkeyi getirdiği noktayı, siyasi duruşunu ve ideolojik olarak kafasındaki türkiye'yi zerre desteklemesem de türkiye cumhuriyeti'nin 10 yıllık başbakanının kanser olmasından, onu geçtim bu hastalık sebebiyle hayatını kaybetme olasılığından kesinlikle haz almam. ''o kadar ah aldı, müstehak'' felsefesinde yaklaşanlara da iyi niyetle bakmam.

gel gelelim bu bilginin halktan saklanması bence doğru değil. nasıl ki bülent ecevit hastaneye yatırıldığında her detayı günübirlik öğrendiysek erdoğan'ın da farklı bir statüsü olmamalı. bu bilgi ameliyat aşamasındayken dahi kamuoyu ile paylaşılmalıydı. zaten güvenilir olduğunu düşünmüyordum başbakanlık yetkililerinin, artık iyiden iyiye halkı kandırdıklarını düşünüyorum. arzum bu gerçeğin kısa sürede bizzat başbakanın kendi ağzıyla basına açıklanması.

edit4: konuyu doğrular nitelikte, sallamasyon değil tıbbi duyumlara dayalı mesajlar da geliyor. eklemekte fayda var onları da;

''metastazlar ac ve karaciğere''
    ''kolon kanseri biyopsi ile doğrulandı''
    ''kolon ca olduğunu, ac ve kc metastazlarının bulunduğu''
  • (bkz: kolon kanseri)
  • yalan olmamasını dilediğimdir.

edit: tamam tamam acı çekmeden olsun ne oluyorsa.
  • kolona ilk ciddi müdahele, ve akabinde gelen küçük müdahele, kolon kanserinin açık ameliyatla tedavisinin bire bir göstergesidir. kanser olmadığını bu kadar emin bir şekilde savunan arkadaşlar, başbakanın kolonunu kendileri mi kontrol etmişler diye merak etmiyor değilim...
  • kolon kanseri olduğu kesinlikle doğrudur fakat vücuda yayılıp yayılmadığı bilgisine sahip değilim fakat her kanserde olduğu gibi vücuda yayılma olasılığı daima vardır.
  • (bkz: polip)
  • biri kanser olduğu takdirde sevinebilen insanlar olduğunu göstermiştir. sikeyim politikayı siyaseti, bu kadar vahşilik olur mu lan?
    psikologlar göreve, insanlığın sorgulanması lazım.
  • benim de sağlam bi kaynaktan duyduğuma göre doğru olan haber.
  • yazarların yazdıkları manyaklıklarla daha da komik hale gelen durum. ne olursa olsun ne kadar sevmezsen sevme bir insandan bahsediyoruz. nefret edersin ayrı ama ölümünü istemek bence insanlık dışı. umarım uzun süre yaşar kendisi.

ama ben başbakanın yerinde olsam oturup düşünürdüm ölmemi isteyen insanlar neden bunu söylüyor. neden bu insanları nefret ettirdim kendimden.