şükela:  tümü | bugün soru sor
 • acil bir durumda şaşırıp ne yapacaklarını bilemeyen insanlardır.
 • kurşun geçirmeyen , ya da en azından öyle olduğu iddia edilen başbakanın makam arabasını bir şekilde açmak için silah kullanmayı bile düşündüklerini söyleyebillen zeka pıtırcıkları ..

  http://www.hurriyet.com.tr/…gid=112&srid=3428&oid=2
 • the simpsons tipleridir. diziye bir an önce katılmaları gerekir.
 • öss sınav sorusuna konu olabilecek adamlar:

  makam arabasında mahsur kalan başbakanı kurtarmak için belli sayıda koruma görevlendirilmiştir. bunlardan bir tanesi acil durumda çözüm üretmekten, ikisi gerekli malzemelerin tedarikinden, biri de çözümü uygulamaya geçirmekten sorumludur. kalan diğer korumalar ise civardaki kalabalığı dağıtmakla mükelleftirler. kalan korumalardan ikisi kadın ve çocukları, diğer ikisi de basın mensuplarını uzaklaştırmakla görevlidir.

  soru: başbakanın korumalarının toplam iq'sunu hesaplayınız.

  (pi'yi kafanıza göre alın)
 • başbakanı, korumalarından korumaları gereken bir birim kurulması zaruretini gostermişlerdir.
 • başbakanın hayatını emanet ettiği adamlar böyleyse türkiyede ekonomi, eğitim, sağlık gibi alanlar kimlere emanet dedirten olayın baş aktörleri.
 • şimdiye kadar bi gazete manşetinde gördüğüm en komik fotoğrafın kahramanları.

  bir aracın başında panik halde birikmiş, oraya buraya bakan çaresiz yüzler, arada bi balyoz, ama daha enteresanı onları elleri bellerinde, ilgiyle izleyen hastane personeli.

  ne düşündüler beklerken, merak ettim şahsen. hastanenin önünde bi araç var, zırhlı mırhlı, olsun, sonuçta bi otomobil, içinde bayılmış bi insan var, başbakan ya da değil, sonuçta hasta. müdahale edecek ekip bekliyor, hazır nazır, gelgelelim, hastalanan şahıs, "korunduğu" için, korumaları olduğu için, hastane personeline aralarında bi metre bile olmadığı halde ulaşamıyor, ulaştırılamıyor, müdahale edilemiyor.

  sıradan vatandaş olsa, bi taksinin arka koltuğunda bile müdahale edilebilecekken, bu şahıs, can güvenliğini sağlamakla görevli adamların yüzünden sağlık ekibine ulaştırılamıyor. gülmek mi geldi o hastane personelinin içinden, ağlamak mı? bilemedim.

  karadeniz fıkrası gibi.

  şaka gibi.

  "adamı iyi koruyalım da ölecekse iyice ölsün, garanti olsun" der gibi.

  yanlışlıklar komedyası gibi.

  gülüyoruz ağlanacak halimize.

  burası türkiye, olur öyle diyenlere oldum olası kıl olurum ama şimdi, böyle şeyleri görünce, diyorum ki, olur öyle.

  gemliğe doğru denizi göreceksin, sakın şaşırma diyorum kendime.

  halihazırda delireceğimiz yok ki delirmiyoruz. allah aklımızı korusun.
 • başbakan kendi çakıcığını * taşıdığından *, ağzı da maşallah çok iyi laf yaptığından çok da gerekli olmayan insanlar topluluğudur.