şükela:  tümü | bugün
  • yuz adet ülker çukulatalı gofret
    elli adet cola turka
    yirmi adet toto yumurta.
  • tayyip erdoğan'ın verse de vermese de kimseye yaranamayacağı şey. şimdi "versin de görelim." diyenler, yarın erdoğan'ın malları beyanda umulandan az görülünce "eee, koskoca başbakan... onu kayıracak adam mı yok memlekette." diyeceklerdir...
  • (bkz: mal beyan)
  • ülker ürünleri ticaretinden gelen çeşitli milyon dolarlar, sünnet ve evlilik törenlerinde hediye edilen muhtelif maşallah, takı, mücevherat vs. ve bunların nakide çevrilmesiyle edinilen gayri menkuller, belediye başkanlığı dönemi öncesinden kalma bir adet gecekondu (hala o statüde midir, bilinmiyor), ayakkabı, pantolon, ceket ve saireden müteşekkil kişisel eşyalar. görüldüğü gibi, bunların hepsi anasının ak sütü gibi helaldir. ajitasyonlara kapılmayınız.
  • sayin rte'nin haber bultenlerine yansiyan "ben mal beyanimi aciklayacagim demedim, mal beyani hakkinda aciklama yapacagim dedim" seklindeki aciklamasi; kendisinin kivirma ustadi 9. cumhurbaskanimiz misali bir siyaset kurdu olma yolunda oldugunu gosterdi.

simdi, sayin basbakanin "mal beyani" kavrami uzerine yapacagi aciklamayi bekliyor, kavram ile ilgili yasa ve ictihatlara atif yapmasini da arzu ediyorum.
  • jonturk adlı sitenin "biz açıklıyoruz" diyerek 2001 yılına kadar olanını açıkladığı ve aradaki 10 katlık artışa -ki şaibeli görünen birkaç kaleme rağmen- dikkat çektiği malvarlığı. daha sonra yine bir bomba patlatarak mecliste erdoğan'ın mal varlığı için verilen soru önergelerinin kaybolduğunu ve yerine başka önergeler koyulduğunu belgelemiştir.

edit: anlam karşamaşası yaşanmış; pek içe sinmeyen kalemler -oğluna borçlanması gibi- olmasa 10 kat değil 20 kat olacakmış nerdeyse.
  • başbakanın sevmediği suserlerin listesi.
    (bkz: recep tayyip erdogan in badi beyani)
  • kendisi 31 ocak 2006 salı günü bu konuda bir açıklama yapacaktır. açıklamanın özünün şu olacağı sanılıyor:

(bkz: nazar etme ne olur, çalış senin de olur)