şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konu 6-7 eylül olayları; sayın başbakanımız olayların olduğu dönemde sorumlu iktidar olarak chp'yi ararken,
  kendisinin demokrasi kahramanı ilan ettiği dp ve menderes'in iktidarda olduğunu öğrendiği andır.

  http://www.youtube.com/…ailpage&v=3mc0trrl9c0#t=89s
 • şaşırılmaması gereken bir durumdur. teknoloji olmasa tırt olacağını düşündüğüm bosch bakandır.
 • gülüşünün yüzünden silinişinin hastası olduğum andır.
 • uzun süre sonra beni en çok güldüren videolar arasında zirveyi zorlayacaktır bu olay. hunharca kahkaha attım. o kadar alışmış kı beyefendi chp'ye çamur atmaya aldığı cevap karşısında resmen kanı dondu.

  böylece kendisi de itiraf etmiş oldu o rumların başına gelenlerden dp'nin sorumlu olduğu. ben bir şey demiyorum başbakan dedi.

  + o dönem iktidarının da etkisi var tabi ki. kim vardı o dönemde iktidarda siz iyi bilirsiniz.

  - demokrat parti.

  - ...!?!!

  hey gidi hey.

  edit:imla
 • başbakan'ın kendisi 6-7 eylül olayları sırasında henüz 7 aylık filan olduğundan hatırlayamamış olabilir, gayet doğal gözüken bir an. sonuçta, bırak 7 aylığı 17 aylık bir bebe bile chp iktidarda zannedebilir, lütfen, bu konuyu büyütmeye hiç gerek yok, altını değiştirin rengi yerine geliversin.

  (bkz: öyle bir iktidar olmak ki geçmişi kokutmak)
 • açıp açıp defalarca izlediğim surat ifadesidir. danışmanları olmadığı zaman nasıl da aciz kaldığını gösteriyor başbakan'ın. mesela herhangi bi televizyon kanalında kılıçdaroğlu'nun karşısına çıksa komik durumlara düşer şu haliyle. ama kendi yandaş gazetecilerinin karşısına rahat rahat çıkar nasıl olsa onu sıkıştıran yok. görüldüğü gibi tayyip erdoğan da şaşırdı mehmet barlas'tan beklemiyordu böyle bir şey, duyunca afalladı. zaten daha önce prompter bozulunca da ne durumlara düştüğünü hatırlıyoruz. başbakan'ın arkasında onun imajını ve medyaya yansıyan görüntüsünü yöneten danışmanları gerçekten çok başarılılar, bambaşka bir insan çıkarıyorlar ortaya.
 • acıklı bir andır. ancak ben kendisine hak veriyorum. nitekim ağababası demokrat parti hükümeti bu olayların failleri olarak ilk önce aziz nesin, hasan izzettin dinamo, kemal tahir, nihat sargın, asım bezirci gibi solcu aydınları tutukladığı için kendisinin de zihninde böyle yer etmiş civanımın. üzerine varmayın bu kadar...
 • önünde kağıt veya prompter olmayınca yüzünün aldığı şekili görmek için en ideal an olmuş. yüzünden o gülümsemenin bir anda gitmesi ve ağzı açık kalması yarıp geçti.