şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biliyor ki, ister olumlu olsun ister olumsuz olsun, ona seslendiği her cümlenin her sözün, bir şekilde meral akşener hanımefendiye yarayacağını, ona kendilerinden bile taraftar kazandıracağınının bilincinde olan recep tayyip erdoğan sessizliği. ama korkunun ecele faydası yok, kadın karşısında dağ gibi büyüdükçe büyüyor, bunlar ise küçüldükçe küçülüyor.
 • herkes kılıçdar değil. bir söyler iki işitir. o nedenle içinden " bu kadın bizi çimçiğ yer, hiç bulaşma tayyip " demiyorsa ne olayım.
 • ''sözde parti'' söylemi bile oy olarak geri döndüyse kendince haklı eylemdir. zira ikisi de aynı damardan besleniyor. ancak akşener'in orijini doğru yol partisi iken, recep tayyip erdoğan'ın milli selamet partisi ekolünden gelmesi.

  milli selamet, refah ve saadet'e giden bu yolda temel karamollaoğlu yüzde üç bile olsa çok büyük bir tehlike. meral akşener'in ise eski anap ve dyp kökenli ak parti oyları ile chp'ye kayan o tüm merkez sağ oylarını konsolide etmesi işten bile değil. bu oyların potansiyeli neredeyse yüzde otuz - otuz beşi buluyor.

  erdoğan'ı korkutan iki liderden biridir.

  (bkz: meral akşener)
  (bkz: temel karamollaoğlu)
  (bkz: meral akşener'in merkez sağı konsolide etmesi)
 • ikinci tura ince kalırsa, akşener'e oy veren kesimden oy isteyeceği içindir.

  edit: bir sebebi de 2 kutuplu toplumu ikame etme isteği. karamollaoğlu'na da bulaşmıyor. karşısında bu iki adaydansa ince'yi görmeyi tercih eder. chp'den zaten bir beklentisi yok. ama saadet ve iyi parti seçmeninin oyuna 2. turda ihtiyacı var.

  yıllardır toplumu kendinden olmayanı rakip değil düşman,hain diye tanımlayarak bu kutuplaşmalardan da nemalanarak bu günlere kadar geldi. gerginlikten beslendi. chp'yi düşmanlaştırıp kürtlerden ve sağcılardan oy aldı. ki 2011'e kadar olan seçimleri böyle kazandı. 2015'ten itibaren de hdp'yi düşmanlaştırıp milliyetçilerden oy almayı planladı. 7 haziranda olmadı ama ülke bekasını riske atarak bu politikada ısrar etti ve kasım seçimlerini kotarabildi. ama artık yürümüyor.

  düşman ettikleri artık ne yaparsa yapsın kanmayacak ona. solcular, merkez sağcılar, kürtler belki hiç bir konuda anlaşamayacaklar fakat erdoğan karşıtlığı konusunda hiç olmadığı kadar eminler.
 • tüm iletişim fakültelerinde okutulması gereken ki yıllar sonra mutlaka hatırlanacak bir fikir.
  evet, fikir.

  siyasal iletişim, siyasal düşünceler ve rejimler derslerinin tamamında sadece bu olayı anlatsalar yeter.

  inanılmaz gerçekten. iletişimci olarak ağzım açık izliyorum. goebbels, akp kadrolarının yanında halt etmiş.
 • akşener'in potansiyelinden korkuyor, onla uğraşmaya başlarsa mikrofonlar vereceği cevaba çevrilir diye kaçınıyor.
 • gökleeerrdeen gelen bir kraraaar vardır, ping yapmıştı o karar yeni geliyor geç olsun güç olmasın.