şükela:  tümü | bugün
 • icabında yapabileceği bir şeymiş, kendisi öyle anlatıyor:

  http://video.zaman.com.tr/…de-giyerim_147691_1.html
 • (bkz: zünnar)
 • erdoğan sonunda o geçmişte "gerekirse iktidar için papaz elbisesi giyerim" söylemini gerçekleştirmiştir.

  yıllardır türkiye'ye akan sıcak parayı rantçı ekonomi politikasıyla yandaş cenaha peşkeş çeken erdoğan hükümeti, sıcak para balonunun patlamasıyla diğer tüm konulardaki başarısızlığının ortaya çıkması ardından ekonomideki başarısızlığının da ortaya çıkmasıyla karşı karşıya kalmıştır.

  yıllardır sadece balondan ibaret olan ekonominin gerçeklerinin ortaya çıkmaması için de bir papazı öne sürmektedir. (bkz: rahip brunson)

  ekonomik krizin yaklaştığını çok önceden bilen ve balon patlamadan seçimleri gerçkeleştiren erdoğan, şimdi de belediye seçimleri öncesinde patlayan ekonomi balonuna bir kılıf arayışı ile brunson'u kullanmakta.

  sorular;
  - almanya istedi diye terörist ve ajan diye nitelediğin, asla vermeyeceğiz dediğin deniz yücel'i almanya ile görüşüp 24 saatte verirken hukuk devleti değil miydik, bağımsız değil miydik? neden ve nasıl verdin?

  - rahip brunson olayı olmasaydı ekonomideki bu kriz olmayacak mıydı?

  - rahip brunson meselesi olmadan önce de dolar yükseliyordu, yaptırımlar başlamadan önceki sorun neydi? hatta çok daha önceden beri tl'nin döviz karşısında değersizleşmesi alarman veriyordu. o zamanlar birileri şöyle açıklamalar yapıyorlardı.

  papaz elbisenin hayırlı olsun, ama unutmayın bir gün bu millet size kral çıplak demesini de bilir.