şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ak parti'nin geçen seçimde diğer partilerin sosyal medya üzerinden yürüttükleri başarılı propagandandan ders aldığının göstergesidir.

  kaynak

  rte açıklaması:

  --- spoiler ---

  çok eskilerden beri yerleşmiş seçim kampanyası anlayışı vardır. şehirlerimizin caddeleri, sokakları her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık. kimse buna riayet etmiyor. partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı güç gösterisi olarak devam ettik. günümüzde artık buna ihtiyaç yok. bunu artık çok ilkel buluyoruz. eski tarz kampanya yöntemleri şehirlerimiz kirleten, tepkiye yol açan bir hale geldi. gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan kampanya yöntemini tamamen terk ediyoruz. çevreye ve insana saygılı seçim kampanyası yürütme kararı aldık. parti teşkilatı ve seçim koordinasyon merkezilerinin olduğu yere bayraklar asılabilir, bunun dışına görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek, belirtilen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. partilere ve adaylara çok ciddi, maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi kağıda boğan israf kaleminden de kurtulmuş olacağız. tasarrufu sadece devlette aramayalım, bu da tasarruf. çevreci bir parti olarak bu hassasiyeti gösterme kararı aldık. ak parti her alanda olduğu gibi siyasetin dijital boyutunda da öncü bir partidir. bunu da ispatlayacak.
  --- spoiler ---
 • gürültü kirliliği had safhada olan bir ülkede söylenmiş ironik söz, susturucu motosikletlerin, bass müziklerin, korna seslerinin her yerde olduğu bir ülkede.. samimi değildir. seçim zamanı herkesin boy gösterdiği, parti reklamlarının, seçimden 10 yıl sonra çevrede atık olarak kaldığı, bass müzikle sokak sokak gezen seçim arabalarını söylemiyorum bile.
 • çok mantıklı ve geç kalmış bir karar ama adım gibi eminim bunu yapmayacağız demelerinin tek sebebi para olmaması.

  yoksa o hoparlörlerle akşama kadar kafamızı sikmekten keyif alıyor bunlar ve tabanı.
 • yerinde karardır. ama acaba evler ve elektrik direkleri arasına asılan bayraklar bir yangının külünü yeniden mi yakıp geçti? ya da büyümesine mi sebep oldu? sonra da birileri mahkemeye mi başvurdu ve iş, sigorta şirketlerine kadar mı dayandı da böyle bir güzel karar alındı, bilemeyiz.

  edit: imla.
 • trollere mesai yazın.
 • belediye başkan adayınızın 00.40’da 15 kere engellememe rağmen hala telefonuma sms atmasına engel olarak başlanırsa sonuna kadar yanlarında olacağım eylem
 • video çekimi ile ihbara ceza kessinler, cuma, cumartesi akşamları devlete 20-30 kağıt kazandıracağım. adamlar otomobilleri arka arkaya sağ şeride çekip konser veriyorlar şehrin göbeğinde. hoş ama boş bir konuşmadır.
 • böyle bir şeyi başarabilmeleri için 1900'den sonra yapılan bütün camileri kapatmaları gerekir.

  edit: başlığın adı "seçim bayrakları ve gürültü kirliliğine son" gibi bir şeydi. başlık sahibi aktroll ağzının payını alınca ayıp değiştirmiş.
 • belediye baskan aday adaylariniz da her saat basi telefonuma mesaj atmasin, ayrica numaralarimizi nereden ve hangi hakla aldiklarini da aciklasin.