şükela:  tümü | bugün
  • siirt'te yaptığı konuşma nedeniyle aldığı 10 aylık hapis cezasının infazı için 120 gün pınarhisar kapalı ceza ve tevkifevi'nde hükümlü olarak kalan istanbul büyükşehir belediyesi eski başkanı recep tayyip erdoğan, bugün saat 01.35 sıralarında tahliye edildi. erdoğan, fazilet partisi genel başkan yardımcısı abdullah gül ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.
    istanbul'daki evine dönüşünde basın mensuplarını içeri davet eden tayyip erdoğan, 'sevgili türkiye halkı. türkiye'de siyasetin gereği olan 4 aylık cezaevi dinlencemi bitirmiş bulunuyorum. başta pınarhisar halkı olmak üzere, beni cezaevinde yalnız bırakmayan koğuş arkadaşlarıma ve cezaevi yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. dört aylık süre içerisinde cezaevinde beni yalnız bırakmayan istanbul'daki mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. cezaevine girdiğim günün ardından geri dönüşümde daha bir mutlu türkiye bekliyordum. fakat şu anda siyasi yön dışında sosyo-ekonomik yönden de türkiye'de bir mutsuzluk olduğunu fark ettim' şeklinde konuştu.

    video.
  • recep tayyip erdoğan'ın siyasi tarihindeki karnesine kocaman bir artı olarak işlenmiş tahliyedir. gerçi esas artı, hapse girmesiyle başlayan süreçtir. bugün olsa (ki asla olmayacak) aynı etkiyi bırakır mıydı, orası tartışılır.