şükela:  tümü | bugün
  • arz edilen belge benzeri şeyler sebebiyle tutuklanan emekli genelkurmay başkanının sorumlu olduğu kişinin, yani başbakanın tutuklanması anlamı taşır. kanunlarda değişiklik yapılması bunun için yeterli olacaktır. en nihayetinde internet andıcı, balyoz başbuğ görevdeyken de gündemdeydi. e madem onun bilgisi dahilindeydi, başbakanın da sorumluluğu dahilinde olabilir. tüm ihtimaller araştırılmalı. olabilir de olmayabilir de.
  • olmaz değildir. "yok canım" dediğinizi duyar gibiyim.. dindarmış, akp çok güçlüymüş, farketmez. uzaaaklardan bir dost ondan sıkıldığı anda ya da ne bileyim israil'e yaptığı çıkışın dozunun arttığı anda rte bile tutuklanabilir. hak-hukuk, mantık arayanlara bunu, güçleri yetmez diyenlere bunu örnek veriyorum.

(bkz: dokunan yanar)
    (bkz: başlık parsellemek)
  • yaklaşık 12-13 sene evvel gerçekleşmiş olaydır. 13-14 de olabilir.
  • hukuk filan bilmem, vicdanen ve mantıken düşünüyorum sadece.

rüşvet aldığı anlaşılıyor tapede, evde para istiflediği de.

sonuçta "mal varlığı beyanı" muhabbetinden mütevellit, kıytırık on bin liralık arabayı bildirmediğinden -aldığı kredisini bitirmediğinden dolayı edinilmemiş sayıp bildirmemiş mesela; borç devam ediyor zira- ceza alan memurlar var bu ülkede...

adamların dillendirdiği paraları inanın tahayyül edemiyorum: para nasıl sığmaz len filan diyorum mesela.

sonra sen rasyonel, halka açık ihaleler yapıyosan "kucağımıza düşecekler" ifadesi ne?
    "herkes veriyor, ona ne oluyor?" ne

iğrenç, mide bulandırıcı, rezalet...

bu adamın hala "tutuklanmasını" değil de "istifa etmesini" isteyerek bir tuhaf davranıyoruz sanki?
  • abd'ye yapacağı bir dahaki ziyarette olacak vaka-yı hayriye.