şükela:  tümü | bugün soru sor
  • olaylara verdigi yanitlara bakilirsa biberon doneminde..
  • 24 haziran 2018 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan recep tayyip erdoğan, türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı resmi web sitesinde yayınlanan biyografisine göre -ki bu da resmi biyografisi oluyor- 26 şubat 1954 doğumlu, dolu dolu 64 yaşında, 65'ine yelken açmış.

yani 24 haziran'da seçilemezse -hatta seçilse de- ondan yaklaşık 8 ay sonra belediyeler tarafından türk vatandaşı olan altmış beş yaş ve üzeri kişilere sağlanan şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilir.

bana göre 65 yaş çok ileri bir yaş değil. iyi bir eğitim almış ve hayat boyu eğitim felsefesini düstur edinmiş bir insan için belki de en verimli çağı. birikimlerini ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarmak için nispeten en doğru zaman, çünkü bu yaşlardan sonra da sağlık sorunları ve saire derken insan kendi derdine düşüyor.

benim derdim ise şu; dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan, ana muhalefet lideri deniz baykal 68-69 yaşlarındayken "yetmişine merdiven dayamışsın, bırak artık, aç gençlerin önünü" tarzı söylemlerle siyasi rakibine "bel altı" olarak kabul edilebilecek yöntemlerle saldırmıştı, dönemi hatırlayanlar bilir. halbuki deniz baykal dinç ve dimdik ayaktaydı ve o günlerde 50'li yaşlarının başında olan recep tayyip erdoğan sanırım bir gün yetmişine merdiven dayayacağını düşünememişti.

recep tayyip erdoğan 24 haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı seçilirse ilk döneminin sonunda umarım bu laflarını hatırlar, seçilemezse genel başkan olarak katılacağı bir sonraki akp kongresinde.
  • isterse 18 yaşında olsun üç güne bir sümüklünün birinin kandırdığı birine devlet emanet edilmez.