şükela:  tümü | bugün
 • buenos aires te bi semt..nisantasina benzer..zaten buenos aires te istanbula cok benzer.alisveris ertesi cafelerde oturmak pek keyiflidir..
 • unlu bir mezarligi olan semt. mezarlarin cogu kucuk evler seklinde yapilmistir ve yine cogu heykellerle bezenmistir. eva peron'un mezari da burda yer alir.
 • buranın mezarlığı için derlermiş ki, "ömür boyu lüks bir hayat yaşamak, recoleta mezarlığında gömülü olmaktan çok daha ucuzdur."
 • cumartesi gunleri bit pazari kurulan semttir. ayrica mezarligin hemen asagisinda dunyanin en to$akli muzelerinden biri olan museo nacional de belles artes yer alir. giris bedava olup van gogh , monet, manet, picasso,lefebvre,renoir, lautrec, kandinsky vb. eserleri gorulebilir.
 • dunyanin en yoz mezarligi secilse bu mezarlik zorlanmadan birinci gelir herhalde. insanlarin para, mevki, unvan duskunluklerinin olumden sonra bile devam ettiginin kaniti bir mezarlik burasi cunku. her koseye sinmis, had safhada zevksizlik ornegi gosteris meraki bir yana, buraya gomulmenin cok onemli bir statu sembolu olmasi, mezarlikta yer sahibi olan ailelerin mezarliga yeni kabul edilecek kisiler-aileler konusunda buyuk kaygilar tasimalari, kolay kolay izin vermemeleri gibi abukluklar da var. eva peron'un recoleta'ya gomulmesi ciddi ciddi olay olmus mesela. siradan halktan gelen, gecmisi karanlik, banal bir kadin nasil olur da buraya gomulur ay ay ayyy diye fenaliklar gecirmis arjantin'in ennnn bi secilmis aileleri-sahislari...ki bu ailelerin-sahislarin arasinda son derece saibeli kisilerin oldugunu soylemeye gerek yoktur herhalde. recoleta'nin girisinde satilan ve mezarliktaki unlu kisileri gosteren haritadaki tanitim cumlesi recoleta'nin ruhunu ozetliyor aslinda: askerler, politikacilar, devlet adamlari ve benzerlerinden ve hatta esraftan birtakim isimlerden, sanatcilardan, bilim adamlarindan cok daha once bahsediliyor.

  cok daha hos ve insanin icini daraltmayan bir diger mezarlik icin (bkz: pere lachaise)

  buranin karanlik ve gotik kuzeni icin ise (bkz: highgate cemetery)
 • buenos aires'in en güzel semtidir. icerisinde cafeler, barlar, alı$veri$ merkezleri buenos aires'in en büyük sinemasını bulundurmasına ragmen ününü biraz da icerisinde arjantin tarihinin en ünlü $ahsiyetlerinin yattıgı recoleta mezarlıgına borcludur.

  ayrıca recoleta icerisinde bir de güne$ ı$ıgı ile acılıp geceleri yapraklarını kapatan 23 tonluk dev bir cicek vardır. 2002'de yapılan bu cicek her turistin mutlak ugrayıp sulaması gereken bir cicek. hı ne?

  bir de son olarak recoleta'ya kurulan pazar $ubat ayı gibi ba$ka bir bölgeye transfer ta$ınır.
 • isp. gözlerden uzak, izole.
 • buenos aires’in en lüks ve aynı zamanda en güvenli semtlerinden biridir. kiralar aşırı derecede pahalıdır, ulaşım problemi yoktur fakat trafiği isyan ettirir. gürültüsü yüksek ama nezih bir semttir. arjantinli elitlerin yaşadığı, marketlerdeki etiketlerin normale oranla daha yüksek olduğu ve wipe out döneminde arjantin’de ikamet eden asuman krause ile komşuluk yaptığım, ingiliz ve amerikalıların cirit attığı, 7/24 uyumayan ve sokakları tertemiz tutulan godaman semtidir.
 • en güzel font.