şükela:  tümü | bugün
  • anal fissür tedavisinde yeni bir ilaç.gliseril trinitrat içeren kremdir.
  • yan etkilerinden ilki olan "çok şiddetli baş ağrısı"nı başarıyla yaşatan, 93 tl'lık krem.

edit: bir hafta içerisinde bir aydır iyileşmeyen fisürü iyileştirmiştir. on puan, on puan, on puan.
  • rectogesic isimli muadili de mevcuttur. akut anal fissürlerde yüksek başarısı var iken kronik vakalarda pek faydası olmaz.
  • eczacıların da aynı formülle hazırlayabildikleri ilaç. bulamayanlara, alamayanlara duyurulur.
  • gerçekten başağrısı yapıyor. prospektüsünde kutusundaki çizgiye sürüp ona göre doz yapın yazmış. ama 2.5 cm lik bu doz çok fazla geliyor. okadarki ben ilk kullanmamdan 1-2 saat sonra beynimi komple yerinden çıkartıp hava tutup tekrar yerine taktım. öyle başım ağrıdı. ömrü hayatımda hatırlamıyorum böyle baş ağrısı. o yüzden yarım doz kullanın.
    fissürde gerçekten işe yarıyor. sanki gün boyu spor yapmışsınız yada sıcak suya oturmuşsunuz gibi damarlarınızı açtığından fissürü iyileştiriyor. ama kabızsanız bu iş olmaz. o yüzden az da olsa kabızlık varsa. bağırsak yumuşatıcı takviyesi yapmanız şart. yoksa boşa ağrısını çeker, iyileşemez ve uğraşır durursunuz.
  • nitrogliserin içerdiğinden doza bağlı olarak serebral damarlarda vazodilatasyon yaptığı için baş ağrısı , hatta hipotansiyona yol açabilir.
    bu nedenle diğer homoroid kremleri gibi bol miktarda değil çok çok az kullanmak gereklidir.
  • kullandıktan sonra bir dakika bile geçmeden, başımda basınç ve ağrı yaptıran pomat.
  • tam dozda beynini eline alan arkadaşın tavsiyesine uydum dün nohut kadar kullandım. 2 dk içinde beynim kulaklarımdan sızdı sonra başımı dolandı 3 saat sonra biraz düzeldi. bu sabah yarım nohut / çürümüş, büzüşük fındık kadar kullandım enseme 1 saat kadar tokat yedim lakin bundan azı ne gtüme ne başıma etki eder enseye tokat gte şaplak misali kullanacam 2 ay. sıcak suya oturun 10 15 dk kurulanıp öyle kullanın. eğer burayı okumadan tam doz kullanıp ağrıya panik olmuşsanız bilin ki yapacak birşey yok gt mü baş mı siz karar vereceksiniz. ayrıca kalbe de bi sürttürüyor haberiniz olsun bakın çok zorluyorsa dra gidersiniz. geçmiş olsun.. sonuç:
    tam doz : arkadaşın alıntısı : beyni ele alıp bir müddet sonra yerine geri koyma
    nokut kadar: beynin kulaklardan fışkırması yahut ılık ılık sızması
    yarım nohut kadar: acıya selam yola devam
  • önemli : bas agrınız başladığında koyu bir kahve için

edit : bas agrınızın sebebi; ilac emildiğinde damarları genisletiyor. kahve ise daraltıyor ve rahatlıyorsunuz..
  • bunu lateks eldivenle sürünce başağrısı bi nebze azalıyor gibi geldi. parmaktandamı kana geçiyor nedir...
    bu arada prospektusunde açtıktan sonra 8 hafta ömrü var demiş. ben açtıktan 2 yıl sonra kullandım ya la bunu... inşallah ölmem
    slogan: göt ağrısı ile yaşayacağına başağrısı ile yaşa..