şükela:  tümü | bugün
  • piriform mamûlü dosya kurtarma yazılımı.
    ufak boyutlu ve ücretsiz olup türkçe desteği mevcuttur.
    http://www.recuva.com/ adresinden temini kaabildir.

her ne kadar henüz kullanmamış olsam da bende bu hıyarlık varken bir gün işimin düşeceği muhakkaktır. bilgisayarımda kurulu olup şimdilik ecza dolabı vazifesi görmektedir.
  • sabahın köründe yaptığım bir hata yüzünden resim klasörümü shift+del kombinasyonu ile silip, çaresiz biçimde internette çare aramaya başladıktan sonra karşılaştığım mucizevi, küçücük program.
    fakat programdan üst seviyede verim alabilmek için, dosyanın silinmesinden sonra bilgisayarda veriye dair hiçbir işlem yapmamalısınız.
    indirdiğiniz herhangi bir şey varsa durdurun ve bu programı çalıştırın; silinen klasörü özellikle hardiskiniz altında belirterek, "derinlenmesine tara" seçeneği ile kurtarma yapın. ve tabii ki benim gibi acemice kurtardığınız verileri aynı dosyaya yazdırmaya çalışmayın, ikinci bir hardiskiniz varsa oraya atın.

sabah sabah insanın başına güzel şeyler de geliyormuş dedirten bu programa gönlümden bağış yapmak geldi valla...
  • yaklaşık 40gb lik film arşivimi kurtaran ücretsiz program. repleri sonuna kadar hak ediyor. prison break in 3. sezonunu yeni indirmiştim hemide var bunda bir iş ya hadi bakalım.
  • ccleaner’ı yapanlar bunu da yapmışlar efendim. üstelik bence ccleaner'dan daha etkili ve işlevsel bir araç. sayesinde abuk bir nedenle okunamayan ve zarar gören bir usb flash disk içindeki yaklaşık 700 mb dosyayı geri getirmeyi başardım. dosyaların büyük bir kısmı resim dosyası, birkaç word belgesi ve biraz da exe tabir edilen çokta önemli olmayan kurulum dosyaları idi. çalıştırdıktan kısa bir süre sonrasında dosyalar karşımdaydı belki de tek eksik yanı klasörler ve içindeki dosyalar olarak kurtaramaması. ayarlarına bakmadım çok fazla onunla alakası olabilir belki.

yalnız siz siz olun eğer kayıp dosyalarınız varsa bu programı ya da herhangi bir kurtarma programını kullanmadan önce yeni bir yükleme yapmayın. mümkünse portable sürümleri tercih edin ve kurtarılacak dosyaların olduğu partitiona dosyalarınızı kaydetmeyin. hem böylece hard diskinize yeni veri yazılmamış olur hem de kurtarılabilecek dosya boyutu ve sayısı daha fazla olur. (kurtarılacak dosyaların işletim sisteminin bulunduğu partitionda olduğunu varsayıyorum tabii ki)

bu harika programın türkçe destekli portable sürümüne şuradan erişebilirsiniz:
    http://www.recuva.com/download/builds
  • dandik bir virüsten kurtulalım derken neredeyse tüm arşvimi kaybetmekten beni kurtaran program, yapanların eline sağlık.
  • hayatımın en boktan saatlerinin ardından güneşli güzel ülkeyi görmeme vesile olan program. tüm datalar geldi geri :)))
  • benzerlerinden daha iyi olmadığı halde freeware oluşuyla gönlümde taht kurmuş program.
    (bkz: data recovery programları)
  • bir fotoğraf makinesinin hafızasından bile veri geri getirerek gönüllerdeki tahtını perçinleştirmiş program. yapanın edenin ellerine sağlık.
  • c: diskimden yanlışlıkla sildiğim download klasörümdeki .doc ve .jpg uzantılı basit dosyaları bile geri getirememiştir. getirdikleri de yarım yamalaktır. resmin yarısı yok, word dosyasında anlamsız karakterler vs.
    belki ben kullanmayı beceremedim günahını almayım.
  • linux'un testdisk'i kadar olamasa da hayat kurtarıcı ,800 gb dolu bir hard diskin yaklaşık 600 gb ını geri getirebilmiş,çok az yer kaplayan freeware recovery program.hard disk taraması ortalama bir bilgisayarda 24 saat kadar sürmekte olup , kurtarma işlemi ise boyuta göre 15 saate kadar çıkabilir.