• piriform mamûlü dosya kurtarma yazılımı.
    ufak boyutlu ve ücretsiz olup türkçe desteği mevcuttur.
    http://www.recuva.com/ adresinden temini kaabildir.

her ne kadar henüz kullanmamış olsam da bende bu hıyarlık varken bir gün işimin düşeceği muhakkaktır. bilgisayarımda kurulu olup şimdilik ecza dolabı vazifesi görmektedir.
  • benzerlerinden daha iyi olmadığı halde freeware oluşuyla gönlümde taht kurmuş program.
    (bkz: data recovery programları)
  • sessiz sedasız ölen hard diskimdeki bütün fotoğraflarımı bulması için bel bağladığım program. çeyrek asır yatıyor lan nerdeyse bul getir yaa. böhü.
  • hayatımın en boktan saatlerinin ardından güneşli güzel ülkeyi görmeme vesile olan program. tüm datalar geldi geri :)))
  • zamanında bir arkadaşın bu tarz bir program sorması sonucu başka bir arkadaşın ona tavsiye etmesi ile tanışıp bilgisayarıma kurduğum öyle mal gibi duran program....dı. taaaa ki bugüne kadar.

iş ile ilgili çok emek sarfettiğim bir proje için hayvan gibi bir excel dosyası oluşturmuştum, içinde bir yığın data vardı. bugün son rötüşları yaptım sonra save yapıp exceli kapattım (excel dosyası harici harddiskin içindeydi) hariciyi çıkarttım sonra bir daha taktığımda excel dosyasını açamadım (dosyanın belirtilen adreste olduğundan emin olun gibisinden bir uyarı verdi) o anda lannn yoksa!! dedim. hariciyi tekrar çıkarıp taktığımda excel dosyasının olmadığını gördüm ve beynimden vurulmuşa döndüm. nasıl olmazdı lann? 1 haftadır o kadar emek vermişim, yarın sunum yapacağım. en son açılan dosyalar vs. bin türlü şey denedim yok. save'liyorum kapatıyorum niye siliniyorsun? bilgisayarın anlık bir mallığına geldim sanırım. sonra bir anda kafamda ışık belirdi ve recuva'yı kullanarak exceli geri getirdim. böyle bir direkten dönüş olamaz (:, teşekkürler recuva (:
  • şuan ağlayarak entry giriyorum. 32 gb verimi 2 dakikada geri getiren bir şey. program demeye dilim varmadı, zira bu programsa diğerleri ne?
  • "mük-kemmel bir atlayış."
    güvenli kaldırma işlemi yapmadan çıkartınca okunamaz hale gelen hafıza kartımın içindeki fotoğrafları çatır çatır kurtaran program. en güzel yanı da taramayı .cr2 formatı şeklinde yapmama izin verip bütün raw formatındaki resimleri kurtarmasıydı. bi kaç tanesini kurtaramadı sadece.

dosyaları kurtarmanın birinci kuralı şu: silinen dosyaların üstüne yenilerini yazmamak. o zaman işler sıkıntıya giriyor.
  • bir fotoğraf makinesinin hafızasından bile veri geri getirerek gönüllerdeki tahtını perçinleştirmiş program. yapanın edenin ellerine sağlık.
  • yaklaşık 40gb lik film arşivimi kurtaran ücretsiz program. repleri sonuna kadar hak ediyor. prison break in 3. sezonunu yeni indirmiştim hemide var bunda bir iş ya hadi bakalım.
  • yurtdışı gezimin fotolarının olduğu sd kartı başka bir kart sanarak formatladım. imdadıma yetişti. free versiyonu yetti. hatta daha önce sildiklerimi bile kurtardı.
hesabın var mı? giriş yap