şükela:  tümü | bugün
329 entry daha
  • yılın en iyi oyunu olmaya aday 2 oyunundan biri, hatta god of war’ın önünde favori. normalde bir oyunu ön siparişle almayı ne kadar çok sevsem de mantıksız bulurdum ama günümüz kurundaki dengesizlik oyun fiyatlarındaki artma korkusu beni ön siparişle alma zorunda bıraktı. normal versiyonunu 299 tl’den aldım büyük ihtimalle çıktığı gün fiyatı 400 üstüne gelecektir. ayrıca oyun rockstar oyunu olduğu için hemen indirime de girmez.
  • birinden ne hayır gördük ki ikisinden görelim oyunu. verilecek kuruşa yazık.
  • bu oyunun birincisinden hayır görmeyen arkadaşlar gitsin pugb,minecraft,fornite falan oynasın.burayı kirletmesin.
  • 449 lira vererek ön sipariş ile “ultimate edition” versiyonunu aldığım über oyun. ps4 pro alma sebebim.

heyecan ile beklemedeyiz efenim.
  • son trailerı gerçekten çok güzel gözüken oyun. senede 2 kutulu oyun alma hakkı vermiştim kendime geçen sene. bu sene ilkini god of warla kullandım. ikincisini buna harcayacağım galiba. 2018 şafağında gözüken daha iyi bir oyun yok gibi. umarım hayal kırıklığı yaşatmaz. yoksa ps5 çıkana kadar ps4 defterini kapatacağım. zaten günlük hayatımda da oynayacak vakit bulamıyorum pek. tatillerde falan da seyahat ettiğim için switch gibi taşınabilir bir konsola geçmeyi düşünüyorum. özetle güzel oyun, grafik kalitesi açısından kötü olmaz ama hikayesinden beklentim çok yüksek.
  • bu tarz oyunları asla kaçırmadığım hâlde birincisini hâlâ oynayamadığım oyun. keşke bilgisayara çıksa.
  • bu başlığı takip eden ve benim gibi western seven arkadaşlar bu oyundan bağımsız olarak, aslında ne kadar şanslıyız yaşadığımız dönem itibariyle.

vahşi batı belki bize filmlerde gösterildiği kadar ilgi çekici ve heyecan verici bir yerdi ancak o dönemlerde yaşamanın ne kadar zor olduğu da etraflıca düşününce anlaşılıyor.

ne var ki, hepimizin onlarca kere izlediği efsane western filmlerinin bize aşıladığı romantik vahşi batı içimizde yaşamakta. hepimiz gün batımına doğru at binebilmeyi, hızlıca silah çekip ateş edebilmeyi, saloon'da viski içebilmeyi, akşam bardan tanıştığımız kadını odamıza çıkarabilmeyi hayal ettik, ediyoruz, edeceğiz.

bu oyunun birincisinde, yukarıda saydığım aktiviteleri yapabilme imkanına kavuşmanın yanında fazlasına da muvaffak olmuştuk.

şanslı olmamıza gelince, çıkacak bu oyunun efsane birinci oyunun bir tık üzerinde olacağına inancım tam. gerçek western sevenler olarak hayal kırıklığına uğramayacağımızı umuyorum.

yemişim gerçek dünyayı. teşekkürler rockstar.

.
  • ilk kez bir oyun için ön sipariş verdim ve o da bu oyun.

psn'de en üst paket 449 tl. xbox için ise 500 tl den satılıyor. amerika satış fiyatları ise hem psn hem xbox için 100 dolar.

şu anda 1 dolar 6.07 tl. yani oyunun en üst paketi 74.2 dolar ediyor psn için. xbox için de 82.3 dolar ediyor.

entrye başlarken kafamda hiç fiyat kıyaslaması yoktu ama işte buradayız. bu kadar gelmişken şunu da söylemek istiyorum. gta için verilen 500k oyun içi parası çok saçma. ben de gta yok. ne olacak şimdi? rdr için de online desteği olacak. versene o 500k doları bana rdr için. te allam ya...

böyle de entrye çok olumlu başlayıp, yerin dibine sokarak bitiririm.
  • resmen hayalimdeki oyunu yapmışlar lakin, pc'ye çıkmazsa yine oynayamam.