şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1447 entry daha
  • online modunda açılan haritaya bittiğim, sağı solu izlemekten hiç bir şey yapamadığım, "draw distance" ve yaşayan hava olayları (o nasıl bir fırtına, o nasıl bir sıcak amk) konusunda aşmış oyundur. iddia ediyorum blackwater'ın güneyi, new austin şu ana kadar çıkmış tüm oyunlardaki haritalardan daha güzel olabilir. benim gözümde atmosfer olarak tek rakibi witcher- velen 'dir.

bu arada, grafikleri, kaplamaları, ışık oyunları ve atmosferi iyi olduğu kadar karakter yüz modelleri güzel değildir. ya ilk kez oyun oynuyor bir çoğu, ya da iyice fanboy'a bağladınız. ayrıca evet combat mekanikleri daha iyi olabilirdi.

online mode'da da bir çok hata mevcut. atın arkasından pelt'lerin kaybolması, kasaba satış yaparken çoklu satışta tekli pelt ödeme yapması, balık tutarken kaybolan solucan vb. oyun beta, bunlar düzelecektir.
    her ne kadar 1-2 gün önce online ekonomi update yese de, yetersizdir. oyunda dolar üzerinden para kazanmak aşırı mı aşırı zor. gold'a bir şey demiyorum, zira microtransaction olacak. o yüzden anlaşılabilir.
    acil private server lazım. durduk yere sağa sola salça olan orrrrospu çocukları tüm free roam online keyfinizi sikip atıyor.
    aynı zamanda beta'da içerik azlığı sorunu var. 2 günlük oyun süresinin ardından "sıktı".

online modu beta'dan çıkana kadar single'a tekrar başlayacağım sanırım.

ek not: combat sırasında dead eye core'unuz düşükse, auto-aim sorunlu çalışmaya başlar.
    ek not2: online pvp'lerde varmint rifle op.

edit: harita online'da açılmıyor, single'da da var. düzeltme için teşekkürler.
  • online moduna girdiğimde grind mantığı ile sürekli avlanıp durduğum oyun.

bazen saçma buglar oluyor ve atınızın sırtındaki carcass'ı iki kere satabiliyorsunuz. bende oluşan bug'da, sattığım carcass atın sırtında durmaya devam etti, ikinci satışımda ise fiyat biraz daha düştü. sanırım ilk carcass perfect, ikinci bug'lı carcass ise good kalitede idi. poor kalitede avladığınız hayvanlardan ise perfect pelt çıkabiliyor.

gördüğünüz kuşu varmint rifle'ı çekip avlayın, grind ve craft için kuşlar ve tüyleri önemli gibi görünüyor. bunun haricinde ana hikayeyi bitirmediğim ve spoiler yiyebileceğim için pek görevlere girişmediğimden görevler konusunda tavsiye veremiyorum.