• üstad hickok45 oyundaki bazı silahları incelemiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=tn6-mld7k5k
  • sonunda bu kadar olumlu yoruma dayanamayıp siparişi verdim.rdr 1 beni fazlasıyla memnun etmişti.bunun da fazlasını vereceğinden eminim.oynayanlardan olumlu olumsuz yönlerini veya keşke şu da olsaydı denilen durumları okuyunca aklıma şu geldi.
    acaba gta v teki gibi çete üyelerinden birkaçı ile değişimli bir senaryo olabilir mi yoksa ben kıllısını mı arıyorum ? uzun metrajlı oyunlarda oyuncuyu farklı karakterle oynayarak
    refresh etme fikri gta v te sağlam fikirdi.
  • oyunu biraz piyasada oluşan 'abi bu oyun mükemmel , bunu mutlaka oynamalısıncılar' havası sebebiyle merakıma yenilip kadıköy yazıcıoğlundan satın aldım. oyunu alışım da sanki çok gizli bir mal, ülkeye sanki kaçak yollarla sokulmuş bir muhteviyat gibi tezgah altından verilmesi ile ilginç olmuştu.
    gelelim sadede. evet oyun başarılı. hikayesi güzel, sizi oyunun içine de çekiyor. grafikler de evet bir çok muadili oyuna göre fazla özenilmiş. ancak hala kapı içine giren şapkalar, doğrusal bir çizgi izleyen at sürüşleri, ağaçları köşe kabul edip dönüş sağlayan atlar... evet advanced game engine çok geliştirilmiş, özellikle unity oyun motoruna göre daha gerçekçi diyebiliriz.
    single mode mu multiplayer mode mu? açıkcası single mode gerçektende de daha kaliteli. ancak tabi arkadaşlarınızla oynuyor olmanızın verdiği zevk bambaşka bu sebeple multiplayer oyun kesinlikle tercih edilebilir.
    son olarak da atları vurmayalım arkadaşlar.
  • senaryo, grafikler ve bir çok başarısından dolayı yılın oyunu seçilmeyi hak eden rockstar’ın son gözdesi olan video oyunu. ıgn ve birçok yorumcudan tam not alan rdr2 tüm övgüyü hakediyor. story kadar online görevleri de sürükleyici ki henüz betası mevcut. severek oynuyoruz.
  • online moduna girdiğimde grind mantığı ile sürekli avlanıp durduğum oyun.

bazen saçma buglar oluyor ve atınızın sırtındaki carcass'ı iki kere satabiliyorsunuz. bende oluşan bug'da, sattığım carcass atın sırtında durmaya devam etti, ikinci satışımda ise fiyat biraz daha düştü. sanırım ilk carcass perfect, ikinci bug'lı carcass ise good kalitede idi. poor kalitede avladığınız hayvanlardan ise perfect pelt çıkabiliyor.

gördüğünüz kuşu varmint rifle'ı çekip avlayın, grind ve craft için kuşlar ve tüyleri önemli gibi görünüyor. bunun haricinde ana hikayeyi bitirmediğim ve spoiler yiyebileceğim için pek görevlere girişmediğimden görevler konusunda tavsiye veremiyorum.
  • story modunda sindire sindire ilerlediğim, online beta moduna ufaktan giriş yaptığım oyundur. içinde kaybolmaya birebir. milyonlarca detay var. insan ne yapacağını şaşırıyor. çete tekliflerine açığım.
  • an itibariyle story kısmını bitirdiğim oyun.

hayatımda ilk defa bir oyuna bu ölçüde para verdim ancak son kuruşuna kadar helal olsun. sözlükte fikir sordugumda “kesinlikle al pişman olmazsın” diyen yazarlara da tekrar teşekkür ederim.
  • paraya acımayın, alın.
  • ps store'un muhtesem fiyatlamasindan sonra uzun bir sure alamadigim ve amazon'un black friday kampanyasinda kutulu olarak dijitalinden 210 lira daha ucuza satilinca dayanamayip bir tane caktigim ve pazartesi elime ulasan oyun.

oyunla ilgili her sey tamam. kurulumu da yaptim, temayi da uyguladim ama arkadasin beraber baslama ricasi uzerine kendimi tutuyorum. resmen tum hazirliklari yapip cumhuriyeti ilan etmek icin hazirda bekleyen ataturk kadar heyecanli hissediyorum.

(bkz: al beni red dead)
hesabın var mı? giriş yap