• adamlar oyunu bir sene beklemiş. çıktığında da bariz optimizasyon sorunlarıyla çıkmış konuşmasınlar mı bunu aq salağı? insanın ağzını bozuyorsunuz. pc'ci diye yaftalamadan söyleyeyim, oyunu geçen sene xbox one x'te bitirmiş adamım. o zaman da ''bu oyon çoh poahalı ühühüh'' diye zırlayan konsolcular anasını sikiyordu başlığın.

  siktiriboktan pc demiş bir de. adamın ekran kartı 2080ti, parasıyla senin sikik ps4'dünden beş tane alabiliyor gelmiş pc'ci eziklemeye çalışıyor sikik keko.
 • sözlük semalarında fakir konsol köylülerin debelendikleri imkansızlık kaynaklı bok çukurundaki vizyonsuzluklarını yadsımak ve küçük de olsa bir tatmin hissi yaşayabilmek adına kendilerinin uzanamadığı ve o acınası gelirleriyle asla uzanamayacakları sistemlere sahip pc sahiplerine sarmalarına vesile olan bir başlığa sahip olan über lezzettir.

  fakir konsol köylüleri temsili:

  https://www.youtube.com/watch?v=3j2nrieelho
 • windows güvenlik duvarını özellikle de gerçek zamanlı koruma seçeneğini kapatarak oynayabildiğim oyun.
 • pc platformunda şuan birçok problem mevcut evet. ancak bu problemler giderilmeyecek şeyler değil. şu aşamada rockstar zaten büyük bir çaba ile çalışıyordur bu sorunları gidermek için, ancak akla bir soru geliyor. bu oyun pc için çıkmadan önce bu adamlar o süper hızlı ve donanımlı bilgisayarlarında bu oyunu hiç mi denemediler acaba.

  sonuçta bu oyun early access yada benzeri bir oyun değil. pc için fragmanlarında 4k çözünürlükler ve 60 fps reklamları havada uçuyordu ancak şuan ki vaziyette bambaşka bir şekilde çalışıyor oyun. oyun firmalarının pek azına saygı duyar ve severdim rockstar ise bunlardan biriydi, zira öteki firmaların hali belli. ancak red dead redemption 2'nin pc platformu için çıkışında ve sonrasında yaşanan saçmalıklar ile bu firmaya olan güvenimde artık sarsıldı.
 • konsolların sikindirik donanımları için dizayn edilmiş bir oyunun, b planı olarak pc'ye uyarlanmasından ne medet umdunuz da optimizasyonuna bu kadar şaşırdınız enteresan.
 • pc versiyonu 40 adet grafik ayarına sahip olan oyun:

  https://www.game-debate.com/…ive-runs-on-vulkan-api

  oyun muhtemelen, gta5'teki "advanced graphics" seçeneklerinde olduğu gibi, görsel açıdan çok az fark getiren ama gpu'yu zorlayan gereksiz ayarlar yüzünden sistemlere fazla yük bindiriyor.

  rdr2'de ayar sayısının artması ve gerekli ayarların gereksizlerle bir arada sunulması yüzünden, gta5'ten daha karışık bir durum oluşmuş.

  su birikintisindeki yansımaya msaa uygulama, 100 metre ötedeki çalının gölgesini detaylı çizme gibi şeyler için sistemler zorlanıyor. oyundan ziyade grafik ayarları ve optimizasyon konuşuluyor.

  ps4'ün gpu'su, 2013'ün orta - alt düzey kartları olan hd 7850 & gtx 660 ayarındaydı. rdr2 de temel olarak bu donanıma göre tasarlandı. oyunun ps4'teki gpu performansı 1080p - sabit 30 fps iken, ps4'ten 8 - 10 kat daha hızlı olan rtx 2080 ti ile, çoğunluğu gereksiz olan ayarlar yüzünden, high ve ultra'da 4k@60 fps alınamıyor. oyunda grafiksel bir yenilik, görülmemiş bir efekt olmamasına rağmen, ideal görüntü ve fps'yi almak için uğraşmak gerekiyor.

  bu tür oyunlar için kart yenilemek mantıklı değil. sisteminizde iş görecek seviyede bir kart varsa (gtx 970, rx 480 gibi), gerekli ayarları yaparak rdr2'yi zaten xbox one x seviyesinde oynarsınız. upgrade için ise ps5 tabanlı oyunlar ve ray tracing'in standartlaşması beklenmeli.

  yüksek bir bütçeniz varsa bile, bu bütçeyi upgrade yerine high-end tv veya monitör, kaliteli ses sistemleri, oyun konsolu ve mobil cihazlara aktarırsanız daha önemli getiriler görürsünüz.
 • ben notebookta grafiklerle alakalı sorun yaşamadım ama benim sorunum arthurla. arthur beyciğim kendine gel
 • bitmemiş ürüne para verme taraftarı olmadığım için iade ettiğim oyundur. düzeltsinler alırız gerekirse yeniden. denediğim sistemde sorun çıkarıyorsa, zaten her yerde yapıyordur bunu.
 • "basligin anasini bellediniz" diyenlere "ne yapalim konusmayalim mi" diyerek uste cikmaya calisan insanlari barindiran baslik.

  ota boka rezalet basligi aciyorsunuz; "xx 2019 n11 rezaleti" diye mesela. bunu acmak yerine gidip n11 ana basligina yaziyor musunuz?

  hayir.

  o zaman niye burada kafa utuluyorsunuz?

  gidin acin bir baslik (bkz: rdr2 pc optimizasyonu)(bkz: read dead redemption 2 pc problemleri) vs. orada carpistirin, manyak misiniz?

  hic olmadi, baslik altinda "sorunsallar" kismi var, yaz oraya. hic mi calismiyor kafaniz?

  edit: arada size kamu hizmeti de yapayim; alin size oyunda fps kaybi yasanmasina sebep olan grafik ayarlari dokumu. alin bunu da gidin hangi basliga gidiyorsaniz.
 • optimizasyon ve buglar noel indirimine kadar halledildiğinde alıp oynanacak oyun. yoksa şu haliyle parasını hak etmiyor. almadım ama o kadar çok şikayet var ki almayı da düşünmüyorum.